Zavrieť

Porady

Som v práve?

Dobrý deň,

pred cca rokom som požičala na 3 x vysokú sumu peňazí na podnikanie jednému známemu, bez zmluvy ... lenže samozrejme došlo k tomu, že ma oklamal, a nechcel mi vrátiť zisky...tak som sa obrátila na jeho rodinu, jeho sestra po preskúmaní ihned aj s ním podpísala zmluvu o rucení, v prípade, že on nebude splácať a dotyčný podpísal príkaznú zmluvu ze mi bude každý týžden splácať jeho dlh... zmluvy podpísali v UK, keďže tam pracujú a riadne podpísané mi poslali na SK...poistila som sa a urobili aj nahrávky zmlúv, ktoré mi poslali z ich mailu...teraz mi nesplácajú riadne, platby dokonca nechodia...mám to dať na súd? budem v práve keď sú zmluvy písané na základe vzorov z internetu? a keď sú iba podpísané, nie overené podpisy? nemám skúsenosti so súdnictvom...pokiaľ dotyčný priznal, že mi dlží všetky tie peniaze, budú skúmať, na čo ich aj použil? mám dokázané, na výpisoch z účtu, že som mu peniaze posielala...dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Janulik87 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    pred cca rokom som požičala na 3 x vysokú sumu peňazí na podnikanie jednému známemu, bez zmluvy
    ...chyba , veľká chyba ........známy ???...kto je to , ten " známy " ...???
    To by v mojom prípade musel byť PRIATEĽ a nie známy ...

    ... lenže samozrejme došlo k tomu, že ma oklamal, a nechcel mi vrátiť zisky
    ...len zisky ???...ak sa len o ne jedná , ešte dobré je ...ale aj keď ešte pôžička v vzduchu lieta ...ach jo ...
    ...tak som sa obrátila na jeho rodinu, jeho sestra po preskúmaní ihned aj s ním podpísala zmluvu o rucení, v prípade, že on nebude splácať a dotyčný podpísal príkaznú zmluvu ze mi bude každý týžden splácať jeho dlh
    ...pekné gesto ...
    ... zmluvy podpísali v UK, keďže tam pracujú a riadne podpísané mi poslali na SK...poistila som sa a urobili aj nahrávky zmlúv, ktoré mi poslali z ich mailu...teraz mi nesplácajú riadne, platby dokonca nechodia
    ...možno sú v tiesni ...
    ...mám to dať na súd? budem v práve keď sú zmluvy písané na základe vzorov z internetu?
    ...nevadí ...
    a keď sú iba podpísané, nie overené podpisy?
    ...overený podpis ale neoveruje zmluvu samotnú ...za zmluvu zodpovedá notár alebo advokát len vtedy , ak ju sám vypracuje ...
    nemám skúsenosti so súdnictvom
    ...na súd sa dáva žaloba , kde je potrebné doložiť všetky náležitosti a aj dôkazy .........aj vzor žaloby sa nachádza na nete , no je potrebné sa tomu poriadne povenovať , dôvodiť ,dokazovať ...
    ...pokiaľ dotyčný priznal, že mi dlží všetky tie peniaze, budú skúmať, na čo ich aj použil?
    ...to je predsa len na sudcovi , akým smerom povedie vyšetrovanie ( občiansko - právny súd ) ....
    ...môžeš požiadať aj o vydanie platobného rozkazu , dokladovanie je to isté ...
    ...poprípade aj na vyšetrovateľovi , ak je to trestno - právne podanie , ktorý bude poverený prokuratúrou , kde sa do spisu vyjadríš ku všetkým skutočnostiam kauzy ...

    mám dokázané, na výpisoch z účtu, že som mu peniaze posielala...dakujem
    ...dolož kópie k žalobe...
    Som v práve?
    ...ale hej ...samozrejme ...

    Lenže , čo je to právo ...podotýkam na Slovensku ?

    Janulik87 je offline (nepripojený) Janulik87

    Janulik87
    Ďakujem...ešte páru otázok vzhľadom na Vašu zbehlosť :P v téme....
    Súd bude skúmať na čo som mu požičala resp. prečo? ... može on napadnúť zmluvu, s tým .- že mi nič nedlží a klamem - keď podpísal prehlásenie, že mi dlží sumu a keď podpísal aj príkaznú zmluvu, kde prehlasuje, ze k nicomu nebol nutený? plus jeho sestra podpisala rucitelsku zmluvu? moze sa stat, ze si vymyslia, ze nic nepodpisali? ked to mam aj na nahravke? co v takom pripade (ten chlap vymysli vazne vsetko, preto sa pytam)

    Janulik87 je offline (nepripojený) Janulik87

    Janulik87
    aj ten moj dlznik podpisal zmluvu, aby sa vyhol sudu...ked raz v zmluve aj so sestrou prizna , ze nieco dlzi, a ze to splati, moze sa to otocit voci mne? mam dokaz na polovicu sumy, ostatne som mu dala "na ruku" ...

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    papier nepustí.....škoda,že máš doklad len na časť sumy,s týmito peniazmi,čo si mu dala "na ruku" sa rozlúč...

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    Janulik87 Pozri príspevok
    ale ked podpisal, ze mi dlzi aj tie, ktore dostal "na ruku"?
    "mam dokaz na polovicu sumy ."
    tak ako teda??

    Janulik87 je offline (nepripojený) Janulik87

    Janulik87
    urcitu cast sumy som mu dala - na ruku...ostatnu cast som mu posielala na ucet....ked sm sa vyhrozila sudom, podpisal prikaznu zmluvu, kde priznal, ze mi dlzi celu sumu (aj tu, na ktoru mam dokaz- vypisy z uctu, aj tu, ktoru som mu dala na ruku) priznal proste vsetko to, co mi dlzi a zaviazal sa to splacat, rozumieme si?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Janulik87 Pozri príspevok
    Ďakujem za reakciu....vy ste právnik?
    ....už len to by mi chýbalo ...

    Skúsenosti ....kua ....skúsenosti ...


    Tiež sa súdim ...jeden súd som už vyhral - OP ...ten druhý , tá istá kauza , je ešte len v štádiu dokazovania ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Janulik87 Pozri príspevok
    Ďakujem...ešte páru otázok vzhľadom na Vašu zbehlosť :P v téme....
    Súd bude skúmať na čo som mu požičala resp. prečo?
    ...môže ,no nemusí......ale na okolnosti popísané v žalobe sa určite bude pýtať ...
    ... može on napadnúť zmluvu, s tým .- že mi nič nedlží a klamem - keď podpísal prehlásenie, že mi dlží sumu a keď podpísal aj príkaznú zmluvu, kde prehlasuje, ze k nicomu nebol nutený?
    ...he ...môže - nemôže ????.....veď to je to práve , že obvinený aj vlastný nos medzi očami zatají...
    plus jeho sestra podpisala rucitelsku zmluvu? moze sa stat, ze si vymyslia, ze nic nepodpisali? ked to mam aj na nahravke? co v takom pripade (ten chlap vymysli vazne vsetko, preto sa pytam)
    ...všetko sa môže stať a predpokladám , že aj stane .......Dobšinský by mal radosť , koľko rozprávok sa rozšírilo medzi ľud slovenský ....akurát , že nie tie jeho ...
    ...v tom mojom prípade tiež obvinená strana vymýšľa , do útoku sa derie ...

    No bola by neprávom obvinená , nevinná , keď sa procesu statočne vyhýbala ???
    Je nevinná táto osoba , ak ju policajti na príkaz súdu museli dodať ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.