Zavrieť

Porady

finanč.grant-Rakúsko

Viete mi niekto súrne poradiť? Raz štvrťročne dostaneme fiananč.grant vo forme dobropisu z Rakúska. Je to nejaké percento z odobrateho tovaru akože na podporu predaja.My si o to ponížime neuhradenú faktúru z R. Treba z toho uplatňovať DPH na vstupe a na výstupe?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    jasne ze treba ale do konca roku 2005 bol s tymto problem kedze vystavovatel si uplatnuje dph do danoveho priznania datumom vystavenia paragraf 25 ods 3 a prijimatel dnom prijatia dokladu paragraf 53 ods 1. no ak ste doklad prijali v jeden mesiac tak to treba uviest v jeden mesiac ak nie tak vystup ide v den vystavenia a vstup v den prijatia...od 2006 sa to zladilo a zahrnovat sa to bude dnom prijatia dokladu aj vystup aj vstup

    mončika je offline (nepripojený) mončika

    mončika
    Ja som sa zle vyjadlila, ten akože dobropis vyzerá ako list, v ktorom nám píšu že nám poskytujú určitú finanč.čiastku za odber tovaru. Čiže, som neuplatňovala DPH na vstupe, ani na výstupe.

    finanč.grant-Rakúsko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.