Zavrieť

Porady

vypražane rezne

dobry den potreboval by osm presny postup ako urobim viprazane rezne co treba najskvor urobic mam kupenu struhanku aj vajcia dakujem
Usporiadat
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

martin-nik, tak ako????....rezeň sa vydaril????
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Joženka moja, nepoznám rezeň, čo by sa nevydaril ...
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Na Vareche som našla tento recept
http://varecha.pravda.sk/recepty/pam...15-recept.html
a už ináč rezne nerobím. Sú fantastickéééééééé :-))
10 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
220870 Pozri príspevok
No a my dávame na spodok hrnca miesto servítky krajec chleba.
...a potom zest ako omascený chleba.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jozka56 Pozri príspevok
martin-nik, tak ako????....rezeň sa vydaril????
asi sa nedozvieme ako tu:http://www.porada.sk/t175055-rychla-pomoc.html
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

lujza.j Pozri príspevok
Ale to najma pre to, ze sme mu neporadili spravne.
Lebo najprv treba urobic toto - kupit maso!
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

a robi niekto rezne v zemiakovom cestičku?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

trisestri Pozri príspevok
a robi niekto rezne v zemiakovom cestičku?
myslis cernohor? obcas
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dovolim si prispiet aj ja svojou troskou vedomosti.chcem podotknut ze poznatky su z mojho zivota a nie z internetu!
myslime si ze na rezniku sa neda pokazit nic,ale stalo sa mi,ze som si kupila mäso na rezne-bolo to na nom doslovne napisane,no a napokon bolo ako podrazka.
takze ja na rezne uz kupujem jedine mäso z kare.

inak rezne maju povod na cisarskom stole habsburgovcov ako tzv.Wienerschnitzel/viedensky rezen/ a original je robeny z telacieho mäsa.
bravcovy rezen ako ho pozname ma zase povod v Milane a je to typicky rezen pre tento taliansky region/costoletta milanese/.

pokial som sa nevydala do tejto krajiny,nevenovala som pozornost priprave natolko,ale moj muz je na rezne maniak a naucil ma ,ako sa to spravne ma robit.dokonca som si to pozrela aj v jednej televiznej relacii, kde sefkuchar vysvetloval nasledovne:

-rezne naklepat na tenko a z oboch stran posolit,nechat chvilku postat,ak su na tom dake mastnejsie slachy,treba ich trosku narezat,aby sa to pri smazeni neprehybalo
-muka ma byt hladka
-vajcia-nesolia sa!!!!!,pretoze ak sa posolia,prave vtedy struhanka zvykne opadavat allebo sa oceruje od rezna a okrem toho sa vajcia ani nemaju celkom rozhabarkovat,maju sa len popucit a trosku akoby preslahat vidlickou,ale nema to byt taka jednoliata hmota kde uz nevidno kde je bielko a kde zltko-do vajec sa nepridava vobec nic!!!!
-struhanka v rakusku je mleta na hrubo,neznasam ju,ale pouzivaju taku.asi to tak ma byt aby rezne boli chrumkave.
ja si ju este doma meliem alebo kupujem na slovensku.doma robim len obcas,ak mam dake suche zemle.
-na panvicu si dame rozohriat bravcovu mast,ziadny olej/to je potom original viedensky rezenik/ a ma jej byt dost ale nie tolko,aby rezen bol cely ponoreny.
-rezne popritlacame z oboch stran do muky,otrasieme zvysnu muku a obalime vo vajci a nasledne v sruhanke.
-vlozime do horucej masti-rezen ma byt do polovice namoceny a lyzicou ho polievame z vrchu,ked chyti pociatocnu korocku,obratime a polievame obcas povrch-celkovo sa ma rezen obratit presne 7 razy-nepytajte sa ma preco ale mam to vyskusane,najprv som sa na tom tiez smiala,ale nieco na tom je,rovnomerne sa prepecu a nehoria
-pravy rezen nevyzera rovnomerne vysmazeny ako z fritovacej nadoby!!
pravy rezen sa robi na panvici,ako som to popisala.
-klast na papierove utierky,ziadne namacanie do vody a pod.
to je pravy viedensky rezen,ci uz original telaci alebo podobny bravcov/milansky/.
nova obdoba je uz aj z kuracich alebo morcacich prs-tieto neklepeme,len narezeme na tensie platky,ale nemaju byt tenucke ako tie predosle.
no a ina varian je cordon blue-ktory ako original je na prirodno,ale v rakusku ked si objednate cordon blue,dostane normalny bravcovy vyprazany rezen naplneny sunkou a syrom.
no a tie dalsie varianty ako cernohorsky,v pivnom cesticku..........atd.to su uz veeeeelmi vzdialeni pribuzni klasickej slovenskej "snicle"

tak dobru chut.

-inak,som zabudla podotknut ze tu mrkvu pouzivam aj ja pri vysmazani a priznavam ze miesto masti davam olej.
Naposledy upravil osky : 31.08.11 at 18:38
5 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Človek by si myslel, obyčajne "šnicle", ale vidím že to je priam veda.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
babi2 Pozri príspevok
Ja obaľujem rezne najskôr v strúhanke, potom do vajíčka a nakoniec ešte do strúhanky, múku na obaľovanie nepoužívam, sú výborné chrumkavé. Moji známi, ktorí jedli u mňa rezne takto pripravené, ináč už ani nerobia
Zazvonil telefón a kým som dotelefonovala a tu to odpálila, Jožka ma predbehla, ešte dodám ja vyprážam na oleji+masť, tak pol na pol
Dnes som robil rezne a urobil som dva aj podľa predchádzajúceho postupu.
Dal som na tanier normálny aj iba "strúhankový" aj sebe aj manželke.
Nech som sa snažil ako som vládal, rozdiel som nezistil, ani manželka, všetky boli rovnako chrumkavé a šťavnaté.
Jediný prínos je, menej riadu a žiadna múka, teraz neviem ako je to cenovo, ale zdá sa mi, že múka je lacnejšia.
1 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No a teraz co ma chudak zadavatel temy robit, aky postup si zvolit? Niektore tie rady su uplne protichodne.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Haha, no to je jednoduché, urobiť fašírku
0 0
Hazard77 Hazard77

Hazard77 je offline (nepripojený) Hazard77

My keď dovyprážame tak rezne položíme na papierovú servítku a myslím, že to je najlepší spôsob.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Hazard77 Pozri príspevok
My keď dovyprážame tak rezne položíme na papierovú servítku a myslím, že to je najlepší spôsob.
To som si myslela aj ja.
Ale po predvedení prípravy rezňov Evy Pilarovej, som jej dala za pravdu.
Klasicky pripravené vyprážané rezne. Počas vyprážania na vedľajšej platni bublala vriaca voda v kastróli. Po vybraní rezňa každý jeden ponorila na sekundu do vriacej vody a vytiahla von. Uložené na plechu ich nechala pár minút "zapiecť", teda v podstate vysušiť. Voda v kastróli ostala hnedá po oleji.
Podľa mňa takto pripravené rezne sú zbavené vo väčšej miere tuku z vyprážania. Takto robí aj vianočnú rybu. Ideálne pre žlčnikárov a pod.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať