Zavrieť

Porady

Ako sa starat o hada v domacnosti?

deti dostali na narodeniny veľhada kráľovského. Poraďte mi prosím ako sa mám o neho starať, kedy ho môžeme vyberať aby nás neuhryzol. Ďakujem
Naposledy upravil arizona : 08.09.11 at 15:49
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lucia999 Pozri príspevok
deti dostali na narodeniny veľhada kráľovského. Poraďte mi prosím ako sa mám o neho starať, kedy ho môžeme vyberať aby nás neuhryzol. Ďakujem
chodiť na prechádzky a tak.....
No a v žiadnom prípade nechovať hada na hrudi.
0 0
lucia999 lucia999

lucia999 je offline (nepripojený) lucia999

Terárium má dosť veľké ( 180/90/90) s vyhrievaním a aj s malým bazénikom. Problém je len v tom, že ak mu dám potkana bez problémov ho zožerie a zháňa si ďalšiu potravu. Väčšie morča sme mu nedávali aby sa nezadusil. Má asi 8 mesiacov a je dlhý 1,5m.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

lucia999 Pozri príspevok
Terárium má dosť veľké ( 180/90/90) s vyhrievaním a aj s malým bazénikom. Problém je len v tom, že ak mu dám potkana bez problémov ho zožerie a zháňa si ďalšiu potravu. Väčšie morča sme mu nedávali aby sa nezadusil. Má asi 8 mesiacov a je dlhý 1,5m.


Keď mal môj 1,50 /užovka mexická je v tejto dĺžke dospelá/ dostával každých 10 dní 2 menšie potkany.
Veľkosť terária je zatiaľ myslím O.K.
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

niektora sa uspokoji aj s "hadom jednookim" ine potrebuju skrtica.....hmm asi starnem
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

ja by som hada nechcela, pretoze mam z nich zly pocit. my takychto hadov bezne nevidime, preto v nas vyvolavaju pocit nebezpecia podobne ako svaby, sporpiony....nie sme na to zvyknuti.

no na druhej strane som pocula, ze su inteligentnejsie ako psy a ako uz bolo vyssie uvedene, na strazenie deti. Zeny isli do pola a had im strazil decko, nikto sa k nemu nemohol priblizit. su to zaujimavosti, no je pochopitelne, ze mame obavy, pretoze na to nie sme zvyknuti...
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ľubomír Pozri príspevok
Iste, had nešteká ale lezie z bytu do bytu po stúpačkách, tak ako sa to stalo v poslednej dobe dvakrát v Poprade. Keď dokázali ujsť nejedovaté hady, kto zaručí, že v budúcnosti niekomu nezdupká niečo jedovaté? Ja zase nechápem tvoj pstoj kľuďasa. Možno aj sám majiteľ pumy, ktorá sa teraz túla po Slovensku mal taký názor ako ty, a dnes jeho maznáčik ohrozuje ľudí. Nebezpečné zvieratá nemjú čo robiť u súkromných chovateľov. Nestačí mať na to peniaze, ale treba byť aj mimoriadne zodpovedný.
Nuž pozor treba dávať. Viď príklad. http://bratislava.sme.sk/c/6046647/p...-medickej.html. Inak z normálneho terária had nedokáže ujsť.
P.s. Tie úteky sú mi vôbec podozrivé. Mám pocit, že sa ich skôr ľudia zbavujú. Žiadna Zoo nevezme hada čo tu bežne chovajú teraristi. Rozmnožujú sa rýchlo nie sú vzácne. Ja osobne by som videla riešenie v tom, že by sa museli po kúpe zahlásiť. Ale pokiaľ nemajú Cites /nie sú vzácne/ nik sa nestará. Takže menia majiteľov a rozmnožujú sa bez kontroly. Kúpiť si ich môže doslova hocikto bez akýchkoľvek znalostí. Omrzia ich alebo to pre ich rýchly rast nezvládnu tak ich tajne niekde vypustia. Samozrejme ich tým odsúdia na istú smrť.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Pred pár rokmi v Blave predávali mláďatá krokodílov. Keď som sa predavačky spýtala komu ich môže predať povedala, že komukoľvek od 18 rokov. Ospravedlňujem sa zadávateľke za to že som šla mimo témy.
Naposledy upravil 2009 : 09.09.11 at 18:37
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ľubomír Pozri príspevok
Iste, sú aj takí chovatelia čo sa ich zbavujú výpustením do prírody. Veď ako by sa k nám dostali pirane do jazier? Pirane by neprežili zimu samozrejme a pochybujem, že by sa ich chovatelia takto zbavovali.. nemajú prečo akvárko im postačí. Viem o takom malom jazierku, kde sú vypustené cudzokrajné korytnačky a darí sa im tam. V každom bratislavskom jazere je vypustená korytnačka písmenková. Tie naozaj prežívajú a vytláčajú našu bahennú. Typický príklad .. kúpi sa nádherné zelené mláďa čo má pancier necelých 5 cm. Ale ono stráca tú krásnu zelenú farbu začína vyzerať obyčajne.. rastie.. kalí a močí do vody takže akvárium je zachvíľku pasé.. potom šup do vaničky.. potom omrzí a tak je tajne vypustená. To čo som spomínaj ja, to sa stalo v Poprade a bolo aj v TV. Jednalo sa o nejedovaté druhy hadov, ale pre suseda to bol šok, keď našiel na WC hada. Verím, že to bol šok. Je nezodpovedné v paneláku chovať jedovaté hady alebo inú jedovatú háveď. Tu sa píše o úplne neškodnom druhu hada čo ani v dospelosti neohrozí dieťa. Jedine čo ohrozí je priestor majiteľov. Hi ale aj moje orchidee ma už vytláčajú z bytu. Nikto nemôže stopercentne tvrdiť, že jemu exotický miláčik nemôže újsť. To nemôže....Pokiaľ nežije sám. Tak isto nemôžem pochopiť ľudí, čo chovajú vo dvore levov. Nie je to tak dávno čo taký prípad riešila Lampáreň. Preto tvrdím, že na takých ignorantov treba zákon a tvrdý postih. Dobre ale táto téma je iba ako sa postarať o veľhada královského.
Nechajme to. To už nie je k téme. Zadávateľka nechová niečo čo by mohlo niekoho ohroziť. Nahnať strach áno.. ale ohroziť alebo spáchať nejakú škodu nie. Má záujem a stará sa. Ja osobne by som dala túto otázku do nejakého teraristického fóra. Ja sama som síce hada chovala a vôbec plazy a jaštery ma zaujímajú ale skúsenosť mám iba s užovkou mexickou a chameleónom obyčajným. Oboch som mala a nemyslím si, že som preto nejak vadná. Dopredu som si zistila čo to obnáša v dospelosti nikdy som sa nedala zlákať tým, že sa mi niečo páčilo. Mimochodom taký had ako miláčik je nenáročný ako spomenula zadávateľka tejto témy. V dospelosti stačí nakŕmiť iba raz za 2 týždne. dobre sa udržuje v čistote má kloaku ako vták takže aj jeho výkaly sú také. A tie sú po potrave iba 2 až 3 takže naozaj je starostlivosť o terárko minimálna. Je pravda, že sa musí aspoň raz za týždeň poriadne vykúpať aby sa bez problémov zvliekol

P.s.Keď som pred 11 rokmi videla albína velhada královského iba som ho chodila obdivovať kým ho nepredali lebo som vedela, že mu za pár rokov pol izby neobetujem na riadne terárko. Vlastne aj keby som mala rodinný dom nechcela by som ho. Bol by priveľký na manipuláciu. Ale ako mláďa bol nádherný a v tom vidím nebezpečenstvo predaja týchto zvierat
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
názor na veľhada aj od odborníkov:
http://www.zoobojnice.sk/plazy/velha...lhad-kralovsky

skutočná udalosť v Nebraske:
http://tvnoviny.sk/spravy/svet/ameri...kralovsky.html

rešpekt si vyžadujú nielen hady, pumy, pirane,... :
http://abcnews.go.com/GMA/OnCall/sli...attack-4052411
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ešte raz túto otázku musí položiť zadávateľka do teraristického fóra. Ja sa nechcem hádať. Už v detstve som sa naučila, že ak má niekto predsudky normálne argumenty naň neplatia. Takže tu končím. BODKA
1 1
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Aj tak si myslím, že si niekto z nás robí dobrý deň.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

greensnake Pozri príspevok
počuvajte chcel by som poradit nejakého hada domov mambu ciernu alebo krajtu ake by som potreboval velke terarko a coby som im mal davat zrat ? a este taka otazka ci si na mna zvykne chcel by som skôr skrtica ale mensieho prosím keby mi niekto poslal nejake obrazky nejakych skrticov a odpovedal na otazky . .....Hadov obdivujem su to borci
aj ty si tiež dobry borec...
0 0
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

lucia999 Pozri príspevok
deti dostali na narodeniny veľhada kráľovského. Poraďte mi prosím ako sa mám o neho starať, kedy ho môžeme vyberať aby nás neuhryzol. Ďakujem
Opýtaj sa pepsi
0 0
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

greensnake Pozri príspevok
počuvajte chcel by som poradit nejakého hada domov mambu ciernu alebo krajtu ake by som potreboval velke terarko a coby som im mal davat zrat ? a este taka otazka ci si na mna zvykne chcel by som skôr skrtica ale mensieho prosím keby mi niekto poslal nejake obrazky nejakych skrticov a odpovedal na otazky . .....Hadov obdivujem su to borci
že sa k vám zrazu nasťahovala svokra
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
greensnake
počuvajte chcel by som poradit nejakého hada domov mambu ciernu alebo krajtu ake by som potreboval velke terarko a coby som im mal davat zrat ? a este taka otazka ci si na mna zvykne chcel by som skôr skrtica ale mensieho prosím keby mi niekto poslal nejake obrazky nejakych skrticov a odpovedal na otazky . .....Hadov obdivujem su to borci
...očúvaj , Ty zelený had ...

Poniektoré iné domáce zvieratá si nevedia zvyknúť na pána ...
Ale šak si zadováž hentú mambu alebo inú hadicu ...
Pri najbližšom krmení potom nedávaj tú živú potravu cez ten otvor na terárku , ale rovno polož rukou do priestranstva ...

Podotýkam , že najprv by som si dal do mobilu - rýchla predvoľba - tú rýchlu zdravotnícku pomoc ...samozrejme by som sa aj inforrmoval , či majú sérum proti danému jedu ...
Naposledy upravil buchač : 12.05.13 at 12:35
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

greensnake
počuvajte chcel by som poradit nejakého hada domov mambu ciernu alebo krajtu ake by som potreboval velke terarko a coby som im mal davat zrat ? a este taka otazka ci si na mna zvykne chcel by som skôr skrtica ale mensieho prosím keby mi niekto poslal nejake obrazky nejakych skrticov a odpovedal na otazky . .....Hadov obdivujem su to borci
Okrem toho, čo ti poradil buchač - chov takýchto natiahnutých potenciálne nebezpečných a smrteľných potvor podlieha istej kontrole - od veterinárov, až po Životné prostredie. Máš na takýto chov povolenie? Nemáš?
Zabudni na takéto hadice - kúp si v Baumaxe radšej zelenú plastovú - tá nehryzie.
0 0
retic retic

retic je offline (nepripojený) retic

Greensnake ak chces prveho hada tak na Dendroaspisky zabudni / mamby / . su to hady ktore si kupuju fakt skuseny chovatelia a krajta - po slovensky Pyton to by slo Python regius je spravna volma - Pyton kralovsky dorasta max do 1,5 m nie je agresivny mam ho v chove uz rok a ziaden problem . dalej casto chovane su Python bivittatus - pyton tigrovity ktoreho tiez mam v chove ale nema problem narast na 6 metrov cize nic pre zacinajuceho chovatela a je viacej impulzivny , este mam aj Python reticulatus - Pyton mriezkaty , je najvacsi na svete . celkom impulzivny ale da sa s nim uz mi toleruje manipulaciu v terarku a vybrat sa necha v pohode . no ako zaciatocnik si mriezku isto nekupuj ... a co sa tyka chovu hadov , pavukov a exotiky inej na slovensku nie je to nic neobycajne keby ste vedeli kolko ludi to ma a chovatelom ako napriklad Dano od nas z TN tak tim mozme byt vdacny ze s tim zacali tak skoro a vdaka nim mame na slovensku taky vyber ako mame ja najblizsie idem kupovat Python reticulatus lavender albino co je trosku drahsie ale na odchove sa mi to vrati . ak chces fakt hada kludne ti poradim co prve . nejaka Boa constrictor , Python regius , Elaphe guttata alebo Lampropeltis je fakt v pohode had pre zaciatocnika . ale prosim ta ziadna Dendroaspis ani Naja , Vipera , Bitis , nic take . daj si poradit lebo mozes na to doplatit na chov jedovatych hadov treba roky praxe s nejedovatymi . také Corallusy nie su jedovate ale dost kusave a naucia ale ... Corallus a Dendroaspis to je na neporovnanie !
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
a čo takto?
http://www.wikihow.com/Cook-a-Snake
0 0
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

retic
Greensnake ak chces prveho hada tak na Dendroaspisky zabudni / mamby / . su to hady ktore si kupuju fakt skuseny chovatelia a krajta - po slovensky Pyton to by slo Python regius je spravna volma - Pyton kralovsky dorasta max do 1,5 m nie je agresivny mam ho v chove uz rok a ziaden problem . dalej casto chovane su Python bivittatus - pyton tigrovity ktoreho tiez mam v chove ale nema problem narast na 6 metrov cize nic pre zacinajuceho chovatela a je viacej impulzivny , este mam aj Python reticulatus - Pyton mriezkaty , je najvacsi na svete . celkom impulzivny ale da sa s nim uz mi toleruje manipulaciu v terarku a vybrat sa necha v pohode . no ako zaciatocnik si mriezku isto nekupuj ... a co sa tyka chovu hadov , pavukov a exotiky inej na slovensku nie je to nic neobycajne keby ste vedeli kolko ludi to ma a chovatelom ako napriklad Dano od nas z TN tak tim mozme byt vdacny ze s tim zacali tak skoro a vdaka nim mame na slovensku taky vyber ako mame ja najblizsie idem kupovat Python reticulatus lavender albino co je trosku drahsie ale na odchove sa mi to vrati . ak chces fakt hada kludne ti poradim co prve . nejaka Boa constrictor , Python regius , Elaphe guttata alebo Lampropeltis je fakt v pohode had pre zaciatocnika . ale prosim ta ziadna Dendroaspis ani Naja , Vipera , Bitis , nic take . daj si poradit lebo mozes na to doplatit na chov jedovatych hadov treba roky praxe s nejedovatymi . také Corallusy nie su jedovate ale dost kusave a naucia ale ... Corallus a Dendroaspis to je na neporovnanie !
pridaj nechtiac chované :
roztoče
mravce
šváby
vši
blchy
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

peter had
Viberaj ho dva krat za mesiac treba dbat aj na hadovo sukromie
peter had
Cau misto ci co si ti si sa zblaznil skrtice nezer ludi ale divoke velmi vinimocne ale skoro vobec ano
No počuj - expert - okrem toho, že slovenčina je tvoj nepriateľ, dávaš tu "rady", ktor nemajú žiadny osoh a navyše ty sám tu http://www.porada.sk/t293405-mama-mi...resvedcit.html máš problém s vlastnými rodičmi (a tí majú pravdu!).
Takže za obe = neužitočné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať