Zavrieť

Porady

Plánujem kúpiť nový HDD. Stojí za to?

Dobrý večer,

plánujem si zaobstarať nový HDD. Konkrétne WESTERN DIGITAL Caviar Black 3.5" HDD 750GB 7200RPM 64MB SATA III 6Gb/s. Myslíte si, že sa oplatí/stojí za to? Plánujem ním nahradiť asi 5 rokov starý 160GB IDE disk. Tuším Hitachi Deskstar T7K250. (Je dobrý nápad ešte tento starý disk používať ako systémový, alebo ho je lepšie proste odpojiť a systém nahodiť na nový?) Menil som v máji celý hardware, disk je okrem mechaniky jediná vec, čo mi ostala.

Zostava:
AMD Quad-Core Phenom II X4 955 Black Edition
ATI Radeon HD 6850
2x 2GB Kingston DDR3 1333Mhz
MB MSI 880GMA-E45

Ďakujem
Usporiadat
sanok51 sanok51

sanok51 je offline (nepripojený) sanok51

Dvojnasobny dedo :)
mecky Pozri príspevok
ak chces usetrit tak za mna bud blue alebo samsung F3, rozdiel aj tak pocitis
k seagate nemam velku doveru a stale sa da natrafit na kusy s vadnym firmware
Nuz neviem, mam vo firme Samsung, (uz druhy, boli za dobru cenu) po roku prevadzky mi odchadza aj ten. Na domacom PC mam WD Caviar 1T a je to naprosto pohodovy a tichy disk. Na uz vyradenych strojoch s firmy som mal vzdy WD rozne, jeden este PATA, 120GB mam v ramiku ako poslednu zalohu Po skusenostiach s inymi diskami , najma so samsungom, nikdy iny ako WD.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Kúp si ako systémový Seagate Barracuda 160GB 7200RPM 8MB SATA III 6Gbit/s NCQ .Ja som zvykol zákazníkom dávať takýto disk ,ale SATA II ako systémový ,ešte som ho rozdelil na C 50-65GB + zbytok a sú spokojný.Ako druhý HDD si potom pridaj s akou kapacitou potrebuješ.Ak by Ti ten systémový 160GB niekedy padol ,tak nie je problém 160GB z toho disku vytiahnúť ,vlastne zvyčajne iba z C pri páde systému.Pri diskoch sa uvádzajú rôzne parametre ,ale ako som spomínal v praxi sú skoro rovnaké ,ktore pri používaní nezbadáš.Čo zbadáš ,vlastne počuješ je hluk a tento HDD pri práci nepočuť.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

duves Pozri príspevok
Podla mna stačí, ale nemam žiadne seriozne testy. Inak pozri aj sem:
http://www.porada.sk/t176252-je-vhod...starsieho.html
Duves je primitív
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať