Zavrieť

Porady

zahraničná služobná cesta

Pomôže mi niekto, ešte som nerobila žiadne vyúčtovanie zo zahraničnej pracovnej cesty. Takže mám taký dojem, že je potrebný nejaký príkaz na zahr. cestu, ako je to však, ak na tú cestu išiel konateľ spoločnosti (súčasne je aj majiteľ - jediný). Ešte mi nedal žiadne podklady, ale určite tam bude nejaké ubytovanie, strava, zrejme aj požičanie auta - všetko v USD nakoľko prac. cesta bola v USA. Akým kurzom mám prerátavať všetky tieto výdavky? Tiež potrebujem tlačivo - vyúčtovanie pracovnej cesty, kde ho nájdem? Ďakujem za každú radu.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

eva61 Pozri príspevok
Prosím Vás o radu:
Dostala som Fa za zahraničnú služobnú cestu konateľa + 1 pracovník, ako mám faktúru zaúčtovať, v čase služobnej cesty má konateľ aj pracovník dovolenku, myslím, že je to daňovo neuznaný náklad
No, buď boli na ZPC slušobnej , alebo na dovolenke. Obidva prípady nie sú možné. Zrejme v tom prípade ide o súkromnú ZPC, kedže brali dovolenky. V tomto prípade ide o nedaňový náklad.
0 0
katuschka20 katuschka20

katuschka20 je offline (nepripojený) katuschka20

Dobrý deň,

poprosila by som o radu. Zamestnanec bol 03.-05.10.2011 na zahraničnej SC v Budapesti/Maďarsku pričom išiel služobným autom. Aké časy mám použiť, keď mi na cestovný príkaz nič nenapísal. Neviem kedy vyrážal na SC a kedy prekročil hranice?
0 0
katuschka20 katuschka20

katuschka20 je offline (nepripojený) katuschka20

Ešte by som poprosila jednu radu. Zamestnanec bol na služobnej ceste v Mníchove. Čas si napísal od 09:00-22:30hod pričom na elektronickom potvrdení letenky sú časy Depart: Vienna 11:00-Depart: 21:35 hod a na boarding passe je board time 10:20-21:05 hod. Kedy teda prekročil hranice, ktorý čas mu mám počítať? Ďakujem veľmi pekne za odpovede
0 0
jozefinka jozefinka

jozefinka je offline (nepripojený) jozefinka

AHOJTE. PROSÍM O PORADENIE: Ide o zahraničnú prac.cestu s tým že cestou cez Rakúsko do Slovinska trvala cesta 6hod. a v Slovinsku tiež 6 hodín. To všetko za jeden deň. Môžem mu dať stravné 50% zo sumy v Rakúsku, a aj 50% zo sumy z Rakúska?
Naposledy upravil jozefinka : 08.11.11 at 12:01
0 0
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

Podľa § 13 ods 5 Zákona o cestovných náhradách sa poskytne pri rovnakom počte výhodnejšie stravné- v tomto prípade Rakúsko.
0 0
jozefinka jozefinka

jozefinka je offline (nepripojený) jozefinka

Erislava Pozri príspevok
Podľa § 13 ods 5 Zákona o cestovných náhradách sa poskytne pri rovnakom počte výhodnejšie stravné- v tomto prípade Rakúsko.
No dobre, to rozumiem, ale dám mu to v celej sume (nad 12 hod.)? či v 50%, lebo vlastne bol 6 hodín v Rakúsku a tiež 6 hodín aj v Slovinsku. Takže by som mu dala dať za 12 hodín t.j. 100% z rakúskej čiastky čiže 45€, nie?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jozefinka Pozri príspevok
No dobre, to rozumiem, ale dám mu to v celej sume (nad 12 hod.)? či v 50%, lebo vlastne bol 6 hodín v Rakúsku a tiež 6 hodín aj v Slovinsku. Takže by som mu dala dať za 12 hodín t.j. 100% z rakúskej čiastky čiže 45€, nie?
Zákon o CN § 13 ods. 1 a 4 hovoria jasnou rečou:

(1) Pri zahraničnej pracovnej ceste zamestnancovi patrí za každý kalendárny deň zahraničnej pracovnej cesty za podmienok ustanovených týmto zákonom stravné v eurách alebo v cudzej mene. Stravné v cudzej mene je ustanovené v závislosti od času trvania zahraničnej pracovnej cesty mimo územia Slovenskej republiky v kalendárnom dni, pričom čas trvania zahraničnej pracovnej cesty mimo územia Slovenskej republiky je rozdelený na časové pásma
a) do 6 hodín vrátane,
b) nad 6 hodín až 12 hodín,
c) nad 12 hodín.

(4) Ak zahraničná pracovná cesta mimo územia Slovenskej republiky trvá v kalendárnom dni
a) do 6 hodín vrátane, patrí zamestnancovi stravné vo výške 25 % zo základnej sadzby stravného,
b) nad 6 hodín až 12 hodín, patrí zamestnancovi stravné vo výške 50 % zo základnej sadzby stravného,
c) nad 12 hodín, patrí zamestnancovi stravné v sume základnej sadzby stravného.


​Takže ak strávil na ceste presne 12 hodín, tak má nárok na 50% zo základne sadzby stravného určeného pre Rakúsko. Keby bol na ceste 12 hodín a 5 minút, už by mal nárok na 100% stravného.
0 0
ejdusa ejdusa

ejdusa je offline (nepripojený) ejdusa

Ahojte, prosim o radu. Pri odlete z BA do UK prinalezia od casu odletu cestovne nahrady v UK? Ako vypocitat cestovne nahrady z Polska na Slovensko os.automobilom, avsak podla vnutornej smernice v cene cestovneho listka, ked kazdy spoj z Polska prechadza cez CZ. ??? Ako sa tam zohladnuje prechod hranice?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať