Zavrieť

Porady

Zvolanie valného zhromaždenia do 30.6.

Dobrý deň,
chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu.

V zákone sa píše, že valné zhromaždenie má konateľ zvolať do 6 mes. od konca účt.obdobia (teda u nás do 30.6). Konateľ by mal zrejme zvolať valné zhromaždenie písomne. Pokiaľ by ho zvolal na nejaký dátum - napr. 30.6., može sa konať, ale uvedie sa, že účt. závierka ešte nebola schválená, pretože mali odklad na podanie daň. priznania do 30.6., teda sa to nestihlo včas prebrať? Aké body tam potom budú uvedené, že prečo vlastne bolo zvolané toto valné zhromaždenie? alebo to zle chápem a konateľ má len povinnosť do 30.6. poslať pozvánku na valné zhromaždenie, ale to bude napr. až v septembri? Ide o to, že sme opäť prešvihli zaslanie listín do OR, nemáme povinnosť auditu, účtovníčka dorobila daň.priznanie a účt. závierku až spomínaného 30.6. a neviem, ako to riešiť... V zákone som sa dočítala, že valné zhromaždenie môže schváliť účt. závierku do 3 mesiacov po 30.6., to by sme stihali, len neviem, či napísať, akože konateľ zvolal to valné zhromaždenie do toho dátumu 30.6. a VH sa aj konalo, ale bez nejakých záverov a teraz v septembri by sa schválila účt. závierka? A takže by sa konalo druhé valné zhromaždenie?

Ďakujem veľmi pekne za pomoc, som fakt bezradná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Ja by som zvolala kľudne teraz VZ a na ňom by sa ÚZ schválila. Inak ako to máte v spoločenskej zmluve zakotvené ???? Malo by sa podľa nej vychádzať. Podľa mňa nič nehrozí, keď sa to urobí takto, veď audit tam nie je povinný....

    macca01 je offline (nepripojený) macca01

    macca01
    Ďakujem za názor, vo spoloč. zmluve je len napísané, že 1x za rok. Len kvoli tomu som zostresovala, lebo sme na to prisli zasa neskoro, oficialne je napisane, ze konatel ma predlozit zavierku na schvalenie do 30.6., lenze my sme mali odklad na dan. priznanie, tak som myslela, ze by sa to urobilo i tak, ze sa to antidatuje, na 30.6. bol akoze pozvany i druhy konatel na VZ a neprisiel, preto sa ÚZ neschválila a ďalší termín VZ by bol teraz napr. koniec augusta (aby sme stihli 30dní do zbierky listín) a tam sa už ÚZ schváli. Ale nechcem to zbytočne komplikovať, ak netreba.
    Takže by stačilo zrejme zvolať normálne VZ na teraz prvé VZ v tomto roku a predložiť ÚZ na schválenie? Ďakujem. Audit povinný nemáme.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Samozrejme bude to v poriadku.

    Zvolanie valného zhromaždenia do 30.6.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.