Zavrieť

Porady

Reklamacia notebooku - Alza.sk

Dobry den, viem, ze sa tu uz riesilo xy reklamacii, no presne riesenie mojho problemu som este nedostal. Pokusim sa to tu teda co najjasnejsie opisat.

7. 9. som reklamoval u Alzy notebook (nedal sa zapnut pri napajani zo siete bez baterky, vyhadzoval BSOD asi kvoli nejakej vade s HDD a obcas "skakal" obraz, zrejme kvoli zlemu kontaktu v klboch vika). Na svojom ucte na Alze v stave reklamacie mam od prvych dni uvedene:
"Reklamacia nesplňuje záručne podmienky a bola zmietnutá. Prijatý produkt zašleme na prianie zákazníka na posúdenie k výrobcovi. Zákazník súhlasí s predlženou lehotou reklamačného procesu - tá to lehota nie je nijako stanovená."
Dovod zamietnutia bolo uvedene mechanicke poskodenie notebooku a sice zlomene plastove rebra na mriezke pre chladenie (1 - 2).

Pred cca tromi dnami mi poslali dva maily, v ktorych sa pisalo presne to, co som nasiel aj na svojom ucte. Napisal som im mail, co ma zlomenie 1mm hrubeho a 2mm sirokeho kuska plastu spolocne s uvedenymi zavadami. Dnes mi prisla odpoved, ze to nie je v ich kompetencii posudit, a vraj to musi posudit vyrobca. A este ze
Dokud nám servis neposkytne bližší informace o uznání, nebo zamítnutí Vaší reklamace, nemůžeme Vám poskytnout žádné nové informace.
Bohužel Vaše reklamace může přesáhnout i lhůtu 30ti dní na vyřízení.
Byl přijat výrobek s mechanickým poškozením.

Chcem sa teda spytat - maju na nieco podobne pravo? Ja som im suhlas na poslanie vyrobcovi, a teda na predlzenie lehoty nikdy nedal. Najprv pisali, ze ho odoslu vyrobcovi na poziadanie zakaznika, v dalsej sprave uz ze je notebook u vyrobcu a lehota sa predlzuje na neurcito..

Ako to teda je? Ak mi do 30 dni neposlu notebook spat (ci uz opraveny alebo nie), mam si narokovat vratenie penazi? Tiez som nasiel na internete nazory, ze pri mechanickom poskodeni lehota 30 dni neplati - je to tak? Nenasiel som nic, co by to zaväzne potvrdilo alebo naopak vyvratilo..

Vdaka za kazdu odpoved


Rasto
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Kufor Kufor

Kufor je offline (nepripojený) Kufor

Zdravim, tak este (snad) poslednykrat ozivujem tuto temu

Dnes som sa dostal k notebooku, je ako novy, vsetky uvedene zavady sa zdaju byt opravene, takze som nadmieru spokojny. Podla protokoly mam vymenenych niekolko suciastok: zakladnu dosku, HDD, displej, "skrinku", prepojovacie kable.

Takyto vysledok som pravdupovediac necakal, velmi ma to potesilo.

Tak este raz, vdaka za konzultacie
0 0
rado7777 rado7777

rado7777 je offline (nepripojený) rado7777

Super ! Prakticky komplet novy notebook, snad okrem RAM-ky, CPU a DVD-Romky
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať