Zavrieť

Porady

DPH

Neviem či sa dobre vyjadrím, no nesedí mi toto. Je v poriadku, keď mi v PD rozrátava na ZD a DPH aj položky, ktoré sa do DP DPH nedávajú? Pozrela som si príjmy-výdavky-textovo a nesedí mi to samozrejme s DP DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    otázka
    Neviem či sa dobre vyjadrím, no nesedí mi toto. Je v poriadku, keď mi v PD rozrátava na ZD a DPH aj položky, ktoré sa do DP DPH nedávajú? Pozrela som si príjmy-výdavky-textovo a nesedí mi to samozrejme s DP DPH.
    Pravdepodobne si odklepla zaúčtovanie tak, kde bol zobrazený rozpis na DZ a DPH. Choď na ten riadok a daj oprav a zapíš to znova tak, aby tam bola len celková suma, nie s rozpisom. A opraví sa Ti to aj vo výstupe DPH
    Pozeral som, že robíš v Alfe tam sa to dá výborne opravovať

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Nechápem to, mám ísť do podrobného rozpisu DPH, lebo mi to stále rozčleňuje, alebo si mám pri opravách daných položiek odkliknúť platca DPH? Inak ďakujem a pekný slnečný deň.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    otázka
    Nechápem to, mám ísť do podrobného rozpisu DPH, lebo mi to stále rozčleňuje, alebo si mám pri opravách daných položiek odkliknúť platca DPH? Inak ďakujem a pekný slnečný deň.
    Musíš ísť do PD a do konkrétneho riadku, tak kde to máš špatne rozúčtované
    Napr.:
    Bankový poplatok vo výške 119 Sk ak nedáš pozor, a si plátca DPH tak Ti môže rozúčtovať na 100 + 19 ale ty v tom rozpise musíš kurzor presunúť na sumu spolu 119 Sk a dať OK a ďalej sa pýta či opraviť aj v evidencii DPH. Dobre ? Nemám otvorenú Alfu. Ak to nepôjde, ozvi sa otvorím ju.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    otázka
    No neviem sa pohnúť, poprosím Ťa konkrétne.
    Ja by som si vytlačil DPH nákupy a odkontroloval s DPH na vstupe /bločky DF/ a pravdepodobne narazíš na niečo, čo v DPH máš naviac a naopak. A ak dojdeš k takémuto prípadu, vieš kde je to v PD zaúčtované a potom si to zaúčtovanie musíš opraviť tak, ako som písal vyššie. Alebo uveď presný konkréty prípad čo máš a budeme hľadať riešenie

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Presne viem, ktoré položky nemajú byť rozúčtované, napr.popl. za vedenie účtu, poštovné...
    Neviem však ako dosiahnuť, aby mi to v PD nerozúčtovávalo. Mzdy, prieb.položky logicky nerozúčtuje. Mám si preto, vždy pred nahodením do PD napr. poštovného odkliknúť platcu DPH, alebo sa to dá aj inak?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    otázka
    Presne viem, ktoré položky nemajú byť rozúčtované, napr.popl. za vedenie účtu, poštovné...
    Neviem však ako dosiahnuť, aby mi to v PD nerozúčtovávalo. Mzdy, prieb.položky logicky nerozúčtuje. Mám si preto, vždy pred nahodením do PD napr. poštovného odkliknúť platcu DPH, alebo sa to dá aj inak?
    Nie, vydrž, otvorím si Alfu

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Postav sa v PD na konkréty prípad. Kurzor daj na suma spolu. Potom stlač Enter a kurzor skočí o kolonku nižšie a tam máš možnosť šipkami na klávesnici vyberať, či chceš to rozúčtovať aj na DZ a DPH alebo spolu. Tými šipkami si vybereš možnosť ako je to poplatok tak suma spolu, toje DZ=0% OK ?
    Naposledy upravil Manual : 22.01.06 at 12:28

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    otázka
    To je presne to, čo som potrebovala, už mi to ide. Ďakujem pekne.
    No tak predsa sme doma...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.