Zavrieť

Porady

účtovanie- kupno predajná zmluva

Zdaravim potrebujem radu :-)
Som zivnostnik a chcem kupit notebook od sukromnej osoby. Staci mi dat potom do uctovnictva tu zmluvu o predaji, alebo potrebujem este nieco ine? Za kazdu radu vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    radorohal
    Zdaravim potrebujem radu :-)
    Som zivnostnik a chcem kupit notebook od sukromnej osoby. Staci mi dat potom do uctovnictva tu zmluvu o predaji, alebo potrebujem este nieco ine? Za kazdu radu vopred dakujem.
    Stačí zmluva a doklad o zaplatení.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Aj zmluva môže byť doklad o zaplatení v tomto prípade, pokiaľ zmluva bude obsahovať formulku "úhrada je realizovaná pri podpise zmluvy do rúk predávajúceho v hotovosti". :p :p :p

    radorohal je offline (nepripojený) radorohal

    Clovek podnikajuci na internete ...viac radorohal
    Ak to je tak tak potom je to skvele. Musi to potom clovek zdanovat, alebo s tym robit nieco? Ci to uz nie je moja starost?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    To už Tvoja starosť nie je .

    aura je offline (nepripojený) aura

    aura
    a co v tom pripade, ze sa jedna o kupu auta za 500 tis a predajca i kupujuci je platca DPH, auto je nakladne a treba uplatnit DPH?

    danielko je offline (nepripojený) danielko

    danielko
    Tu už zmluva nepostačuje, samozrejme, že predávajúci na základe toho, že je platcom DPH, predpokladám, že je živnostníkom, Ti musí vystaviť faktúru so všetkými náležitostiami za predávané auto. Zmluva môže byť prílohou faktúry, v nej bude napríklad popis techn. parametrov auta (Eč, farby, č. motora, ....) pokiaľ tieto parametre nebudú uvedené vo faktúre, technický stav auta, popis chýb a pod., ale aj nemusí byť.

    účtovanie- kupno predajná zmluva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.