Zavrieť

Porady

Prechod na platcu DPH

Ahojte všetci, mala by som taku otazku.
SZCO sa stal od 15.09 platcom DPH ( stvrtrocne ), neurobil však inventúru zásob a tym padom tu ciastu DPH ktora by mu vysla nedal do danoveho priznania teraz za treti stvrtrok. Teraz mu mám dodatocne urobit inventuru? A nebude potom vadit ked si tu sumu neuplatnil, alebo opravne priznanie treba podat?
Dakujem krasne za opoved
Usporiadat
pozdenka pozdenka

pozdenka je offline (nepripojený) pozdenka

Ďakujem KEJKA. Ide mi o to, že teoreticky som si to aj ja myslela, že to tak má byť, ale technicky ma SW nechce pustiť urobiť to takto...
No a nakoľko v inej s.r.o. sa mi to dalo urobiť bez problémov - ale tam nebol práve ten prechod rokov (všetko sa dialo v r. 2012) ... no ale teraz mám problém.
Tak som na pochybách, či a čo robím zle... A preto sa zamýšľam, či je to vlastne možné odpočítať, keďže v §51 ods.2 sa rieši, že ak mám doklad tak vykonám odpočítanie do konca kalendárneho roka... A keď sa nestal do konca kal. roka platiteľom, tak neviem, či teraz mu to môžem odpočítať v r. 2013.
Prosím, ak by si mohla ešte na toto reagovať. Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pozdenka Pozri príspevok
Ďakujem KEJKA. Ide mi o to, že teoreticky som si to aj ja myslela, že to tak má byť, ale technicky ma SW nechce pustiť urobiť to takto...
No a nakoľko v inej s.r.o. sa mi to dalo urobiť bez problémov - ale tam nebol práve ten prechod rokov (všetko sa dialo v r. 2012) ... no ale teraz mám problém.
Tak som na pochybách, či a čo robím zle... A preto sa zamýšľam, či je to vlastne možné odpočítať, keďže v §51 ods.2 sa rieši, že ak mám doklad tak vykonám odpočítanie do konca kalendárneho roka... A keď sa nestal do konca kal. roka platiteľom, tak neviem, či teraz mu to môžem odpočítať v r. 2013.
Prosím, ak by si mohla ešte na toto reagovať. Ďakujem
Je úplne jedno kedy sa stane platitelom. Vychádzaš ale z inventúry nie k 31.12.2012 ale ku dňu, kedy sa stal platitelom. Odpočítanie DPH si môžeš v prvom DP a uvedieš ju na r. 29 DP DPH.
1 0
pozdenka pozdenka

pozdenka je offline (nepripojený) pozdenka

Ďakujem pekne za odpovede. Už sa mi to aj v SW podarilo :-))
0 0
gabrieleda gabrieleda

gabrieleda je offline (nepripojený) gabrieleda

Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď.
Neskoro som si všimla odpoveď...veľmi mi to pomohlo : )
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať