Zavrieť

Porady

posledné zdaňovacie obdobie a dph

Dobrý deň poraďákom,mám takýto problém. Ukončená živnosť bola 30.09.2011 a určené posledné zdaňovacie obdobie IV.Q/2011. Viem, že v poslednom zdaňovacom období mám použiť § 81 zák. o DPH.Nie je mi jasné, že keď v tom poslednom zdaňovacom období predám zásoby ako to zdokladovať, keď už nemám živnosť, a či odviesť dph na výstupe z tohto predaja. Zaujíma ma to pretože v §81 sa hovorí , že treba odviesť späť dph zo zásob v stave k poslednému dňu zdaňovacieho obdobia, ale keď tie zásoby predám pred ukončením posledného zdaňovacieho obdobia? no neviem, možnmo som to trochu zamotala. Prosím Vás o radu.Ďakujem za všetky príspevky.Pekný zvyšok dňa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    je to posledné zdaňovacie obdobie.
    DPH priznáš a odvedieš podľa skutočnosti
    ak ich nepredáš aj tak odvedieš DPH zo zásob - zo skladovej ceny.
    Aký problém?

    limesa je offline (nepripojený) limesa

    limesa
    Aj keď predám zásoby so zľavou 50-70%? Problém mi vzniká vtedy, že už v 4.Q/2011 nemám živnosť, nepodnikám /ukončené k 30.9.2011/ a podľa § 3 zdaniteľná osoba je každá osoba, ktorá vykonáva nezávisle akúkoľvek ekonomickú činnosť podľa ods.2 bez ohľadu na účel alebo výsledky tejto činnosti.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    lenže tie zásoby nejako zlikvidovať musíš.
    Podľa mňa aj ked predáš so zľavou, dodaniť vzhľadom na ukončenie živnosti k 30.9. budeš musieť zo skladovej ceny tak, ako eviduješ ich hodnotu k 30.9.
    Nemám-nehľadala som oporu v zákone, aspoň tému posuniem. Odpovie niekto, pre koho je JU a problematika SZCO bližšia.

    jojco je offline (nepripojený) jojco

    jojco
    Máme podobný problém ako uviedla limesa (20.10.11, 15:09), podľa môjho názoru zásoby predáš ako FO (nie SZČO) na základe Obč.Z. a DPH odvedieš podľa stavu ku koncu IV.Q nie k 30.9. Čaká nás v tejto veci daňová kontrola zameraná iba na toto posledné zdaňovacie obdobie, preto ak má niekto iný názor prosím informujte ma, aby sme vedeli čo treba čakať.

    posledné zdaňovacie obdobie a dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.