Zavrieť

Porady

trestne pravo

Dobry den potreboval by som poradit, neviem ci to sem mozem zadat.
Bol som odsudeny za neplatenie vyzivneho na 2 roky podmienku, v case ked mi plynula tato podmienka som sa v ramci zamestnania SBS dostal do konfliktu a bol som obvineny
z ublizenia na zdravi, v tejto veci zatial nebolo rozhodnute sudom, podmienka za vyzivne mi zatial vyprsala.
Moja otazka je ci v pripade, ze by som bol odsudeny za ublizenie na zdravi ci by to bolo kvalifikovane ako porusenie podmienky ked v tom case co som bol obvineny som
bol este v podmienke za to vyzivne a zobrali by ma do vazby alebo by som dostal dalsiu podmienku ked uz v podmienke niesom, ci to ma vobec nejaky suvis tieto dve
odlisne pravne veci Neviem ci som sa vyjadril zrozumitelne.
Ak by mi niekto vedel poradit vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pazuchy je offline (nepripojený) pazuchy

    pazuchy
    Ano sud uz vyslovil ze som sa osvedcil, Len to obvinenie za ublizenie na zdravi bolo este v tom case ked som bol v podmienke za to vyzivne, ale natahuje sa to prokurator vratil spis atd

    pazuchy je offline (nepripojený) pazuchy

    pazuchy
    Nieje v tom nejaky rozdiel ked ta podmienka bola za vyzivne a toto obvinenie je za ublizenie na zdravi, bude to aj tak porusenie podmienky? Nieje tam nejaka ina moznost, ze by bola predlzena podmienka alebo by som mal dve podmienky v pripade, ze by ten sud dopadol zle? Je to teda viac menej iste ze pojdem do vazby?
    Este by som sa chcel opytat kolko penazi by ma stal pravnik vo veci toho ublizenia na zdravi lebo vobec v tom nemam prehlad. Co by poradil ako dalej pripadne by ma zastupoval na sude.

    jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

    jurmiro
    Takto : spájate viac vecí dokopy...
    Porušenie podmienky to určite je. Zákon síce ustanovuje, že sa nemajú reťaziť podmienky, ale v praxi sa to občas obchádza- preto hovorím, že je to na hrane. Inak na porušenie podmienky by stačil aj priestupok....
    Treba rozlišovať medzi väzbou a výkonom trestu. Vy pravdepodobne máte pod "väzbou" na mysli výkon trestu. Neviem síce kedy vám vzniesli obvinenie, ale už to asi bude nejaký ten deň dozadu.... takže zrejme ak väzbu neriešili doteraz, už možno nebudú - aj keď nepoznám spis. Väzba je umiestnenie "do basy" ako akési preventívne opatrenie zo zákonného dôvodu - hrozí ovplyvňovanie svedkov, útek alebo pokračovanie v trestnej činnosti.

    Súd, ktorý bude rozhodovať o ublížení na zdraví, zruší prvý rozsudok, aj uznesenie o osvedčení sa. V novom rozsudku rozhodne o súhrnnom (alebo ďalšom - podľa dátumov, to neviem posúdiť bez znalosti spisu) treste za oba skutky. Nemal by ten trest byť miernejší, ako ten z prvého rozsudku.
    Pokiaľ sa týka právnika - existuje vyhláška o odmenách advokátov, ale aj táto vyhláška preferuje dohodu medzi klientom a obhajcom, takže ťažko povedať....

    pazuchy je offline (nepripojený) pazuchy

    pazuchy
    jurmiro:
    Tak vazbu neriesili asi preto do teraz lebo som bol zatial iba obvineny v tej druhej veci, ja si teda aspon myslim, ze dokial niesom pravoplatne odsudeny tak s tim nemozu nic urobit az vtedy mozu riesit za porusenie podmienky ak budem odsudeny, nie? mozno sa mylim.
    Za to vyzivne som to mal na 6 mesiacov s 2 rocnou podmienkou.

    jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

    jurmiro
    Tak to sa žiaľ mýlite ....riešiť to budú zrejme tak ako som napísal skôr.
    Ak by boli dôvody na väzbu, tak by ich určite riešili, väzba sa rieši práve po obvinení a pred odsúdením.
    Na maximálnej podmienke ešte nie ste, ale ťažko špekulovať bez znalosti spisu o tom, koľko by to mohlo byť a či to bude naozaj na tvrdo, pretože tam sa posudzuje veľa vecí, nielen to, že zanedbanie povinnej výživy a ublíženie na zdraví.....okolnosti, motív, spôsobený následok, poľahčujúce, priťažujúce okolnosti atď....

    pazuchy je offline (nepripojený) pazuchy

    pazuchy
    Aha, dakujem velmi pekne uz aspon ako tak viem na com som. Najlepsie asi bude sa obratit na nejakeho dobreho pravnika, ktory by ma v tej veci zastupoval na sude.

    jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

    jurmiro
    V každom prípade Vám konkrétne poradí podľa obsahu spisu čo a ako sa dá robiť

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    pazuchy Pozri príspevok
    Aha, dakujem velmi pekne uz aspon ako tak viem na com som. Najlepsie asi bude sa obratit na nejakeho dobreho pravnika, ktory by ma v tej veci zastupoval na sude.
    Neviem prečo pazuchy ale páčiš sa mi...- i keď si dobrý kvietok teda, ale nejako si mi sympatický, taký klasik...:-)

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pazuchy Pozri príspevok
    Nieje v tom nejaky rozdiel ked ta podmienka bola za vyzivne a toto obvinenie je za ublizenie na zdravi, bude to aj tak porusenie podmienky? Nieje tam nejaka ina moznost, ze by bola predlzena podmienka alebo by som mal dve podmienky v pripade, ze by ten sud dopadol zle? Je to teda viac menej iste ze pojdem do vazby?
    Este by som sa chcel opytat kolko penazi by ma stal pravnik vo veci toho ublizenia na zdravi lebo vobec v tom nemam prehlad. Co by poradil ako dalej pripadne by ma zastupoval na sude.
    ...nie , nie je ....

    Jedna podmienka , nič iné .... prepytujem , iba si odpľuješ a sudca Ťa za to odsúdi ( napríklad ) na jeden deň do basy a podmienku si môžeš aj zopár rov odsedieť ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.