Zavrieť

Porady

čiastočný invalidný dôchodok

Zdravím všetkých,

Mám na Vás prosbu - chceme zamestnať na pracovnú zmluvu pána, ktorý je čiastočne invalidný dôchodca (ešte nebol na prehodnotení). Potrebovala by som odpoveď na tri otázočky:

- akú najvyššiu mzdu mu môžeme dať, aby nestratil nárok na čiastočný invalidný dôchodok?
- aké odvody bude zamestnávateľ a zamestnanec platiť?
- ako to bude s daňovým bonusom, ak má 2 školopovinné deti?

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Zatiaľ som ešte takýto problém neriešila a vo väčšine prečítanej literatúry sa píše o starobnom dôchodku, prípadne úplnom invalidnom.
Usporiadat
spor spor

spor je offline (nepripojený) spor

Zdravím vás, mám len otázočku, od 1.3.2010 vraj dochodcovia nemožu už pracovať?? čo je na tom pravdy? dakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

spor Pozri príspevok
Zdravím vás, mám len otázočku, od 1.3.2010 vraj dochodcovia nemožu už pracovať?? čo je na tom pravdy? dakujem
Definuj aký dôchodcovia, a kde si to počul.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

spor Pozri príspevok
Zdravím vás, mám len otázočku, od 1.3.2010 vraj dochodcovia nemožu už pracovať?? čo je na tom pravdy? dakujem
Nič. (Aj keď do 1.3. je ešte ďaleko).
0 0
spor spor

spor je offline (nepripojený) spor

je na predčasnom a on mi vravel, že to počul.. ale viem ako to býva ked niekto niečo počul a preto si to len a len overujem či náhodou mi niečo neutieklo... tak je to blud že???
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

spor Pozri príspevok
je na predčasnom a on mi vravel, že to počul.. ale viem ako to býva ked niekto niečo počul a preto si to len a len overujem či náhodou mi niečo neutieklo... tak je to blud že???
Zatiaľ áno.
0 0
spor spor

spor je offline (nepripojený) spor

ahojte poradáci,
len jednu otázočku na vás. Mojej známej uznali čiastočný invalidný a chcela by vedieť či jej možu doplatiť do životného miinima ak poberá 100eur čiastočný invalidný. Ak nie tak prečo??
Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

spor Pozri príspevok
ahojte poradáci,
len jednu otázočku na vás. Mojej známej uznali čiastočný invalidný a chcela by vedieť či jej možu doplatiť do životného miinima ak poberá 100eur čiastočný invalidný. Ak nie tak prečo??
Ďakujem
doplň prosím či ID je jej jediným zdrojom príjmu, počet členov domácnosti, bytová otázka.

Určite jej nikto nebude doplácať do životného minima - v prípade splnenia podmienok má nárok na dávku v hmotnej núdzi, ktorá je podstatne nižšia ako životné minimum.
Naposledy upravil veronikasad : 11.04.10 at 13:21
0 0
spor spor

spor je offline (nepripojený) spor

je to jej jediný príjím, býva s matkou a matka poberá minimálnu mzdu a teraz je na PN a asi bude bez práce..Predtám pobera iba dávku v hmotnéj núdzy ked bola na pN tak jej platili na lieky a podobne.. ale akonáhle jej schváli čiastočný invalidný.. tak musela všetko vrátit
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

spor Pozri príspevok
je to jej jediný príjím, býva s matkou a matka poberá minimálnu mzdu a teraz je na PN a asi bude bez práce..Predtám pobera iba dávku v hmotnéj núdzy ked bola na pN tak jej platili na lieky a podobne.. ale akonáhle jej schváli čiastočný invalidný.. tak musela všetko vrátit
Najviac jej môžu doplatiť do výšky dávky v hmotnej núdzi čo poberala predtým.
A tie lieky ak je dôchodok nižší tak môže požiadať zase o preplácanie.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Je ciastocny invalidny dochodca, miera poklesu 60%, povinny toto oznamit novemu zamestnavatelovi? je na to zakon, ze to musi urobit?
0 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

alaya1 Pozri príspevok
Je ciastocny invalidny dochodca, miera poklesu 60%, povinny toto oznamit novemu zamestnavatelovi? je na to zakon, ze to musi urobit?
mal by mu oznámiť, že je poberateľom tzv. ČID, predsa má zľavu na ZP aj on ako ZC aj ZĽ...
Naposledy upravil Negoti : 27.11.11 at 18:06
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mal, co mohol? Musi to urobit podla urciteho nariadenia, zakona. ? To ma zaujima.U nas je problem, ak je niekto ID. nechcu ho zamestnat. No vyskytla sa moznost zamestnania, ale novy zamestnavatel nevie o CID, tak mame obavy, ak to povieme, cuvne.
0 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

nepredpokladám, že taký údaj, že je poberateľom ČID patrí pod ochranu zákona o ochrane osobných údajov.....
mňa by ako mzdárku naštvalo, že by mi telefonovali zo ZP, že mi nesedí mesačný výkaz, pretože jeden zamestnanec má ČID....(mne sa to osobne stalo, chcela som zamestnanca zaškritť).......
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

A ešte ked zamestnávateľ fasne pokutu, za zle odvedenú daň tak určite si Alaya tvojho manžela nechá aj po skúšobnej dobe.
2 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Musí oznámiť napr. na základe §23 ods. 6 zákona o zdravotnom poistení.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dievky, preco tak ostro? Ja sa len pytam, ci je to povinne nahlasit, lebo o tom nemam informaciu.na pohovore sa ho na to nikto nepytal.
Moj manzel je doma 2 roky, rok na PN, rok na UP. bez podpory, akehokolvek prijmu.
Vsade pisal ziadosti do zamestnania, kde uvadzal aj CID. Nikto sa ani neozval. Ked napisal CV bez CID, hned ho volali na konkurzy a od 1.1.2012 by mal nastupit zatial na dobu urcitu 1 rok do prace, tam vsak nepovedal, ze ma CID, este zmluvu nepodpisal. Boji sa, ak to povie, zase nebude mat nic nebudu ho chciet zamestnat a no zijeme, ako zijeme, to vieme my dvaja.
Takze som to nepisala, ze chcem ublizit mzdarkam, len ako moznost ziskat pracu bez toho, aby bola ohrozena preto, ze je manzel CID.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Stačí keď to oznámi po nástupe - po správnostio do 8 dní. Bude síce v skúšobnej lehote, ale už tam bude ...
1 0
macikraj macikraj

macikraj je offline (nepripojený) macikraj

V novembri mi bol posudkovým lekárom priznaný invalidný dôchodok s mierou poklesu 45%. Keďže ešte nemám rozhodnutie prosila by som o radu, či sa môžem zaevidovať na úrade práce a či mi bude a v akej sume vyplácaná podpora a aký čas.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Jana Motyčková Pozri príspevok
Stačí keď to oznámi po nástupe - po správnostio do 8 dní. Bude síce v skúšobnej lehote, ale už tam bude ...
Dakujem pekne, tak som to myslela aj ja. jemu vsak nikto nepovedal, ze to ma nahlasit, ked bol na posudkovej v SP. Ani sa ho na to v tej praci na pohovore nikto nepytal. Moze to byt dovod ukoncenia PP v skusobnej dobe?
Musim si to zistit...ci je to zakone.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

bol si zamestaný? popr.. platil si si poistenie v nezamestnanosti????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať