Zavrieť

Porady

čiastočný invalidný dôchodok

Zdravím všetkých,

Mám na Vás prosbu - chceme zamestnať na pracovnú zmluvu pána, ktorý je čiastočne invalidný dôchodca (ešte nebol na prehodnotení). Potrebovala by som odpoveď na tri otázočky:

- akú najvyššiu mzdu mu môžeme dať, aby nestratil nárok na čiastočný invalidný dôchodok?
- aké odvody bude zamestnávateľ a zamestnanec platiť?
- ako to bude s daňovým bonusom, ak má 2 školopovinné deti?

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Zatiaľ som ešte takýto problém neriešila a vo väčšine prečítanej literatúry sa píše o starobnom dôchodku, prípadne úplnom invalidnom.
Usporiadat
veronika1 veronika1

veronika1 je offline (nepripojený) veronika1

Je lepšie nezdaniteľ. časť na daňovníka konkrétne u ČID a ID uplatniť v priebehu roka alebo lepšie až pri ročnom zúčtovaní dane?
Môžem ČID a ID viesť na plný úväzok?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

veronika1 Pozri príspevok
Je lepšie nezdaniteľ. časť na daňovníka konkrétne u ČID a ID uplatniť v priebehu roka alebo lepšie až pri ročnom zúčtovaní dane?
Môžem ČID a ID viesť na plný úväzok?
Môže si uplatniť počas roka, ako hociktorý iný zamestnanec a môže robiť aj zarábať hocikoľko. Nárok na NČ má v plnej výške.
0 0
veronika1 veronika1

veronika1 je offline (nepripojený) veronika1

ďakujem pekne za radu
0 0
Calinka Calinka

Calinka je offline (nepripojený) Calinka

ajobs Pozri príspevok
Nezdaniteľná čiastka nie je viazaná na dosiahnutú mzdu, resp. príjem. Každý žijúci občan - daňovník má nárok na odpočet tejto čiastky za rok 2006 v prípade, že nie je od 1.1.2006 poberateľom starobného (predčasného starobného) dôchodku. Teda napr. aj neplnoleté dieťa s príjmami z kapitálového majetku alebo prenájmu.
pýtala som sa preto, že keď som robievala mzdy v Olympe, viem, že do určitej výšky mzdy mi ju nedávalo.. Už presne neviem, ako to bolo...
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Calinka Pozri príspevok
pýtala som sa preto, že keď som robievala mzdy v Olympe, viem, že do určitej výšky mzdy mi ju nedávalo.. Už presne neviem, ako to bolo...

Ale to mohlo byť iba v prípade starobného alebo predčasného starobného dôchodku.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
zmenilo sa niečo v odvodoch na čiastočného invalidu oproti roku 2006? mam ztiahnuté následovné

zdravotné poistenie Zamestnávateľ 5% zamestnanec 2%
SP

NP 1,4 % a 1,4%
DP 5% a 4%
UP 0,8%
PvN 1% a 1%
GP 0,25%
RF 4,75%
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
zmenilo sa niečo v odvodoch na čiastočného invalidu oproti roku 2006? mam ztiahnuté následovné

zdravotné poistenie Zamestnávateľ 5% zamestnanec 2%
SP

NP 1,4 % a 1,4%
DP 5% a 4%
StP 4% a 14&
IP 3% a 3%
UP 0,8%
PvN 1% a 1%
GP 0,25%
RF 4,75%
Nezmenilo sa, ale bolo to chybne - opravila som to.
0 0
stevo293 stevo293

stevo293 je offline (nepripojený) stevo293

Dobry den chcem sa opytať či môžem sa zamestnať ked beriem ciastocny invalidny dôchodok na riadne ako ostatny zamestnanci,alebo len na styri hodiny.pekny den prajem.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stevo293 Pozri príspevok
Dobry den chcem sa opytať či môžem sa zamestnať ked beriem ciastocny invalidny dôchodok na riadne ako ostatny zamestnanci,alebo len na styri hodiny.pekny den prajem.
Môžeš sa zamestnať aj ked poberáš ID.
Len dbaj na odporúčania posudkového lekára v posudku. Ak Ti neobmedzil úväzok tak kludne môžeš pracovať aj 8 hodín.
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Dobry den,
chcela by som sa opytat ci ked su uznany ciastocne invalidnými jeden je na 50% a druhy na 70% ci sa musia zamestnat. Ked nie co vsetko im z toho vyplyva...dakujem velmi pekne
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Zamestnať sa nemusí nikto. Už nie je povinnosť pracovať. Aby neplatili zdravotné poistenie, musia sa prihlásiť na ZP ako poistenci štátu z dôvodu poberana ID.
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Dakujem velmi pekne...A ma to aj nejake nevyhody? Co je lepsie ked pracuje alebo je to jedno
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

zabka83 Pozri príspevok
Dakujem velmi pekne...A ma to aj nejake nevyhody? Co je lepsie ked pracuje alebo je to jedno
A bude dotyčným stačiť výška invalidného dôchodku. Lebo tie nebývajú moc vysoké. Vyžijú bez práce? Lebo ja so svojím som nevyžila.
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

No myslim ze oni nemaju problem s peniazmi, v podstate im ide o to ci musia byt vedeni vo firme (su to majitelia)..... Ja osobne by som tiez nevyzila...
0 0
zuzula221 zuzula221

zuzula221 je offline (nepripojený) zuzula221

dobry vecer, potrebujem len spresnit udaje:
od 1.1.2010 zamestnancovi - úplný invalid (znížená schopnosť vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70 %) zrazi zamestnávateľ 2 % z minimálneho vymeriavacieho základu 319,57 € do ZP, t.j. 6,39 €

zamestnávateľ odvedie 5 % z minimálneho vymeriavacieho základu, t.j. 15,97 €?

velmi pekne dakujem za odpoved
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zuzula221 Pozri príspevok
dobry vecer, potrebujem len spresnit udaje:
od 1.1.2010 zamestnancovi - úplný invalid (znížená schopnosť vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70 %) zrazi zamestnávateľ 2 % z minimálneho vymeriavacieho základu 319,57 € do ZP, t.j. 6,39 €

zamestnávateľ odvedie 5 % z minimálneho vymeriavacieho základu, t.j. 15,97 €?

velmi pekne dakujem za odpoved
VZ ktorý uvádzaš platí pre SZČO a samoplatitelov. VZ zamestnanca je min. mzda
0 0
zuzula221 zuzula221

zuzula221 je offline (nepripojený) zuzula221

dakujem velmi pekne si zlata, ale tie %- sedia vsak?
0 0
zuzula221 zuzula221

zuzula221 je offline (nepripojený) zuzula221

a minimálna mzda od 1.1.2010 je 307,70 €/mes.?
0 0
zuzula221 zuzula221

zuzula221 je offline (nepripojený) zuzula221

dakujem ste zlatunki, milujem poradu... viem ze to boli blbe otazky - ospravedlnujem sa, ale pre istotu sa pytam ako by som mala urobit niekde chybu este raz VELKA VDAKA
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Zráža sa 2+5% z jeho mzdy - má minimálnu mzdu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať