Zavrieť

Porady

Zmena dohody na trvalý pracovný pomer

Dobrý deň,

pracovník na dohodu bol zaregistrovaný do SP ako dohodár od 17.10, zamestnávateľ s ním spravil pracovnú zmluvu dňa 07.11 na trvalý pracovný pomer. Mám spraviť ďaľšiu registráciu do SP? Ako budem účtovať mzdu za 11. mesiac ak týždeň pracoval na dohodu ďalšie dni ako zamestnanec?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    anirak Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    pracovník na dohodu bol zaregistrovaný do SP ako dohodár od 17.10, zamestnávateľ s ním spravil pracovnú zmluvu dňa 07.11 na trvalý pracovný pomer. Mám spraviť ďaľšiu registráciu do SP? Ako budem účtovať mzdu za 11. mesiac ak týždeň pracoval na dohodu ďalšie dni ako zamestnanec?
    Áno, bolo potrebné ho odhlásiť na RLFO ako dohodára a prihlásiť zase na RLFO ako zamestnanca na PP. Prihlásiť ste ho mali najneskôr dnes ráno.
    Mzdu mu vypočítaš za obdobie od 7. 11. do konca mesiaca a za dohodu mu spravíš tiež vyúčtovanie. V mesačnom výkaze do SP pôjde tento pracovník 2x - raz ako dohodár a druhý raz ako zamestnanec, nakoľko sa nejedná o súbežný PP.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    terezamaria, Mária27, Xanti, drobeceva, Mila123, vieraaaa
    6

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anirak Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    pracovník na dohodu bol zaregistrovaný do SP ako dohodár od 17.10, zamestnávateľ s ním spravil pracovnú zmluvu dňa 07.11 na trvalý pracovný pomer. Mám spraviť ďaľšiu registráciu do SP? Ako budem účtovať mzdu za 11. mesiac ak týždeň pracoval na dohodu ďalšie dni ako zamestnanec?
    Ak dohoda skončila, urobíš z nej odhlášku a prihlášku na PP-ako zamestnanca. Za dni na dohode bude mať odmenu, a za ostatné dni bude mať mzdu.

    kezeso je offline (nepripojený) kezeso

    obchodník kezeso
    K tejto veci sa chcem spýtať: Treba túto zmenu dohodára na trvalý PP nahlásiť aj na daňový úrad???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kezeso Pozri príspevok
    K tejto veci sa chcem spýtať: Treba túto zmenu dohodára na trvalý PP nahlásiť aj na daňový úrad???
    Nie.

    Zmena dohody na trvalý pracovný pomer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.