Zavrieť

Porady

vodomer

Prosim o radu, precitala som tu nieco o vodomeroch ale stale mi tato tema nic nehovori. Pise sa tu niekde ze vodomery sa maju vymienat po (SV) 6/(TUV) 4 rokoch. Vie mi niekto poradit kde to najdem cierne na bielom, ...zakon, vyhlaska....
A merac na chate, ... to bude asi ten fakturacny merac, ... je vlastnictvom dodavatela vody? Kto je zodpovedny za to ze nebol v tychto urcenych obdobiach vymienany? a je v poriadku platit sumu vyfakturovanu podla tohto velmi stareho meraca ak bol nedavno odskusany a vysledky merania ukazali ze meria v poriadku. V sucasnoti je uz dany novy merac.
Usporiadat
tanicka218 tanicka218

tanicka218 je offline (nepripojený) tanicka218

uz som to citala, aj vyhlasku 210/2000. Ale otazky mam stale a vzdy asi aj budem mat... ale dakujem vsetkym :-)
0 0
gabco33 gabco33

gabco33 je offline (nepripojený) gabco33

Dobrý večer chcela by som poprosiť o radu.Mám prevádzku pedikúry v mestských priestoroch,kde je spoločný vodomer pre viacerých živnostníkov.Po vyúčtovaní sme mali viacerí veľké nedoplatky na vodnom stočnom,mňa konkrétne vyučtovali podľa vyhlášky MŽP SR č.397/2003 Z.z.,o meraní množstva vody podľa ročných smerných čísiel,ktoré je pre štátne zdravotné ústavy a HES 21m3/osoba/rok.S tým, že pani ktorá mi vyučtovanie robila mi predtým zavolala a spýtala sa ma koľko mám v priemere osôb na deň.Zaujíma ma či to bolo oprávnené a či je tá vyhláška naozaj platná pre pedikury a kadernícke salony.Za skorú odpoved vopred dakujem
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Najlepšie by bolo, keby ste si všetky prevádzky na vlastné náklady dali namontovať podružné vodomery, potom by ste vedeli koľko kto vody spotrebuje a aj prípadný rozdiel medzi skutočne odobranou vodu (faktúračný merač) a spotrebovanou vodu v prevádzkach by ste si rozdelili pomerom, na ktorom sa dohodnete.
Doporučuje ti preštudovať si citovanú vyhlášku a tam by si sa mala dočítať, či platí aj pre prevádzky kaderníctva a pedikúry.
0 0
gabco33 gabco33

gabco33 je offline (nepripojený) gabco33

Dakujem.Poslali sme žiadosť na mesto a chceme si všetci dať namontovať vodomery,akurát nám bolo povedané že aj tak nám ten rozdiel čo bude medzi hlavným meračom a našimi odbermi delený koeficientom ktorý si oni určia.Vyhlášku som si preštudovala,ale nie je tam nikde spomenutá vyslovene pedikura ani kaderníctvo a nikde inde som sa nedopátrala po nejakej inej ktorá by hovorila konkretne o týchto službách.Len podľa výmeru ktorý tam je som zistila že patríme pod zdravotné ustavy a HES.tak ak by niekto vedel poradiť bola by som veľmi rada.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Koeficient nemôže mesto určiť. Koeficient Vám musia vypočítať zo skutočných stavov a to je rozdiel medzi pomerovými meračmi a fakturačným meračom.
0 0
gabco33 gabco33

gabco33 je offline (nepripojený) gabco33

Dakujem za radu.Musím zistiť niekde či platí tá vyhláška aj na pedikuru a kaderníctva.Koeficient takto vyrátaný máme dosť vysoký 1,677
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať