Zavrieť

Porady

reklamacia a vratenie penazi

Dobry den...velmi by som potrebovala poradit. Mam internetovy obchod, kde predavam a ponukam na predaj mnou vyrobene veci- kreslene a malovane portrety, svad. pohare a pod. Mam zakaznicku, ktora si u mna pred casom objednala 2ks.poharov s portretmi..ja som ich vyrobila podla jej poziadaviek a podkladou a dorucila na jej adresu. Ona ich prevzala a napisala mi spat, ze je s nimi spokojna, ale jeden pohar by chcela prerobit, tak som jej vyhovela a na moje naklady mi pohare poslala spat..ja som ten pohar prerobila a poslala mailom ukazku. Ona mi odpisala spat ze sa jej uz nepacia a ze chce vratit peniaze- aj napriek tomu, ze na zaciatku s nimi bola spokojna....bol to tovar robeny na objednavku- nebol to tovat uz hotovy. Napisala som jej ze nema narok na vratenie penazi, popripade si moze vybrat iny tovar z mojej stranky v tejto cene....kto ma pravdu? neviem sa s nou dohodnut , no nechcem pochybit. Dakujem Vopred velmi pekne za skoru odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To, ze sa mi uz tovar nepaci, nie je dovodom na reklamaciu ani na vratenie penazi.

    xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

    xxxpower2
    Aj ja si myslim.Aj ked podla zakona moze odstupit od zmluvy do 7 dni (pracovnych) pokial sa jedna o internetovy a zasielkovy tovar.Samozrejme,ze vyroba na mieru bude asi vynimkou.Najlepise bude ked zajtra kontaktujes SOI a poinformujes sa

    smolicek1 je offline (nepripojený) smolicek1

    smolicek1
    To som im vysvetlovala aj ja a okrem toho, co ja viem, tak na rovar vyrobeny na objednavku- posla zakaznikovych predstav sa takato zaruka nevztahuje. Rsp. ked sa jej na zaciatku pacilo a zrazu nie....neviem co mam urobit, aby som si bola ista ze som v prave. Lebo napisala, to to necha posudit prislusnymi organmi...no a ja naozaj nechcem pochybit, ale zas nechcem ani to aby mi niekto skakal po hlave...

    smolicek1 je offline (nepripojený) smolicek1

    smolicek1
    dakujem....to manzel robi prave teraz pise tam aby sme boli na istom....ale neviem do akej doby mam od nich cakat odpoved a tak sem pisem aj preto, aby som mala nejake info skor. Ale suhlasim, na tovar vyrobeny na mieru sa neberie ako bezny tovar- uz hotovy tovar.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Kazdopadne ona uz tovar raz prevzala a predpokladam, ze pred viac ako 7 dnami.
    Cize narok na vratenie tovaru (aj keby to nebolo na objednavku vyrabane) uz presvihla tak ci tak.

    Teraz by mohla jedine reklamovat, ale reklamovat "nepaci sa mi" nie je mozne.

    Mne skor napadlo, ze ci oni tie pohare nepouzili hned po prevzati a uz su im nanic, tak spekuluju .....

    smolicek1 je offline (nepripojený) smolicek1

    smolicek1
    no, tak toto ma ani nenapadlo....je sice pravda, ze chceli na pohare dopisat aj mena a datum- ide o datum svadby ale ten bol na spodnej casti , takze ak by som to takto chcela urobit- velmi by mi to neprekazalo, ze je tam iny datum ako ten ktory by tam mal byt...no, kazdopadne, som velmi zvedavaaaa, co napisu zo SOI....

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    máte odloženú komunikáciu o tom, že poháre sú v poriadku, ibe by chceli ešte doplniť aj dátum?

    smolicek1 je offline (nepripojený) smolicek1

    smolicek1
    Ano....mam od nej mail, ze ich posiela spat, aby som urobila opravu....ja som im datum pisala uz na zaciatku- ona mi ich spat posielala koli tomu, aby som na jednom z poharov opravila tvar....to mi ale telefonovala. Ale mam mail, kde pise, ze mi ich zasiela na opravu a ze jej mam poslat este mailom ukazku opravenych poharov...tak som aj urobila, no ona odpisala ze ich nechce, ze chce spat pohare...

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    ale oni reklamujú to,že sa sú tam spotvorení a nepodobajú sa na seba....keby mi niekto vyrobil stôl s krivými nohami,tiež to nesmiem reklamovať??
    http://www.porada.sk/t180730-nakup-cez-internet.html

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    no, v prvom rade podľa mňa treba rozlíšiť, či je to pokus o odstúpenie od zmluvy do 7 dní alebo ide o reklamáciu, kde je 30 dní na vyriešenie. A platí záručná doba.

    smolicek1 je offline (nepripojený) smolicek1

    smolicek1
    nie, nie...ona mi volala,ked ich prevzala, ze sa jej pacia, rsp. ze by ale chcela na jednom z poharov opravit oci..proste aby sa podobali a ja som vysla v ustrety...samozrejme opravila som to a poslala ukazku a napisala som, ze ak treba este nieco opravit, nech napise, chcem aby bol zakaznik spokojni- ved je to predsa rucna praca a robena na objednavku- nekupovala si hotovu vec...ale nechcela..proste len napisala ze ich uz nechce....pritom na zaciatku hovorila inak...ak by som kazdemu mala vyrabat veci na objednavku s tym, ze mi zakazdym tovar vratia- mozno uz aj pouzity, tak to potom vobec nemusim robit- ale rovno zavriet....neviem...ak by som si niekde objednala skrinu na mieru-ona by mi prisla, no ja by som ju vratila aby na nej vymenili dvere alebo nieco, a medzitym by som na nete nasla inu- tak proste jednoducho nemozem len tak tamtu neprevziat, ked som si ju objednala a bola robena na objednavku....

    smolicek1 je offline (nepripojený) smolicek1

    smolicek1
    ale to by sa mozno tykalo bezneho tovaru zakupeneho v obchode...ale mna by zaujimalo ako je to ak ide o predmet robeny na objednavku-( mala by to byt zmluva o dielo) ja tieto veci ponukam ako dekoracny predmet a tam sa mi zda, ze je zaruka ina ako pri beznom tovare...

    smolicek1 je offline (nepripojený) smolicek1

    smolicek1
    ak by slecna ( zajacik123) suhlasila, aby som tu zverejnila ich foto a fotkou namalovanych poharov, rada poslem na posudenie....

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Mne to pripadá ozaj ako špekulácia. Nie reklamácia.

    smolicek1 je offline (nepripojený) smolicek1

    smolicek1
    ale ved to mame aj my napisane...nemozem za to, ze si slecna neprecitala nase podmienky predaja...

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    smolicek1 Pozri príspevok
    ale ved to mame aj my napisane...nemozem za to, ze si slecna neprecitala nase podmienky predaja...
    To ale nie je Tvoj problém. Ked si kúpim kabát, tiež mi neuznajú reklamáciu len z dôvodu, že sa mi nepáči.... To nie je vada. To by teda vyzeralo v obchodoch. Objednávka stornovaná nebola... Len špekulácie...

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Gina Er Pozri príspevok
    ale oni reklamujú to,že sa sú tam spotvorení a nepodobajú sa na seba....keby mi niekto vyrobil stôl s krivými nohami,tiež to nesmiem reklamovať??
    http://www.porada.sk/t180730-nakup-cez-internet.html
    naozaj ťažko radiť na dve strany, z ktorých každá píše inak

    alickaa je offline (nepripojený) alickaa

    alickaa
    pozri tu, je to úplne jasné...
    Podľa § 12 ods. 5 zákona o podomovom predaji a zásielkovom predaji, ak sa predávajúci a spotrebiteľ nedohodnú inak, spotrebiteľ nemôže odstúpiť od zmluvy, ktorej predmetom sú:
    - predaj tovaru zhotoveného podľa osobitných požiadaviek spotrebiteľa alebo tovaru určeného osobitne pre jedného spotrebiteľa alebo tovaru, ktorý vzhľadom na jeho vlastnosti nemožno vrátiť, alebo tovaru, ktorý rýchlo podlieha skaze

    -toto isté som si zisťovala na SOI a potvrdili mi, že predávajúci je v práve a nemusí takýto tovat vziať späť, ale samozrejme, že treba s tým oboznámiť kupujúcich dopredu, čiže mať to v obchodných podmienkach.
    ...zase len ďalší kupujúci špekulant...

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    To isté tvrdím od začiatku prečítania otázky.

    mshop je offline (nepripojený) mshop

    mshop
    Ahoj.



    Ak by niekto predával tovar vyrobený na objednávku, treba si dať do obchodných podmienok presné znenie (platí to aj pri tovare, kde si zákazník vyberá miery produktu - napríklad nábytok a podobne):

    Tovar (názov tovaru) nemožno vrátiť v zákonom stanovenej lehote 14 dní - Zákon č. 102 z roku 2014 § 7 odsek 6 písmeno c - jedná sa o dodávku tovaru upraveného podľa priania spotrebiteľa alebo pre jeho osobu.



    Je to informácia priamo od právničky SOI.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.