Zavrieť

Porady

Prosím o radu ako zaúčtovať kurzové rozdiely v Oberone?

Začala som druhý mesiac pracovať v programe Oberon - PÚ a mám problém so zaúčtovaním kurzových rozdielov, ktoré mi vzniknú pri úhradách faktúr.
Keď dám úhradu faktúry vznikne nejaký KR a neviem čo s ním. Skúšala som to cez ID, ale nešlo mi to. Pri úhrade fa zadám predkontáciu, napr. 311/221
a myslela som si , že mi automaticky zaúčtuje aj KR, ale nie je to tak. Robím niekde chybu, ale neviem kde? Prosím ak má s tým niekto skúsenosť poraďte.
Ďakujem, potrebujem to dosť súrne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    iza Pozri príspevok
    Začala som druhý mesiac pracovať v programe Oberon - PÚ a mám problém so zaúčtovaním kurzových rozdielov, ktoré mi vzniknú pri úhradách faktúr.
    Keď dám úhradu faktúry vznikne nejaký KR a neviem čo s ním. Skúšala som to cez ID, ale nešlo mi to. Pri úhrade fa zadám predkontáciu, napr. 311/221
    a myslela som si , že mi automaticky zaúčtuje aj KR, ale nie je to tak. Robím niekde chybu, ale neviem kde? Prosím ak má s tým niekto skúsenosť poraďte.
    Ďakujem, potrebujem to dosť súrne.
    dobrý den,
    potrebujete si nadefinovat predkontaciu.
    predpokladam ze ste chceli napisat 321/221 úhrada záväzky /321 dodávatelia/
    takze v zozname predkontacii novy zadate cislo, nazov, typ dokladu (banka vydaj) typ dph (nezaradit) mena Eur
    ucty MD 321 D 221 (prislusne analytiky)
    preuctovania kurzove rozdiely kde treba dopisat predkontacie pre kurzovy zisk a stratu

    takze si treba nadefinovat tieto predkontacie nasledovne
    v zozname predkontacii nova
    cislo napr 920 kurzovy zisk typ dokladu 321 / 663
    cislo napr 921 kurzova strara typ dokladu 563/321

    tieto cisla dopisat do predkontacie na uhradu zavazku v cudzej mene v casti preuctovanie kurzove rozdiely
    Naposledy upravil Sarlotka : 20.11.11 at 20:25

    Prosím o radu ako zaúčtovať kurzové rozdiely v Oberone?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.