Zavrieť

Porady

napadnutie

Dobrý deň potrebujem radu. budem stručný napadol som muža ktorý obchytkával moju priatelku a sustavne ma provokoval smianim sa mi do tvare. po čase som to už nevydržal a uštedril som mu 2rany do oblasti tváre pričom som mu nesposobil ziadne važne poranenie ani zdravotnu ujmu neskor som sa dozvedel že na mna podal trestné oznámenie neviem aky trest my može za to hroziť prípadne aka je výška sankcie ktora my može byť za tento čin vymeraná navyše má dvoch svedkov ktorý vsak vydeli iba tu bitku nie to obtažovanie mojej priateľky prosim o radu Dakujem!..................................
prepačte tema stale nieje vyriešena
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    roxo je offline (nepripojený) roxo

    roxo
    neviem najst tu temu, kde to bolo uz asi rozoberane.Napisem ti len tolko.Tu mas citaciu zakona o priestupkoch.
    § 49
    Priestupky proti občianskemu spolunažívaniu


    (1) Priestupku sa dopustí ten, kto
    a) inému ublíži na cti tým, že ho urazí alebo vydá na posmech,
    b) inému z nedbanlivosti ublíži na zdraví,
    c) úmyselne uvedie nesprávny alebo neúplný údaj pred štátnym orgánom, pred orgánom obce alebo pred organizáciou za účelom získania neoprávnenej výhody,
    d) úmyselne naruší občianske spolunažívanie vyhrážaním ujmou na zdraví, drobným ublížením na zdraví, nepravdivým obvinením z priestupku, schválnosťami alebo iným hrubým správaním
    e) od iného násilím sám alebo za pomoci ďalších osôb vymáha majetkové práva alebo práva z nich vyplývajúce, o ktorých sa domnieva, že mu patria bez vykonateľného rozhodnutia príslušného orgánu,
    f) napomáha osobnou účasťou násilnému vymáhaniu majetkových práv alebo práv z nich vyplývajúcich, hoci na ich vymáhanie niet vykonateľného rozhodnutia príslušného orgánu.

    Ak by to niekto isiel riesit, nikto na teba trestne oznamenie davat nebude, prvorade sa to bude klasifikovat ako priestupok.Ak by sa z toho mal robit trestny cin,potom by sa skutok preklasifikoval.
    V danej situacii by si spadal pod pismeno D. a za to je sankcia do 99eur.Nikto z toho trestny cin neurobi.Neboj nic.Kazdopadne dam ti tu dalsiu citaciu zo zakona o priestupkoch.
    Pri určení druhu sankcie a jej výmery sa prihliadne na závažnosť priestupku, najmä na spôsob jeho spáchania a na jeho následky, na okolnosti, za ktorých bol spáchaný, na mieru zavinenia, na pohnútky a na osobu páchateľa, ako aj na to, či a akým spôsobom bol za ten istý skutok postihnutý v kárnom alebo disciplinárnom konaní.


    Takze ak sa bude prihliadat na zavaznost, nasledky a okolnosti skutku, dostanes tak maximalne pokarhanie alebo symbolicku pokutu.
    PS: moj dodatok, ak to bolo ozaj tak, ako si to napisal, dobre si urobil, ja by som konal tak isto
    Vela stastia

    preston693 je offline (nepripojený) preston693

    preston693
    dakujem ti velmi si mi pomohol naozaj to bolo tak ja som absolutne bezkonfliktny ale co je moc to je moc navyse ten chalan ide po mojej priatelke uz velmi dlho a siri o nej klebety
    Naposledy upravil preston693 : 30.11.11 at 14:32

    roxo je offline (nepripojený) roxo

    roxo
    policajt je tiez len clovek a ak mu povies pravdu tak ako bola, ked sa spise zapisnica o podani vysvetlenia, tvoja priatelka bude mat zhodnu vypoved, nemas co riesit.Su to tvrdenia proti tvrdenia, pravdou je, ze zakonne nemas narok sa ho ani dotknut, ale nebude to mat nejake extra dosledky ak si mu neublizil nejak velmi.Uz zlomeny nos by mal riadne dosledky,ale ze ho zmlatis a nic mu nie je....proste klud

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    ak nemal z toho ujmu na zdraví, policajti to postúpia na priestupkové konanie... na súd sa to dostane iba tak, ak ťa on zažaluje..

    roxo je offline (nepripojený) roxo

    roxo
    To mas pravdu, ale priestupkove konanie spada do posobnosti PZ. Organ Policajneho zboru objasnuje a prejednava priestupky AJ v oblasti priestupkov proti obcianskemu spolunazivaniu, cize poriesi to Policia.
    V danom pripade zaloba by musela ist cez prokuraturu a ta danu vec neposunie dalej ako TČ, pretoze osobe nevznikla ujma na zdravi.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    roxo Pozri príspevok
    policajt je tiez len clovek a ak mu povies pravdu tak ako bola, ked sa spise zapisnica o podani vysvetlenia, tvoja priatelka bude mat zhodnu vypoved, nemas co riesit.Su to tvrdenia proti tvrdenia, pravdou je, ze zakonne nemas narok sa ho ani dotknut, ale nebude to mat nejake extra dosledky ak si mu neublizil nejak velmi.Uz zlomeny nos by mal riadne dosledky,ale ze ho zmlatis a nic mu nie je....proste klud
    ...nie je pravda ...

    " Kto umí , ten umí ....a kto neumí ,ten čumí "..........tak vravia bratia česi .....ale sorry , dá sa aj toto ( takáto situácia ) poriešiť pri správnom konaní...riešenie ako také - návod , samozrejme nedávam ...

    ...na druhej strane ale musím podotknúť , že je tu vždy ten pohľad ( konečný verdikt ) sudcu na danú problematiku ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.