Zavrieť

Porady

Nové čísla účtov - názor

Na základe oznámenia nám pred Vianocami DRSR nadelí nové čísla účtov pre každého daňovníka. Pokiaľ rátam, že iba živnostníkov je
na Slovensku 253314 a firiem okolo 20 tisíc, vychádza mi suma na rozoslanie týchto zásielok 355 tisíc EUR. Kedže Daňové úrady tieto zásielky doručia do vlastných rúk, cena zásielky je minimálne 1,30 EUR/zásielka.
Vie mi niekto potvrdiť alebo objasniť aké výhody prinesie živnostníkovi nové číslo účtu, alebo sa jedná iba o vyhodených 355 tisíc EUR (10,7 mil. SKK)?
http://www.drsr.sk/wps/portal
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
zk24 Pozri príspevok
Boze to som nepostrehla ze este aj VUC ma samostatne cislo uctu teraz... omg... musim si to nejako krasne vypisat a napisat vsetky kombinacie s VS pre vsetkychklientov ku kazdej dani... musim si na to vycleniť 14 hodin svojho casu a vypisat si to
Zuzka, ak má klient vozidlo prihlásené v inom kraji ako domovský, podáva ďalšie priznanie a aj platí zvlášť.

A to nejako krásne vypísať .... načo by si sa s tým trápila, keď u mňa to už visí na nástenke a prikladám to aj sem.
15 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Zoznam predčíslí účtov otvorených v Štátnej pokladnici pre platenie daní

Daň z pridanej hodnoty 500240
Daň z pridanej hodnoty z elektronických služieb 500398
Daň z príjmov fyzických osôb nerezidentov zo zdrojov na území SR 500216
Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a prenájmu 500208
Daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti 500259
Daň z príjmov právnických osôb so sídlom v tuzemsku 500224
Daň z príjmov právnických osôb so sídlom v zahraničí 500232
Daň z príjmu vyberaná zrážkou 500267
Osobitný odvod finančných inštitúcií 501075
Vratky prostriedkov poukázaných na verejnoprospešný účel 500689
Daň z emisných kvót 500363
Daň z motorových vozidiel - DÚ Banská Bystrica 500320
Daň z motorových vozidiel - DÚ Bratislava, DÚ pre VDS 500275
Daň z motorových vozidiel - DÚ Košice 500339
Daň z motorových vozidiel - DÚ Nitra 500304
Daň z motorových vozidiel - DÚ Prešov 500347
Daň z motorových vozidiel - DÚ Trenčín 500291
Daň z motorových vozidiel - DÚ Trnava 500283
Daň z motorových vozidiel - DÚ Žilina 500312
14 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

FS SR:
PLATBA DANE - Interaktívna pomôcka pre daňové subjekty!!!
S účinnosťou od 1.1.2012 je daňový subjekt povinný platbu dane poukazovanú daňovému úradu označiť v zmysle Vyhlášky č. 378/2011 Z. z. o spôsobe označovania platby dane na nové číslo účtu.
Každému daňovému subjektu je pridelené jeho vlastné číslo účtu – tzv. základné číslo účtu.

Finančné riaditeľstvo SR sprístupnilo pre daňové subjekty interaktívnu aplikáciu, ktorá slúži daňovému subjektu na zistenie jedinečného individuálneho čísla účtu a variabilného symbolu pre úhradu príslušnej platby dane.
Interaktívna pomôcka pre daňové subjekty
V S T Ú P T E
13 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
tak teraz ma naša poštárka uviedla do šoku....
doniesla mi 4 obálky z DÚ.... nechápala som prečo 4.

takže jedno pridelené číslo je pre moju firmu a ostatné mi doniesla pridelené č.účtu za mojich klientov, na ktorých mám ZEP a posielam za nich výkazy elektronicky.... takže ešte môžem očakávať zopár obáločiek za zvyšných klientov...

jak dobre, že to poslali z DÚ mne, aspoň sa to nestratí a nemusím to od klientov vypytovať... len som z toho bola trochu v šoku....
11 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zisťovala som dnes na DÚ - KS ani ŠS sa neuvádzajú - sú obsiahnuté v 10 miestnom VS.
11 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Sarlotka Pozri príspevok
A FO ktore si robia danove priznanie typ A same, budu kam posielat platby dane? asi ostane nejaky jeden "zberny ucet"? Neviete nahodou niekto?
Dakujem
Týmto daňovníkom DÚ vygeneruje číslo, pošlú poštou a od jeho doručenia má daňovník 8 dní na uhradenie dane.
Záver: daňové priznanie treba podať čo najbližšie k 31. marcu .....
8 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Teraz som volala na daňový úrad a že všetko už na nové číslo účtu.
8 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nový údaj na DP FO 2011:
"Správca dane oznámil daňovníkovi číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka áno/nie"

okrem toho je novinkou aj uvádzanie NACE
8 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Braňo Pozri príspevok
Na základe oznámenia nám pred Vianocami DRSR nadelí nové čísla účtov pre každého daňovníka. Pokiaľ rátam, že iba živnostníkov je
na Slovensku 253314 a firiem okolo 20 tisíc, vychádza mi suma na rozoslanie týchto zásielok 355 tisíc EUR. Kedže Daňové úrady tieto zásielky doručia do vlastných rúk, cena zásielky je minimálne 1,30 EUR/zásielka.
Vie mi niekto potvrdiť alebo objasniť aké výhody prinesie živnostníkovi nové číslo účtu, alebo sa jedná iba o vyhodených 355 tisíc EUR (10,7 mil. SKK)?
http://www.drsr.sk/wps/portal
...možno je to rozumné. Na takom účte individálnej povahy sa bude hromadiť okrem predpisu a úhrady hádam aj nejaké dlhodobé saldo za daňovníka. Ak tam bude hlboké mínus, tak hádam skôr prídu na kadejakých varehovcov, kyselinárov, mafiánikov a iné živly, ktoré doposiaľ dlhodobo profitovali na falošných nadmerných odpočtoch. A "nám" ... čo máme primerané saldo hádam dajú o to vyšší pokoj s kontrolami, ktoré sa vybíjajú na tom, koľko z 20 eurového paušálu za internet som mohol zneužiť na súkromné četovanie.
7 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Toto som našla na stránke VÚB:

Ako sa zadávajú účty, ktoré obsahujú pomlčku?

Pri zadávaní čísla účtu s pomlčkou alebo pomlčkami je potrebné v prevodnom príkaze cez službu Internet banking riadiť sa podľa nasledovných pravidiel (príkladov):

  • ak účet obsahuje pomlčku na štvrtej pozícii sprava, ako uvádza vzorový príklad: 762623-022, účet zadajte bez pomlčky (vzorový príklad: 762623022)
  • ak účet obsahuje pomlčku na tretej, štvrtej, piatej, šiestej alebo siedmej pozícii zľava, ako uvádzajú vzorové príklady:
    • 27-762623022
    • 127-762623022
    • 1035-762623022
    • 10035-762623022
    • účet zadajte v pôvodnom tvare, s pomlčkou (ako uvádzajú vzorové príklady)

  • ak účet obsahuje pomlčku na siedmej pozícii zľava (vzorový príklad: 100035-762623022), účet zadajte bez pomlčky
  • ak účet obsahuje dve pomlčky, ako uvádza vzorový príklad: 27-762623-022, účet zadajte s použitím prvej pomlčky a pomlčku na štvrtej pozícii sprava vynechajte (vzorový príklad 27-762623022)
  • ----------
  • TAKŽE NOVÉ ČÍSLA do vúb zadávať cez IB BEZ POMLČKY
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 10.01.12 at 13:27 Dôvod: doplnenie
6 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ak sa do VÚB zadáva príkaz ručne, tam treba zadať 500259 ako predčíslie a zvyšok ako číslo účtu.
Tak isto napr. aj do ČSOB.
Naposledy upravil Tamila : 10.01.12 at 12:54 Dôvod: doplnenie
6 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Braňo Pozri príspevok
okrem toho, že stále som sa nedozvedel, že akú pridanú hodnotu malo toto prideľovanie účtov - okrem toho, že sa za informačný systém, ktorý nefunguje vyhodilo 29 mil. EUR nenesie zodpovednosť Mikloš - nakoľko má imunitu. Skôr ma trápi, že keď som sa pýtal pani správkyne, nech mi povie, že načo sa prideľovali tie čísla, tak tiež nevedela povedať, lebo v tom čase takisto nefungoval nový informačný systém. V zápätí sa kúpil na Ministerstve financií softvér za 12,5 mil. EUR bez výberového konania. Sestričkám na zvýšenie platov treba 40 mil. EUR a vzápätí im vláda (teraz nehovorím či pravá alebo ľavá) povie, že nie sú peniaze ?????

V súkromných firmách by určite takýmto hospodárením takýto "minister" nielenže letel na hodinu, ale po súde by si uvedenú škodu vrátane úrokov z omeškania musel odmakať v Leopoldove.

Máš pravdu. Určite by som svojej firme nepostupovala podľa vzoru Mikloša. Pretože narábať s vlastnými peniazmi je o inom ako narábať s peniazmi daňových poplatníkov. :-) Tak isto nevidím žiadnu výhru vo vymyslených špecifických účtoch....
5 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
pripájam tiež svoj názor....
práve mi volal bývalý klient, že mu práve z DÚ poslali list s nejakým číslom účtu (veď pohoda, už to teda začína :-)
Divné na tom akurát je to, že tento klient ZRUŠIL ŽIVNOSŤ pred 5 rokmi!!!

takže toto bude veru drahý špás, keď prideľujú č.účtov aj zrušeným firmám a rozosielajú im zásielky
4 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Milan7 Pozri príspevok
To je zlý sen ????? Všetkým klientom robím pre zamestnancov priznania typu A) , a to budú čakať až im DÚ pridelí účet na ktorý zaplatia prípadný nedoplatok ? Veď to poznáte , väčšinou sa to robí koncom marca - preboha veď to bude časový stres. Toto sa predsa nedalo vymyslieť hlavou .
Aký časový stres? podáš priznanie a čakáš. Keď číslo účtu nepríde do konca marca, čakáš ďalej. A keď číslo účtu oznámia, bude tam pokyn, dokedy daň treba zaplatiť. Žiaden problém nevidím.

Čo sa týka KS, podľa mňa ho netreba uvádzať.
Vo vyhláške je stanovené, ako sa má platba označiť. Pôvodný KS 1144 je zabudovaný do VS - prvé štvorčíslie 1100 a KS 1744 je vo VS ako štvorčíslie 1700. Už ani banky KS pre platby nepožadujú.
4 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
rennka Pozri príspevok
Chcem sa spytat, aky VS sa ma uvadzat ak preddavky dane z prijmu aj z MV chceme platit pomocou trvaleho prikazu? Dakujem
Formou trvalého príkazu to nebude možné, každý mesiac/štvrťrok má iný VS
4 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Na DRSR dali pomôcku, aby bolo zadané správne číslo účtu a VS
https://pki.drsr.sk/pomocka.jsp
4 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

zk24 Pozri príspevok
Ahojte, viete mi prosím poradiť...

danovník podáva DPFO-B. Má príjmy:
- z prenájmu vlastnej nehnuteľnosti (§6 ods.3)
- z príjmov zo závislej činnosti

Celkovo mu vychádza nedoplatok. Uhradiť to treba na číslo účtu: dan z príjmov fyzickej osoby ?
V účtoch je totiž aj dan z príjmov zo závislej činnosti a tak...

Dakujem
Podľa mňa na účet daň z príjmov fyzickej osoby.
Pozn. Účet daň zo závislej činnosti použije iba zamestnávateľ pri platení dane za zamestnancov. Chápem to tak, že ak si FO robí DP (A aj B), bude platiť na účet daň z príjmov fyzickej osoby.
4 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja som už tiež o tom premýšľala, či sa dá dostať k číslu aj inak, ako z (neprevzatého) listu. Daj vedieť, či je o tom aj nejaká evidencia. Prijala by som na DR SR stránku, kde sa zadá DIČ a vypíše sa to čarovné číslo ...
3 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Žabinka Pozri príspevok
Už sa mi oči brčkavejú z tých novôt. Študujem vytvorenie VS, a mám takúto otázku:
-číslo účtu použijem zo zoznamu od DÚ podľa druhu dane.
-platba DPH za 4Q/2011 - aký bude VS?
-platba DPH 2Q/2012 - VS bude podľa drsr 1100422012?
3Q/2012 - VS bude 1100432012?
4Q/2012 - VS bude 1100442012?

presne tak, platby DPH za 1-4.Q/2012 tak ako píšeš
za 4q/2011: 1100442011
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

vs určuje po novom či ide o preddavok alebo úhradu dane + obdobie
2 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Nové čísla účtov generuje externá firma :-) čo k tomu dodať...
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať