Zavrieť

Porady

Poľovníci

Zdravím všetkých.Potrebujem poradiť kde a za akých okolností môže poľovník zastreliť psa.
V akej vzdialenosti od obydlí sa môže poľovať.Ďakujem za všetky rady a informácie.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
blbosť....každé združenie má povolený určitý odstrel....nestrieľa sa ako si kto zmyslí...poľovník musí mať blombu atď....nebudem to tu všetko rozpisovať....nepíšte bludy keď do toho prd vidíte....strieľať len tak ledabolo je pytliactvo
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

[QUOTE=buchač;1935479]...očúvaj kvetinka ......nie drísty /QUOTE]

to nie sú drísty.To je fakt.Chceš snáď tvrdiť,že Lilica spáchala samovraždu?
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

akeber Pozri príspevok
blbosť....každé združenie má povolený určitý odstrel....nestrieľa sa ako si kto zmyslí...poľovník musí mať blombu atď....nebudem to tu všetko rozpisovať....nepíšte bludy keď do toho prd vidíte....strieľať len tak ledabolo je pytliactvo
veď poľovníci sú najväčší pytliaci
0 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
to tvrdíš Ty a zopár ....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

akaber, ja som si istý, že 95 % polovníkov je slušných ludí, ktorí sa venujú polovníctvo z lásky k prírode, obetuju mu vela volného času a asi aj penazí.....
ale naprosto súhlasím s kopretinkou, že tých 5 % - vzhladom k možnostiam, znalostiam terénu, vedomostiam a aj k tomu, že minimálne v akéjkolvek " profesnej" skupine je aspon 5% hajzlov - že budú aj najvačší pytliaci.....
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

buchač Pozri príspevok
...očúvaj kvetinka ......nie drísty z médií Ti teraz dám .........ale z fóra odborníkov .....a čítaj pozorne...

LEBO toť je moja druhá BIBLIA ...

http://www.webforum.sk/viewtopic.php...asc&highlight=

http://www.webforum.sk/viewtopic.php...asc&highlight=

http://www.webforum.sk/viewtopic.php...asc&highlight=

http://www.webforum.sk/viewtopic.php...asc&highlight=



Takže, dristy z medii? A na fóre sú sami odborníci. Dobré.

Jasne, hafani páchajú samovraždy a poľovníci sa ešte ani raz nepostrielali. Ani raz neboli pripití pri poľovačke. Aké bolo pre poľovníkov prekvapko, keď sa pred poľovačkou objavili policajti a dali fúkať. To si ešte nepočul, alebo to sú tiež dristy z medii? Ani raz nezadržala policia pytliakov poľovníkov?

Chceš mi tvrdiť, že som si to vymyslel?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Chlapci, chlapci! Obaja máte i nemáte 100% pravdu.
A) Poľovník zastrelí psa cca 200 od obývanej zóny. Kde je istota že je to viac ako 200m? Zmeral to poľovník než vystrelil? Ak strieľal od "lesa" smerom k obytnej zóne - prúser má poľovník! Ak to bolo menej ako 200m - opäť má prúser poľovník. Ak to bolo viac ako 200m prúser majú aj poľovník (ak strieľal od "lesa"),aj majiteľ psa (pustil ho a nemal ho pod kontrolou).
B) Poľovník postrieľa pastierske psy - tie predsa majú výnimku! A pastiersky pes je cvičený zdržiavať sa pri stáde (veď prakticky je členom stáda - je to jeho "svorka"). Poľovník strieľa na psa v blízkosti majiteľa psa - prúser má poľovník - ohrozuje ľudí (stačí, aby sa mu "vychýlila" muška - netrafí psa, ale človeka = zabitie).
Okrem toho - nie je poľovník ako poľovník. Tí starší poznajú zákony poľovníctva - celé, tí mladší tiež "poznajú" zákony, ale len tú časť o love!
O tom to je!
Tí mladší poznajú len to, že môžu, ale už nepoznajú kedy, kde a ako!
Alkohol.
Kedysi si poľovníci aj "uhli", ale v "prijateľnej" miere. Dnes idú na lov a v sebe už má pol fľaše páleného! A potom strieľa na všetko,čo sa hýbe - zver, konáriky, honci, lovci - všetko jedno - veď je lov, niečo musí trafiť.
BTW: neviem, či to u nás platí, ale na západ od nás musia mať lovci i honci reflexné vesty, aby boli identifikovateľní.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ľubomír Pozri príspevok
Takže, dristy z medii? A na fóre sú sami odborníci. Dobré.

Jasne, hafani páchajú samovraždy a poľovníci sa ešte ani raz nepostrielali. Ani raz neboli pripití pri poľovačke. Aké bolo pre poľovníkov prekvapko, keď sa pred poľovačkou objavili policajti a dali fúkať. To si ešte nepočul, alebo to sú tiež dristy z medii? Ani raz nezadržala policia pytliakov poľovníkov?

Chceš mi tvrdiť, že som si to vymyslel?
VŽDY väčší , čo sa týka zbraní a legislatívy , ako tu - na Porade ......a to si dovolím tvrdiť na 100 % ....

ale z fóra odborníkov .....a čítaj pozorne...
...vidíš Ľubo ???...a si jeden z prvých , ktorý sa asi príspevky z http://www.webforum.sk/ ani len nepozrel , nieto ešte čítal ....

...mal som na mysli to , že sú tam názory a aj názory ...ale aspoň znalí sa k tématike vyjadrujú...

...ozaj ...drísty s médii ????.......už hneď vidno , že aký " odborník " - novinár znalý problematiky sa k veci vyjadruje ...
...keď si pomýli dojmy s pojmami , napríklad je schopný napísať výraz " automatický revolver s plným zásobníkom na 15 nábojov "....
...v tom okamžiku je to u mňa hňup a myslím si o tom článku svoje ...

...čo sa týka poľovníkov pod vplyvom alkoholu ???...vždy menšiu škodu zrobí ako nejaký ten šofér ...
...aj auto sa totiž považuje ako zbraň ......
...pytliactvo ???....vždy sa nájde čierne ovca ....šak ako u pedofilov - najviac sa ich v poslednej dobe vyskytuje v kostoloch .......či ....????

...ozaj ,mimochodom .....za určitých okolností je zbraňou aj pes ...na rase absolútne nezáleží ...
...a minule ???...mať pri sebe kvér , jeden vlčiak by to už mal za sebou ...


capisci ??????
Naposledy upravil buchač : 07.01.12 at 08:47
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Revolver, k tomu automatický so zásobníkom na 15 nábojov?

Žeby novinka na trhu?
To je teda fakt totálna somarina!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft Pozri príspevok
Revolver, k tomu automatický so zásobníkom na 15 nábojov?

Žeby novinka na trhu?
To je teda fakt totálna somarina!
...opýtaj sa poniektorých " novinárov "....
...pohľadám nejaký link ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ty - očuj - nebude to nejaký "nový" výrobok zo severnej Korei ?
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

buchač Pozri príspevok
VŽDY väčší , čo sa týka zbraní a legislatívy , ako tu - na Porade ......a to si dovolím tvrdiť na 100 % ....


...vidíš Ľubo ???...a si jeden z prvých , ktorý sa asi príspevky z http://www.webforum.sk/ ani len nepozrel , nieto ešte čítal ....

...mal som na mysli to , že sú tam názory a aj názory ...ale aspoň znalí sa k tématike vyjadrujú...

...ozaj ...drísty s médii ????.......už hneď vidno , že aký " odborník " - novinár znalý problematiky sa k veci vyjadruje ...
...keď si pomýli dojmy s pojmami , napríklad je schopný napísať výraz " automatický revolver s plným zásobníkom na 15 nábojov "....
...v tom okamžiku je to u mňa hňup a myslím si o tom článku svoje ...

...čo sa týka poľovníkov pod vplyvom alkoholu ???...vždy menšiu škodu zrobí ako nejaký ten šofér ...
...aj auto sa totiž považuje ako zbraň ......
...pytliactvo ???....vždy sa nájde čierne ovca ....šak ako u pedofilov - najviac sa ich v poslednej dobe vyskytuje v kostoloch .......či ....????

...ozaj ,mimochodom .....za určitých okolností je zbraňou aj pes ...na rase absolútne nezáleží ...
...a minule ???...mať pri sebe kvér , jeden vlčiak by to už mal za sebou ...


capisci ??????
Nerieším zbrane. Na to kašlem. Odvraciaš debatu od podstaty vecí. Ja sa nepovažujem za odborníka nadovšetko, ale nemám dôvod neveriť, že poľovník zastreli cvičenú fenu na návrat rysov do prírody. Človeče majiteľovi tohto psa je jedno akou zbraňou bol zastrelený. Podstatné je to, že poľovník "odborník" ho zastrelil. To sú dristy podľa teba? To, že v minulosti dali policajti fúkať poľovníkom pred honom, pretože sa pomerene často postrielali. To sú tiež dristy? Nie tak dávnom som videl v TV ako chytli pytliakov, a čuduj sa svete bol ním šéf mietných poľovníkov aj kamošom. Byť na tvojom mieste neriešil by som škody, pretože lesná zver má toho naozaj hodne na rováši. Polia, ovce, záhradky alebo úle. Tým netvrdím, že som odporcom prírody a nemám rád divú zver, pretože jednoznačne patrí do prírody. To je bez debaty. Ide len o princíp, že poľovník má tu potrebu zastrelť psa lebo môže, a poškodený včelár alebo farmár sa brániť nemôže. Prečo by si nemohol včelár počkať na maca, ktorý mu chodí na med a ničí mu úle? To už je pytliactvo nie? O tom je reč. O rovnosti pravidiel a zákonov pre obbidve strany. Čo tak dať právo farmárom strieľať na diviaky vzdialené 200 od lesa. Vtedy keď sa ryjú v zamiačniskách, alebo povoliť bačom strieľať medvede alebo vlkov? To by sa ti asi nepáčilo že? O tom ja hovorím, nie o tom kto aký je odborník na tanky alebo revolvery. Na to, aby som sa mohol a chcel vyjadriť na túto tému nemusím byť poľovníkom ani psičkárom. Je to jedna z vecí, o ktorej si myslím, že nie je dobre vyvážená. To je všetko. Kapišto?
1 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Možno myslel pištoľ.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ľubomír Pozri príspevok
Nerieším zbrane. Na to kašlem. Odvraciaš debatu od podstaty vecí. Ja sa nepovažujem za odborníka nadovšetko, ale nemám dôvod neveriť, že poľovník zastreli cvičenú fenu na návrat rysov do prírody. Človeče majiteľovi tohto psa je jedno akou zbraňou bol zastrelený. Podstatné je to, že poľovník "odborník" ho zastrelil. To sú dristy podľa teba? To, že v minulosti dali policajti fúkať poľovníkom pred honom, pretože sa pomerene často postrielali. To sú tiež dristy? Nie tak dávnom som videl v TV ako chytli pytliakov, a čuduj sa svete bol ním šéf mietných poľovníkov aj kamošom. Byť na tvojom mieste neriešil by som škody, pretože lesná zver má toho naozaj hodne na rováši. Polia, ovce, záhradky alebo úle. Tým netvrdím, že som odporcom prírody a nemám rád divú zver, pretože jednoznačne patrí do prírody. To je bez debaty. Ide len o princíp, že poľovník má tu potrebu zastrelť psa lebo môže, a poškodený včelár alebo farmár sa brániť nemôže. Prečo by si nemohol včelár počkať na maca, ktorý mu chodí na med a ničí mu úle? To už je pytliactvo nie? O tom je reč. O rovnosti pravidiel a zákonov pre obbidve strany. Čo tak dať právo farmárom strieľať na diviaky vzdialené 200 od lesa.
...šak môže , no musí mať ZP , PL a v povolenej dobe strieľať...aj menšia vzdialenosť môže byť...
Vtedy keď sa ryjú v zamiačniskách, alebo povoliť bačom strieľať medvede alebo vlkov?
...aj vlka môže , viď za vyššie uvedených podmienok ...s mackom je to už horšie ...
To by sa ti asi nepáčilo že? O tom ja hovorím, nie o tom kto aký je odborník na tanky alebo revolvery. Na to, aby som sa mohol a chcel vyjadriť na túto tému nemusím byť poľovníkom ani psičkárom.
...nik nebráni ...ja už vôbec nie ...
Je to jedna z vecí, o ktorej si myslím, že nie je dobre vyvážená. To je všetko. Kapišto?
...nesúhlasím Ľubo...

Ak si sa fakt pozrel na linky , sú síce z fóra o zbraniach , ale práve k tejto téme sa vyjadrujú členovia .....
Nesúhlasia aj s tým , ale aj s oným ...

Medzi oboma tábormi sú pakovia ...
Pako je ten , čo pred poľovačkou sa napije ...
Pako je ten , čo okamžite kvér naťahuje...

Pako je aj ten , čo pustí psa z dosahu...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac

Ľubomír Dnes, 14:18
Možno myslel pištoľ.
...kto ????.......JA .....

Neblázni , človeče.....šak so železami som roky narábal - profesionálne ....

Revolver, k tomu automatický so zásobníkom na 15 nábojov?
...šak také niečo neexistuje ...ešte ani v snoch , alebo vo sci-fi ....
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

buchač Pozri príspevok


...kto ????.......JA .....

Neblázni , človeče.....šak so železami som roky narábal - profesionálne ....


...šak také niečo neexistuje ...ešte ani v snoch , alebo vo sci-fi ....


...že by guľomet?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft Pozri príspevok
Revolver, k tomu automatický so zásobníkom na 15 nábojov?

Žeby novinka na trhu?
To je teda fakt totálna somarina!
Ale veď to bol asi Old Satherhandov keď už mal takú dobrú pušku tak aj revolver automatický.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

http://www.grandpower.eu/index.php?p...art&Itemid=120

Čo to je? Že by sa používalo v tankoch?
Naposledy upravil Ľubomír : 07.01.12 at 14:18
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať