Zavrieť

Porady

Pomoc pri kúpe nového PC

Potreboval by som poradiť ohľadne dielov ktoré chcem kúpiť, ak máte lepšie skúsenosti s inými častami za zhruba takú istú cenu tak mi kľudne napíšte čo by ste kúpili vy
Nebudem to naťahovať a hneď prejdem k veci + pridám aj nejaké orientačné ceny čo som našiel:

Procesor:AMD, FX-Seria X6 6100 Processor BOX, soc. AM3+ 150€

Chladič:Chladič Arctic Freezer Xtreme poprípade Chladič Arctic Freezer Xtreme rev.2 27-35€

Grafická karta:Sapphire ATI Radeon Vapor-X HD6850 1GB/256-bit GDDR5, HDMI, 2xDVI, DP, 2xMiniDP 145€
-myslím, že som videl aj niekde HD6870 za 160€ ale nie som si istý, prípadne aj je niečo vykonnejšie s podobnou cenou od nvidie tak mi napíšte lebo v nvidia sa moc nevyznám

RAM:Corsair 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 XMS3 40€

Harddisk:To je v podstate jedno len aby nebol nejaký extra drahý a nechrapčal, našiel som takýto WD Caviar Blue 3,5" HDD 500GB 7200RPM 16MB SATA 6Gb/s 90€

Matičná:ASUS M5A78L soc.AM3 760G DDR3 ATX RAID GL PP COM 63€

Zdroj: Seasonic 650W, SS-650HT 80+ Bronze, APFC, 12cm fan, 6xSATA, PCIE 81€

Spolu so skrinkou to stojí 640€
Usporiadat
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

podla mna je to trochu vysoka cena za tie komponenty

ja by som to spravil takto
pcamd.jpg  
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
dedina3 dedina3

dedina3 je offline (nepripojený) dedina3

To je síce pekné, ale stojí to ešte viac, myslíš teda že sa opatí viac to 4-jadro?
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

v mojom navrhu je hlavne o 50eur drahsia graficka karta, ked ide o cenu tak dajtte nejaky strop a pokusim sa navrhnut nieco v tom limite
pouzitie pc bude na ake? predpokladam ze aj na hry
0 0
dedina3 dedina3

dedina3 je offline (nepripojený) dedina3

Samozrejme hry. Díki za ochotu, už som to vyriešil
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

smiem vediet ako? (cista zvedavost)
0 0
dedina3 dedina3

dedina3 je offline (nepripojený) dedina3

Vyriešené takou tou zlou cestou, vlastne to vyriešili zamňa financie ktoré niekde odišli :P
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

stava sa
0 0
sebera sebera

sebera je offline (nepripojený) sebera

Pracujem v oblasti obchodu a služieb ako živnostník. ...viac
tu si môžeš konfigurovať PC. http://www.digipro.sk/konfigurator/sestavyPage.aspx
0 0
dedina3 dedina3

dedina3 je offline (nepripojený) dedina3

Ale teda keby si si našiel čas a pokúsil sa zostaviť nejaký ten počítačik do 650€ :P (predpokladam ze s AMD, nakoľko intel by bol drahý).
Nejaké približné info:
Ramky by mohli stačiť tie 6gb, grafika amd hd6850 vyššie... ďalšie veci nechám na teba (najlepšie by bolo keby sa to dalo kúpiť všetko naraz z jedného webu, kľudne aj z českej stránky, celkom sa mi pozdáva alfacomp.cz)
Naposledy upravil dedina3 : 02.01.12 at 21:40
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

nejaky preferovany ocbchod?
aj s windowsom?
ma to kto poskladat alebo uz ma byt zostaveny?
0 0
dedina3 dedina3

dedina3 je offline (nepripojený) dedina3

Už som upravil ten príspevok je tam aj obchod. Bez windowsu a myslím, že na poskladanie niekoho zoženiem.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

tak asi nejak takto
http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...0116JA010BME01
malo by to byt vcelku tiche a vykonne
ked budes mat chut hrat sa tak cpu pojde lahko taktovat, pripadne ho mozes skusit odomknut na 6jadro
Naposledy upravil mecky : 02.01.12 at 22:15
0 0
dedina3 dedina3

dedina3 je offline (nepripojený) dedina3

Vymenil som skrinku a odobral nejake veci, myslis ze by to takto slo? Inak ta nvidia je lepsia ako amd v tej istej cenovej skupine? Link na kosik poslem v nasledujucom komente, ak sa mi to padari, lebo pisem z mobilu a mam s tym nejake problemy :P
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

slo by to
6850 je necelych 500kc lacnejsia, vykonovy rozdiel je adekvatny cenovemu
akurat som pozeral ze je za dobru cenu Amd fx4100, vykon podobny ako 960t

inak po odobrati tych komponentov by sa do 620eur zmestil aj intel
0 0
dedina3 dedina3

dedina3 je offline (nepripojený) dedina3

Ja si myslim ze je to v pohode aj ta cena je celkom dobra. Moc sa do toho nevyznam ale niekto mi hovoril ze tie phenomy su lepsie ako fx, neviem co je natom pravdy...
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

lepsie ani ovela nie, nejake vykonove rozdieli tam su, ale vo vecsine hier je to takmer jedno. skor je to sklamanie z toho ze oproti starsej generacii sa vykon nepohol, a intel je daleko vpredu
0 0
dedina3 dedina3

dedina3 je offline (nepripojený) dedina3

Pri zmene na intel by to chcelo asi aj inu maticnu dosku nie? Ked tak o akom precesory od intelu by sme sa mohli bavit v tej cenovej skupine do 650?
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...0112YE0114Q001
Naposledy upravil mecky : 03.01.12 at 00:02
0 0
dedina3 dedina3

dedina3 je offline (nepripojený) dedina3

Asi sa tam naskytla nejaka chyba, ukazuje mi tam polozku "-?-" v mnozstve 504 a celkova suma je 2 miliony kc
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať