Zavrieť

Porady

povinnosť mať registračnú pokladňu

dobry den, potrebujem registracnu pokladnu, ak mam zivnost na Diagnostika a opravy cestných motorových vozidiel? V prílohe zákona je uvedená služba: Oprava a údržba motorových vozidiel, a to len pri oprave a údržbe osobných motorových vozidiel okrem inštalovania dielov a príslušenstiev, ktoré nie sú súčasťou výrobného procesu. Vzťahuje sa to na moj predmet zivnosti? Tiez by ma zaujimalo, ci ma mozu nejako kontrolovat a pokutovat, za to, ze RP nebudem mat. Mozem ostat aj bez RP a prijimat platby len na ucet? Dakujem pekne
Usporiadat
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Ak budeš prijímať platby len na účet, nepotrebuješ ERP.
0 0
wera88 wera88

wera88 je offline (nepripojený) wera88

a môžu ma nejak kontrolovať a dať pokutu, ze to že nemam RP? Ďakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

wera88 Pozri príspevok
a môžu ma nejak kontrolovať a dať pokutu, ze to že nemam RP? Ďakujem
Samozrejme, že Ťa môžu kontrolovať a ak zistia, že ak si mala povinnosť mať ERP a evidovať jej prostredníctvom tržby a nerobila si to tak tak Ťa veru pekne spokutujú podľa zákona od 330 do 3300 EUR.

P.s. naozaj nechápem načo by mal byť zákon, ktorý by nemohli kontrolovať a aj sankcionovať....
0 0
wera88 wera88

wera88 je offline (nepripojený) wera88

ale keď budem prijímať platby len na účet, tak vtedy je to v poriadku?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
wera88 Pozri príspevok
ale keď budem prijímať platby len na účet, tak vtedy je to v poriadku?
A príspevok č.2 si preskočila?
0 0
robika robika

robika je offline (nepripojený) robika

Dobry den,
prosim poradte mi, jedna sa o szco - ktora sa zaobera kovoobrabanim, poskytuje iba sluzby na fakturach uvadza - rezanie, brusenie a pod, musi mat ERP pokial prijma uhrady faktur v hotovosti?
Co v pripade, pokial odberatel donesie material a szco mu z jeho materialu vyrobi nejaky vyrobok na zakazku vratane navrhu, v tomto pripade uz ERP musi mat?
Dakujem za pomoc.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
robika Pozri príspevok
Dobry den,
prosim poradte mi, jedna sa o szco - ktora sa zaobera kovoobrabanim, poskytuje iba sluzby na fakturach uvadza - rezanie, brusenie a pod, musi mat ERP pokial prijma uhrady faktur v hotovosti?
Co v pripade, pokial odberatel donesie material a szco mu z jeho materialu vyrobi nejaky vyrobok na zakazku vratane navrhu, v tomto pripade uz ERP musi mat?
Dakujem za pomoc.
podľa mňa v tomto prípade nie je potrebné používať ERP
0 0
robika robika

robika je offline (nepripojený) robika

velmi pekne dakujem
0 0
matus7 matus7

matus7 je offline (nepripojený) matus7

Musi mat ERP. Prave toto riesime aj v nasej firme (koncime s odberatelmi, ktori platia v hotovosti). Nie som si isty, ale aj na vydaj do pokladne z BU bude potrebna ERP, no na tomto som si neni na 100% isty.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ERP sa vedú tržby spoločnosti , nie prevody medzi prevádzkovou pokladňou a bankovým účtom......
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
matus7 Pozri príspevok
Musi mat ERP. Prave toto riesime aj v nasej firme (koncime s odberatelmi, ktori platia v hotovosti). Nie som si isty, ale aj na vydaj do pokladne z BU bude potrebna ERP, no na tomto som si neni na 100% isty.
Na výdaj RP nie je potrebná
http://www.porada.sk/t183388-registr...ml#post1933588
v tejto téme je zákon, novela a pod. treba si to preštudovať
1 0
Ericsoft Ericsoft

Ericsoft je offline (nepripojený) Ericsoft

Opýtam sa aj ja... doteraz som poskytoval služby (servis počítačov, sietí, kancelárskej techniky ; predaj licencií na softvér ; predaj výpočtovej techniky cez eshop) a častokrát hlavne montáže som fakturoval priamo u klienta buď cez vopred pripravenú faktúru s PPD alebo vyplnením dodacieho listu na mieste a takisto PPD. pokladňu som nevlastnil a ani nechcem vlastniť keďže nemám kamennú predajňu ani servisné stredisko, fungujem na telefón.

Toto som si prečítal:
-ak by podnikateľ poskytoval len službu bez dodávky akéhokoľvek materiálu, tak v uvedenom prípade podnikateľovi nevzniká povinnosť používať pokladnicu.
-ak podnikateľ poskytuje službu aj s dodávkou materiálu (materiál môže kúpiť alebo aj sám vyrobiť), v uvedenom prípade ide o službu s dodávkou materiálu pri ktorej nie je povinnosť používať pokladnicu.
-ak podnikateľ vyrobí výrobok alebo zaobstará výrobok, ktorý dodá bez montáže, ide o predaj tovaru, kedy ak sa tržby prijímajú v hotovosti podnikateľ je povinný používať pokladnicu na evidenciu týchto tržieb.

Chápem to správne, že servis môžem poskytovať aj naďalej cez PPD, ale tovar ak ho budem predávať bez inštalácie tak ten jedine prevodom na účet cez faktúru?


0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Ericsoft Pozri príspevok
Opýtam sa aj ja... doteraz som poskytoval služby (servis počítačov, sietí, kancelárskej techniky ; predaj licencií na softvér ; predaj výpočtovej techniky cez eshop) a častokrát hlavne montáže som fakturoval priamo u klienta buď cez vopred pripravenú faktúru s PPD alebo vyplnením dodacieho listu na mieste a takisto PPD. pokladňu som nevlastnil a ani nechcem vlastniť keďže nemám kamennú predajňu ani servisné stredisko, fungujem na telefón.

Toto som si prečítal:
-ak by podnikateľ poskytoval len službu bez dodávky akéhokoľvek materiálu, tak v uvedenom prípade podnikateľovi nevzniká povinnosť používať pokladnicu.
-ak podnikateľ poskytuje službu aj s dodávkou materiálu (materiál môže kúpiť alebo aj sám vyrobiť), v uvedenom prípade ide o službu s dodávkou materiálu pri ktorej nie je povinnosť používať pokladnicu.
-ak podnikateľ vyrobí výrobok alebo zaobstará výrobok, ktorý dodá bez montáže, ide o predaj tovaru, kedy ak sa tržby prijímajú v hotovosti podnikateľ je povinný používať pokladnicu na evidenciu týchto tržieb.

Chápem to správne, že servis môžem poskytovať aj naďalej cez PPD, ale tovar ak ho budem predávať bez inštalácie tak ten jedine prevodom na účet cez faktúru?


áno, správne chápeš
0 0
Ericsoft Ericsoft

Ericsoft je offline (nepripojený) Ericsoft

Vďaka za odpoveď. Ale práve som sa dozvedel že činnosť ktorú mám ako náplň nepatrí do kategórie kedy musím používať RP. Takže pravdepodobne môžem fungovať rovnako ďalej. Ešte to preverím.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Ericsoft Pozri príspevok
Vďaka za odpoveď. Ale práve som sa dozvedel že činnosť ktorú mám ako náplň nepatrí do kategórie kedy musím používať RP. Takže pravdepodobne môžem fungovať rovnako ďalej. Ešte to preverím.
...ale podľa toho zadania, na ktoré som Ti odpovedala, som myslela, že si pochopil, že nakoľko služba, ktorú poskytuješ nespadá pod povinnosť mať ERP, vtedy ju mať nemusíš, ale pri predaji tovaru ju musíš mať, alebo len prijímať na účet....
0 0
romanova164 romanova164

romanova164 je offline (nepripojený) romanova164

Ahojte, aj ja spýtam.... pretože som z tohto tu magor.
Sme s.r.o. kovovýroba a školiteľské služby, nemáme stanovené pevné ceny. Všetko sa rieši cez faktúry s p.p. žiaľ máme zablokovaný účet exekútorom, no nejak fungovať musíme aj keď je to v rozpore so zákonom, takže príjmame peniaze ako keby v hotovosti. Musíme mať v takomto prípade ERP?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

romanova164 Pozri príspevok
Ahojte, aj ja spýtam.... pretože som z tohto tu magor.
Sme s.r.o. kovovýroba a školiteľské služby, nemáme stanovené pevné ceny. Všetko sa rieši cez faktúry s p.p. žiaľ máme zablokovaný účet exekútorom, no nejak fungovať musíme aj keď je to v rozpore so zákonom, takže príjmame peniaze ako keby v hotovosti. Musíme mať v takomto prípade ERP?

Ste v prílohe zákona - nie ste, takže nemáte takú povinnosť. Vždy odpoveď na takéto otázky je podľa toho , či ste v prílohe zákona
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nepredávate tovar? materiál? surovinu? polotovar? - kovovýroba má aký druh príjmu????čo vyrába, resp. predáva?
0 0
Ericsoft Ericsoft

Ericsoft je offline (nepripojený) Ericsoft

No počítačové služby ani predaj výpočtovej techniky nieje v prílohe, teda sa ma zmena netýka.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Ericsoft Pozri príspevok
No počítačové služby ani predaj výpočtovej techniky nieje v prílohe, teda sa ma zmena netýka.
zle, zle, zle!!!!
Pochop - TOVAR AKÝKOĽVEK - ERP TREBA
služby - len keď sú uvedené v prílohe zákona

teda opakujem:
ak predáš tovar - musíš mať ERP alebo príjem na BÚ
ak poskytneš službu - nemusíš mať ERP

dovetok:
a predaj výpočtovej techniky je predsa predaj tovaru!!! Chápeš už?!
Naposledy upravil tictac7 : 13.01.12 at 10:20 Dôvod: dovetok
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať