Zavrieť

Porady

prakticka rada pri oknach

Zdravim,

prvy problem - hydroizolacne pasky/folie. Co to je, na co to sluzi a je to treba? Firmy nam totizto podavaju protichodne informacie. Jedny tvrdia, ze ich norma vyzaduje, druhi zas, ze su odporucane, nie vsak dozadovane. Ake su pre a proti?
druhy problem nie je ani problem, len sa chcem opytat, ci okno s trojsklom nema nejaku zhorsenu priehladnost v porovnani s dvojsklom.
A este jedna vec - firmy hovoria, ze okna sa neznasaju so zasadami. Cize ak si dame okna, a omietka sa bude robit neskor, treba zamedzit styku tychto dvoch materialov. AKo to prosim Vas zabezpecite?
Vdaka.
Usporiadat
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
220870 Pozri príspevok
Pena by sa nemala rezať.Mala by sa po prituhnutí mierne zatlačiť.

Obrázky sú dosť zavádzajúce.Sú z kamennej,vlhkej pivnice .Namontovali okno orezali penu nechali tak.Na montážnu penu sa nausadal prach až potom to začalo plesnivieť.Omietky ani tehla nesplesnivejú preto ,že sú z hliny a vápna ,zásadité, aj keď majú horší tepelný prestup ako pena.Pri takejto rekonštrukcii keď je vlhké murivo sú pásky úplný nezmysel..
Prepáč kolega, ale preto že odmietaš pásky nemusíš zhadzovať našu robotu. Toto okno v suteréne je vložené do zalomeného vonkajšieho ostenia z Multiporu, betónová stena je suchá a podlaha pivnice iba preventívne odvodnená, k stene je spravená prímurovka z Ytongu, na ktorú išiel potom keramický obklad. Nebol priestor ani čas na výspravky hrubo vybúraného betónu, tak sme to vyplnili perimetrom a penou. Druhá fotka je z páskou Illbruck Illmod Trio osadenou do presného otvoru. Ostenia upravené lepenou sádrovláknitou doskou. Inak, okno je kotvené iba skrutkami, tá páska iba tesní a to sa mi popravde veľmi nepáči ani neosvedčilo. Súhlasím z Tebou čo sa týka zatlačenia peny ak to okolnosti dovoľujú, celé je to iba o tom aby ostala pena uzavretá hlavne od interiéru.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
takto sa to dokončovalo...
P9300804.jpg  
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

220870 Pozri príspevok
Moc by pomohlo fotto miest kde to plesnivie.
Tak prikladám. Steny okolo boli tiež plesnivé, to sa nám zatiaľ darí odstrániť, ale robia sa stále nové. No a na ukážku okno, ako to vyzerá ráno.
DSC00831.JPG  
DSC00832.JPG  
DSC00833.JPG  
DSC00834.JPG  
1/1
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Pre GabiZ: chce to kompletné zateplenie a trojsklá do okien, orosenie na Vašich je nadmerné. Samotné trojsklo s teplým rámikom nie je veľmi nákladné, problém môžu byť okenné lišty na Váš profil k trojsklu, či ich výrobca ponúka. Momentálne riešenie je iba kúriť a kúpiť odvlhčovač, ktorý pôjde v priebehu dňa. Dostupnosť napr na
www.pre-obkladacov.sk
Naposledy upravil lapejko : 11.01.12 at 22:22 Dôvod: úprava linku
1 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Ďakujem za radu, nad tým odvlhčovačom som aj uvažovala. Kúriť by som kúrila aj viac, keby sa dalo, ale neviem, ako je nastavenie v kotolni, lebo aj pri max. stupni na 5, je teraz radiátor vlažný a preto sa mi nedarí vykúriť ani na tých 19 st. Je to o rozhodnutí vlastníkov a keďže 90% je dôchodcov, ktorí chcú šetriť a nedajú si vysvetliť dôsledky, tak je to ťažké, lebo nás ostatných prehlasujú. A sama proti nim nič nezmôžem. Uvidím, ako to pôjde ďalej, počkám na výsledky minuloročného merania (minulý rok sme montovali reg. ventily a merače) a až tento rok bude prvý krát vyúčtovanie podľa nich a na schôdzi po vyúčtovaní sa budem snažiť trvať na tom, aby sa prijali také opatrenia, aby sa nám bytovka po pár rokoch nerozpadla alebo celá nesplesnivela. Čo sa týka okien, už si to nepamätám, ale mám pocit, že trojsklo máme, ale nie som si istá. Každopádne ďakujem za každú reakciu.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Určite nemáte trojsklo. /podľa líšt na foto/
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
GabiZ Pozri príspevok
Tak prikladám. Steny okolo boli tiež plesnivé, to sa nám zatiaľ darí odstrániť, ale robia sa stále nové. No a na ukážku okno, ako to vyzerá ráno.
Máte na oknách tepelné mosty.Hore je to zle zateplený preklad a dole zatekajú vonkajšie parapety,alebo to spôsobuje vlhkosť ktorá sa zráža na oknách a steká dolu na vnútorný parapet.Na prvej fotto vidieť diletantsky osadený vnútorný parapet.Trojsklo alebo dvojsklo s tým nemá nič spoločné.
Naposledy upravil 220870 : 13.01.12 at 07:15
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

220870 Pozri príspevok
Máte na oknách tepelné mosty.Hore je to zle zateplený preklad a dole zatekajú vonkajšie parapety,alebo to spôsobuje vlhkosť ktorá sa zráža na oknách a steká dolu na vnútorný parapet.Na prvej fotto vidieť diletantsky osadený vnútorný parapet.Trojsklo alebo dvojsklo s tým nemá nič spoločné.
A čo teda v tomto prípade robiť?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Musíte zatepliť z vonkajšej stany ostenia (špalety).Z vnútornej starny umyte zo špaliet aspoň tam kde to vlhne farbu až na omietku.Väčšinou to spôsobuje nevhodná farba primalex.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

220870 Pozri príspevok
Musíte zatepliť z vonkajšej stany ostenia (špalety).Z vnútornej starny umyte zo špaliet aspoň tam kde to vlhne farbu až na omietku.Väčšinou to spôsobuje nevhodná farba primalex.
Ďakujem.
0 0
JosseGrunge JosseGrunge

JosseGrunge je offline (nepripojený) JosseGrunge

Mam podobnu otazku a nazory na to sa rozchadzaju ... Je to 30cm Ytong, bude zatepleny 20cm EPS s prekrytim ramu okna cca. 3-4cm, takze okno bude osadene zarovno s murivom.
Je v takomto pripade potrebne na ten ocelovy preklad prilepit napr. 3cm styrodur este pred osadenim okna, alebo to necham tak a prelepi sa EPS-skom pri vyspravke ostenia?
Dom00558.JPG  
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja by som to o tie tri centimetre znížil.Máte to urobené dobre ,ale tým znížením tomu neublížite.Cena 3 cm styroduru je minimálna.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

potrebovala by som urychlene radu... montovali nam hlinikove okna a mame pocit ze nie je vsetko v poriadku... poradili nam, ze mam vsetky okenne otvory vyplnit styrodurom 3cm .. tak sme urobili... okna mali byt montovane na pasku... pena je "prepenena" a musi sa orezat... pasky nie su prilelepene na stene, len na rame... a mame zato, ze ten styrodur a az potom vsadene okno a prilepene pasky nie je v poriadku... ze styrodur nam privadza vlhko dnu a pasky stracaju vyznam... viete mi niekto ten moj problem vysvetlit (a ci je to vlastne problem)...

prilozene foto, je foto osadeneho okna v styrodurovom otvore... detail na zle odmerane okno, kt. si vyplnili polystyrenom ale nemame o co prilepit pasku... detail pasky, peny, styroduru...

firmu sme dlho vyberali a ich montazou sme sklamani... dnes ideme riesit co s tym a nechcem sa dat oblbnut, ze to je dobre...
Naposledy upravil andreaS : 19.01.12 at 12:35
PB260081.jpg  
roh_okno_01polystern.jpg  
detail_04.jpg  
1/1
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

keď marleau nebol dosť dobrý....Aká firma to bola?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nebudem komentovať lebo by mi zas nadávali ,že mám iný názor a nejdem zo stádom.Tu je link ktorý popisuje montáž pomocou pások.Je to myslím dobre a hlavne zrozumitelne vysvetlené ,ako na to.http://www.slovaktual.sk/node/1725
1 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

a kde predavaju styrodur co viedie vlhkost? Nie je to jedna z hlavnych vyhod, preco sa pouziva, ze vlhkost nevedie?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

220870: tie videa sme videli... ja potrebujem vediet ci (a co) je nieco zle na mojich fotkach... prave kvoli tym videam si myslime, ze styrodur tam byt nema... a pena sa nema prepenit, nemame to ani dolepene... a tych chybajucich 10cm okna nam navrhli doplnit styrodurom... cize dat dole povodne okno, dat dole 3cm styrodur a nahradit ho jednym kusom trebars tym 10cm... ci s tym suhlasit a ked nie na zaklade coho...

firmu zatial nebudem menovat, pokial budu ochotny riesit vzniknuty problem, tak nemam preco... celkovo ale toto vzniklo montaznou firmou, nie firmou od kt. su okna ako take... riesime s nimi postup ich objednanej montaznej firmy...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tie pásky čo nie sú prilepené treba prilepiť mala by to urobiť montážna firma.Montážnu penu buď orezať alebo zatlačiť späť.
Na to malé okno sú viaceré možnosti.
Môžu vybrať styrodur a nahradiť ho hrubším.
Môžu vybrať styrodur a domurovať materiálom z ktorého sú obvodové steny.
Môžu vybrať styrodur a domurovať napríklad aj Ytongom, multiporom ale len v tom prípade že budete zateplovať,inak by som to nedovolil.
Alebo môžu dať na okno rozširovací profil.(odporúčam)
Alebo môžete trvať na tom ,aby vyrobili iné okno.Máte na to ,ako zákazník plné právo.
Odporúčam nezaplatiť dokedy neopravia čo poondili.
Styrodur má minimálnu nasiakavosť neporovnatelne menšiu ako tehla.V tomto nehladajte problém pretože tam žiadny nieje.
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

220870: dakujem... len to okno, kde chyba tych 10cm ku murivu je rohove v kupelni... kvoli stlpu ho vysunuli von, o com vedeli od zaciatku, ze tak musi byt merane aj osadene... ale ked nam este doporucili nedavat okna tesne k vonkajsej strane, ale nechat 10cm dovnutra, tak nato panko zabudol a toto okno prepocital tiez, preto chyba 10cm .. pokusim sa prilepit fotku, kde bude cely zaber okna, ktoreho sa to tyka...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

pripajam foto...

ps: ta pena na spodku je nas pokus vypenit dieru aby nezatekalo dnu... takze to konkretne nie je dielom tej firmy
Fotografia0939.jpg  
Fotografia0943.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať