Zavrieť

Porady

CÚP 2012 - Cenník účtovných prác na rok 2012

som
Cenník účtovných prác na rok 2012 tento rok nepredkladám, pretože na základe minuloročných cenníkov a z praxe si už vie skoro každý ohodnotiť svoju prácu.

Ale chcem upozorniť však na služby napr. servisu na PC, internet a pod., kde som sa stretla s účtovaním 33,00 eur/hod. + dopravné. Sú to služby odborné, ktoré si musíme objednať, pretože ich nevieme vykonať, tak ako naše odborné služby, ktoré si musia objednať tí, ktorí to tiež nevedia. Skúste si to prerátať a zistite ... svoju cenu
Usporiadat
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

tomyk Pozri príspevok
Rovnako si treba uvedomit, ze informacie tykajuce sa "servisu PC" su natolko zlozite, ze ani sam opravar nemusi vediet chybu ani po hodine prace!!! Takze je nezmysel, porovnavat spracovanie uctovnictava s touto diametralne odlisnou profesiou a dokonca navadzat-vzbudzovat chamtivost pri tak trivialnej praci ako spracovanie uctovnictva je!!! Ved mile dami, kazdy idiot si dnes vie vyhladat danu problematiku cisiel a zakonov na internete a uprimne, keby nebolo lenivosti, tak ste vsetky na urade prace!!!
Pekný deň,

"tomyk" verím, že kým si toto napísal/a, si asi nerozmýšľal/a,
Nechcem Ťa uraziť, no môžem povedať z vlastnej skúsenosti, že účtovníčku robím 20 rokov a napriek tomu sa denne utvrdzujem, či som si zákon vyložila správne a ak si nájdeš čas, tak Ti radím prečítaj si tu všetky odborné témy a zistíš, že je tu neskutočne veľa výborných ekonómov, účtovníkov, právnikov a napriek tomu pri každej zmene zákona, ktorá sa udeje niekedy i 3 x do roka, sa prípad od prípadu preberá, nie preto, že by si títo skvelí ľudia nevedeli naštudovať zákon, alebo ho nebodaj neovládali, ale je to z dôvodu, §§§ sú kľukaté a orgány štátnej správy Ti neporadia, len Ti odcitujú, že máš postupovať v zmysle zákona...
Ak si taký/á geniálny/a budem rada ak sa sem medzi poraďákov pripojíš a budeš reagovať na každú položenú otázku z praxe a zaručíš sa, že prejde bez problémov i daňovou kontrolou, prípadne inými kontrolami.
No z toho čo si tu odprezentoval/a bez urážky, nemáš ani poňatie čo zákony sú.
41 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

tomyk
Rovnako si treba uvedomit, ze informacie tykajuce sa "servisu PC" su natolko zlozite, ze ani sam opravar nemusi vediet chybu ani po hodine prace to naozaj niekedy "nemusí", najmä keď mu za to platia!!! Takze je nezmysel, porovnavat spracovanie uctovnictava s touto diametralne odlisnou profesiou a dokonca navadzat-vzbudzovat chamtivost skôr chamtivosť je u tých "servis-manov PC, ktorí "nemusia vedieť", ale pokiaľ je dobrý, tak vie, ale nepovie - resp. hneď neurobí,lebo je platený od hodiny pri tak trivialnej praci ako spracovanie uctovnictva je - áno - je triviálna - hrabať sa v papieroch, účtoch, výkazoch, odvodoch, príjmoch, daniach a nepomýliť sa o jednu číslicu. Pri chybe to však nezaplatí zákazník, ale ľudské počítadlo!!! Ved mile dami, kazdy idiot si dnes vie vyhladat danu problematiku cisiel a zakonov na internete tak to skús - po 15 minútach ten internetový prehliadač znechutený ukončíš a uprimne, keby nebolo lenivosti, tak ste vsetky na urade prace to povedal "TEN PRAVÝ"!!!!
Asi toľko!
17 1
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

tomyk Pozri príspevok
Rovnako si treba uvedomit, ze informacie tykajuce sa "servisu PC" su natolko zlozite, ze ani sam opravar nemusi vediet chybu ani po hodine prace!!!
...a neštuduje pri tom žiadne zákony, novely novelizovaných noviel, netlačia ho termíny, nehrozia mu žiadne kontroly, postihy, penále ani iné sankcie a hlavne - postupuje metódou pokus-omyl, však času (t.j.zákazníkom dobre zaplateného času) má dosť ...
tomyk, nehodíš sem svoj cenník? nech sa vieme zorientovať?
16 1
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Nevhodný príspevok rozbaliť tomyk Dnes, 07:32
Rovnako si treba uvedomit, ze informacie tykajuce sa "servisu PC" su natolko zlozite, ze ani sam opravar nemusi vediet chybu ani po hodine prace!!! Takze je nezmysel, porovnavat spracovanie uctovnictava s touto diametralne odlisnou profesiou a dokonca navadzat-vzbudzovat chamtivost pri tak trivialnej praci ako spracovanie uctovnictva je!!! Ved mile dami, kazdy idiot si dnes vie vyhladat danu problematiku cisiel a zakonov na internete a uprimne, keby nebolo lenivosti, tak ste vsetky na urade prace!!!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Najviac na týchto odborníkoch neznesiem ak povie , že prídem dnes.....potom.....nemohol som ...prídem zajtra .....potom opäť zajtra povie , nevyšlo mi to prídem zajtra a takto do nemoty .....ale keby takto pristupoval účtovník k svojej práci , tak by nebolo podané ani daňové priznanie .Totižto účtovník si nemôže dovoliť povedať tak 25 v mesiaci , že však DP DPH podám zajtra alebo popozajtra !
Takže áno , je rozdiel medzi Vami označenou diametrálne odlišnou profesiou a účtovníkom, nakoľko účtovník si nemôže dovoliť tláchať do vetra , že nevyšlo mi to , tak zajtra !
12 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ved mile dami, kazdy idiot si dnes vie vyhladat danu problematiku cisiel a zakonov na internete a uprimne, keby nebolo lenivosti, tak ste vsetky na urade prace!!!

Veru, idiot hľadá na internete a urobí si celoročné účto ľavou zadnou. Ale ja našťastie nemám klientov idiotov a chodia ku mne.

PS: včera mi klientka priniesla tržbu z novej ERP, kde má tovar zaradený do 4 sadzieb DPH. Ide o reštauráciu, alkohol jej odborník zaradil do 20% sadzby, nealko do 10 %-nej, pivo do 7% nej sadzby a víno pre zmenu bez dane. Zrejme bol dlhšie na úrade práce a teraz si to vygúglil...
12 0
svetluška svetluška

svetluška je offline (nepripojený) svetluška

Milí účtovníci,prečo sa tak rozčuľujete nad hlúposťou iného.Treba si povedať"aj takí sú medzi nami".
Za 45 rokov svojej praxe som nezaplatila za svojich klientov ani raz pokutu,to ovšem neznamená,že sa to nemôže stať teraz v tomto chaose.
Počas tých rokov som stretla všelijakých "najmúdrejších".Aj posledný bezdomovec má nejaké klady o ktorých nevieme.A preto s úsmevom do r.2012,
veď tých našich problémov je dosť aj tak./vďaka naši múdrym politikom/.Želám Vám dobré nervy a ako sa hovorí,keď nejde o život nejde o nič a pri uzávierke r.2011 si spomeňme na tých poraďákov,ktorí ju už robiť nemôžu.
8 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zita5 Pozri príspevok
http://www.porada.sk/t183376-p2-cup-...ml#post1935823

Ešte mi nedá , musím vyzdvihnúť "Česť výnimkám".Nechcem zovšeobecňovať
Zitka, nenašla som v tom príspevku farebne zvýraznenú vetu, ale ak ju aj použil, tak asi len preto, aby sa medzi "zbytočné" nepasovala aj jeho účtovníčka a nechrstla mu jeho zas...é papiere do očí. Už ste ma čítali takú nas...ú ??????
6 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

tomyk Pozri príspevok
Rovnako si treba uvedomit, ze informacie tykajuce sa "servisu PC" su natolko zlozite, ze ani sam opravar nemusi vediet chybu ani po hodine prace!!! Takze je nezmysel, porovnavat spracovanie uctovnictava s touto diametralne odlisnou profesiou a dokonca navadzat-vzbudzovat chamtivost pri tak trivialnej praci ako spracovanie uctovnictva je!!! Ved mile dami, kazdy idiot si dnes vie vyhladat danu problematiku cisiel a zakonov na internete a uprimne, keby nebolo lenivosti, tak ste vsetky na urade prace!!!
Fúúú,tak toto je silná káva,v živote by som si nedovolila vyjadriť sa takto o práci druhých.Dúfam dámy,že tomuto nicku nikto neporadí z oblasti učtovníctva ani mäkké f.
5 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

tomyk, asi tak pred rokom sa mi pokazil notebook, kedze som len "obycajny" uctovnik, odniesol som ho do pc servisu (ktovie, mozno aj ku tebe...) a ked som si pre neho po case prisiel tak mi povedali, ze ho rozobrali, potom ho zase zlozili a prisli na to ze "asi" je pokazena zakladova doska a vraj si mam radsej kupit novy.

no a najvacsia sranda prisla na zaver - tato "sluzba" stala 20 Eur...

nuz kazdy sme v niecom odbornik, ze?
5 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
TOMYK zobuď sa,
chcela by som ťa vidieť, robiť účtovnú závierku a uzávierku. Účto robím 15 rokov a predsa mi to "trvá trochu dlhšie" ako tvojich spomínaných pár minút.
A tí IT-čkari??? Jeden taký šikovný mi pár rokov dozadu vymazal komplet celý PC, lebo sa pomýlil. Zodpovednosť? Nulová. Ráno som potrebovala klientovi predložiť priebežnú závierku kvôli úveru. Kolegovia účtovníci vedia o čom hovorím.

Schválne: vedel by si na základe podkladov z účtovníctva merať a následne vyhodnotiť výkonnosť podniku???


Pozn.: Ja by som si nedovolila urážať ani smetiara - dúfam, že nikoho teraz neurazím. Čo by sme robili,ak by sa nám kopili hromady odpadu? Lekári vs bylinkári. Trochu úcty k povolaniam.
5 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Všetci ste mu reagovali pekne slušne, hoci to je asi fakt najsilnejšia káva za existenciu Porady.. Snažím sa to robiť po celý čas na Porade . Pri tomto príspevku nemôžem, musím porušiť vlastnú zásadu. - Tomik Tvoj príspevok je viac ako primitívny a môžeš vysvetlovať čo chceš a písať čo chceš. Bohužiaľ opäť sa potvrdila naša národná vlastnosť - všetci sú hlúpi, leniví, nič nerobia...len ja som dokonalý.
Tomyk, vďaka za Tvoje vygooglené podnetné rady na POrade od 26.3.2009
4 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ešteže mám šikovného mangela a nemusím volať opravára na PC. A dokonca mangelovi ani nemusím robiť účtovníctvo a ani mu peniaze platiť za opravu toho PC. Urobí to pre mňa z čistej lásky Asi to nebude "až také ťažké", ked to aj on z úplne iného fachu dokáže (to je pochvala).

Marte: Nielen Oprava PC je drahá....stačilo mi vidieť účet za nastavenie pomaly najjednoduchšej ERP a bolo po srande. ťuk, ťuk ťuk a vysoľ prašulky Ani nie 10 minútová záležitosť za obdobný obnos ako v prípade PC. A nevyhneš sa tomu, lebo to potrebuješ. Majú Ťa v hrsti. Takisto ako opravu PC, ak sa niečo pokašle. Ale potrebuješ účtovníka? To je základná otázka. Radšej si ludia zaplatia kaderníka (občas aj pre svojho súkromného chlpáča ), než poriadneho účtovníka. A ked sa nakoniec pre nejakého účtovníka rozhodnú, v termíne, tak mu do krabice prihodia aj účtenky za strihanie toho psa (aby nemal málo triedenia), ved oni by si to do účta kludne dali a nevideli v tom žiaden problém.
...áno,áno, za určitých okolností môže aj toho psa, ale všeobecne to neplati, to my vieme, no ale či oni?....

Neznášam také názory ako tu tá osoba napísala! Bez ohladu na profesiu, ale realita je taká, že názory ludí (aj) na našu prácu sú také aké sú. ON totiž nie je v mojom okolí žiaden ojedinelý prípad. Najhoršie je, ked spracúvate účto takejto osobe a pri preberaní dokladov (samozrejme už v inej forme a spracovaní) vám pri požiadavke zaplatiť vyšplechnú jednou vetou do očí podobný názor .
4 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

veronikasad Pozri príspevok
U zamestnanca na PN - plná suma, u dohodára bez príjmu, ak nie je jediný zamestnanec firmy - neúčtujem nič.
U zamestnanca na PN - plná suma, u dohodára bez príjmu - plná suma.
Výkazy podať musím tak či tak, previesť výpočet tiež, vystaviť potvrdenie o príjme tiež... bez ohľadu na výšku príjmu. A od nového roka aj ELDP, nie?
4 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ten človek nemá rád ani seba, tak čo už od neho môže očakávať okolitý svet.
3 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
smutná téma ...
3 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Jarka 1 Pozri príspevok
Navrhujem, aby sme prestali reagovať. Až teraz som si pozrela profil nicku tomyk a niečo vo mne heglo. Veľmi nápadne mi to pripomína nicky, ktoré sa nám pokúsili uzatvoriť onkologickú tému. Žiadne príspevky, len tento jediné. To bude zase práca nejakého psychopata tu z Porady. Už sa na nás dosť odbavil úbožiak jeden.
Súhlasím, prestaňme reagovať na hlupáka. S rozumným človekom sa dá diskutovať a hľadať pravda, s hlupákom nikdy.
Radšej sa vrátime k pôvodnej téme. Neviem ako vy, ale ja som rozdelila cenu za prehľad na daňový úrad teraz podávaný mesačne na základ + príplatok za každého zamestnanca. Ten, kto má jedného zamestnanca, tomu tak zostala cena spolu po starom, ale čo majú viac zamestnancov, tam sa zvyšuje cena. Nedá sa nič robiť, ale pribudla práca aj náklady na tlač výkazov. A pribudla cena za výkaz k RZZP pre zamestnávateľov, ktorý teda budem robiť s veľkou nechuťou, lebo budeme znova oznamovať všetko, čo sme robili celý rok každý mesiac. Takže prajem všetkým pevné nervy a zdravíčko až do 31. marca 2012.
3 0
ninocka55 ninocka55

ninocka55 je offline (nepripojený) ninocka55

m.hladka Pozri príspevok
Presne tak, už som to dávnejšie spomínala, všetky služby sú ocenené, len naše služby nie a nie ale napriek tomu si každý myslí, že sa máme dobre.
A náklady? Veď okrem "dopravy" aj PC + údržba, tlačiareň + údržba, toner do tlačiarne, externý disk, kancelársky papier, kancelárske potreby (perá, ceruzky, zošívačka, sponky, rôzne obaly, šanóny) priestory - nájom + média, internet, telefón, semináre - školenie pre každý zákon a ich zmeny atď. ... to je málo?

pre mnohých áno, hlavne pre tých, čo si myslia, že urobíme ťuk ťuk do počítača a urobí sa to samo
3 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
ďakujem všetkým za odpovede a váš čas.
Trochu mimo:
Neviem, aké je to u vás, ale v poslednej dobe, som tak veľmi znechutená svojou prácou: stále počúvam- to potrebujem, to nie, za čo toľko platím, teraz mi faktúru uhradiť nevyhovuje a pod.
Prepáčte, že sa tu takto sťažujem, potrebovala som to dostať zo seba vonku
3 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

No babenky, použijem výrok našej pepsíkovej NEROB SI STAVY. Mám ho napísaný pod monitorom a dodám, že stále platí, že každý deň na mňa niekde čaká jeden blbec. Práve som ho dnes stretla.
2 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Presne tak, už som to dávnejšie spomínala, všetky služby sú ocenené, len naše služby nie a nie ale napriek tomu si každý myslí, že sa máme dobre.
A náklady? Veď okrem "dopravy" aj PC + údržba, tlačiareň + údržba, toner do tlačiarne, externý disk, kancelársky papier, kancelárske potreby (perá, ceruzky, zošívačka, sponky, rôzne obaly, šanóny) priestory - nájom + média, internet, telefón, semináre - školenie pre každý zákon a ich zmeny atď. ... to je málo?
2 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
johny18 Pozri príspevok
Cely rok 2012.
Prosím ???????
To teda je sakra málo, za ten rozsah práce a to mi všetci naokolo hovoria ,že kazím ceny. No tak teraz mám výčitky, že som hnusoba drahá.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať