Zavrieť

Porady

RZZP za 2011

V minulom roku som podnikal, zaroven som bol aj zamestnany.

Podava sa este RZZP? Niekde som cital, ze uz sa nemusi podavat, ze Danovy urad poskytne poistovniam udaje podla podaneho DP a poistovne si zuctovanie spravia sami.

Co je na tom pravdy? A ak to nie je tak, tak aky je termin podania RZZP ?
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

emarosl Pozri príspevok
Ďakujem pekne za radu. Takže ja nemusím nič robiť? Ani nič poisťovni oznámiť alebo zaplatiť, prosím?

Ďakujem veľmi pekne za rady!
Ak máš príjmy do 1779,65€ a z tohoto dôvodu nepodáš daňové priznanie, rzzp zdravotná poisťovňa nerobí. Nemáš (skoro) žiadne povinnosti voči ZP. Nedoplatok nevznikne. Ak si ale szčo a ZP ti nuerobí rzzp, tak máš povinnosť do 31.12.2012 oznámiť ZP výšku preddavkov, ktoré budeš platiť od januára 2013 - na stránke poisťovní som už na to videla tlačivo, ale má to samozrejme ešte čas.
6 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Rozalka Pozri príspevok
V jednoduchom účtovníctve sa pripočítajú k základu dane tie, ktoré sú vo výdavkoch - čiže zaplatené v r. 2011, v PU mám v nákladoch celkový predpis, bez ohľadu na úhradu.
Veronika, ty si myslíš, že "zaplatené" budú mať správne? Myslím zaplatené poistné na bežný rok, nie v bežnom roku ...
Podľa mňa sa z toho v ZP nevymocú ...
Nemyslím si to, preto po 30 sept. ti pošlú RZZP "na odsúhlasenie", ak budeš mať pripomienky, môžeš sa odvolať ... Vo vlastnom záujme by si mali živnostníci skontrolovať platby v ZP a ak tam majú napr. preplatky z titulu PN-ky, požiadať o vrátenie zaplateného poistného bez právneho dôvodu. Lebo tieto preplatky ZP automaticky v rámci RZZP vracať nebudú.
3 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

Celkom užitočný link

http://www.szco.sk/Uz-podnikam/Odvody-ZP-a-RZZP/RZZP-2011
3 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

druzstvo81 Pozri príspevok
super, presne toto som hľadala!
Takže "Doklad o výške príjmu a o preddavkoch na poistné za rok 2011" sa už nebude posielať zamestnancom však?
Nie.
3 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Mija33 Pozri príspevok
som SZČO bez zamestnancov, takže nemusim podavat RZZP?
ak podávaš DP nemusíš si robiť RZZP ani nič zdrav.poisťovni oznamovať
2 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Rozalka Pozri príspevok
Ja viem, že toto bude otázka aktuálna tak o 10-11 mesiacov:
Ak si spoločníci SRO po valnom zhromaždení vyplatia podiely, akou formou sa to bude nahlasovať do ZdrPo? je na to nejaký formulár? najradšej by som ho pripravila hneď po zaúčtovaní dokladu o vyplatení podielov a to tu bude coby-dup ... valné zhromaždenia už prebiehajú.
Momentálne je v zákone, že túto info pošle ZP daňové riaditeľstvo. DR ale touto informáciu nedisponuje.
Ale cez pripomienkové konanie už prešiel návrh novely zákona o ZP, ktorý rieši niektoré veci v súvislosti s rzzp - podľa tohoto návrhu úhrn prijatých dividend za rok oznámi poistenec priamo do ZP tuším do 31.3. nasledujúceho roku. Treba si počkať, čo bude schválené - schvalovať to bude už nový parlament.
2 0
Miichaela Miichaela

Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

RZZP sa za rok 2011 už nerobí.
1 0
econia econia

econia je offline (nepripojený) econia

Levíča
RZZP za rok 2011 už robia si zdravotné poisťovne z údajov poskytnutých daňovým úradom.
1 0
JuKaS JuKaS

JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

Zamestnávatelia majú povinnosť predložiť do zdravotnej poisťovne súhrnný výkaz pre účely ročného zúčtovania ZP za rok 2011
1 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Píšeš, že pol roka podnikáš. Tým pádom si povinná podať DP. A na základe podkladov z DP, zdravotná poisťovňa spraví RZZP za teba. Je to tak prvýkrát za rok 2011.
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

v tomto prípade nemá povinnosť ZP urobiť RZZP....a ty si ho sama nemôžeš urobiť....
1 0
Ekonomka-SR Ekonomka-SR

Ekonomka-SR je offline (nepripojený) Ekonomka-SR

zdravím Vás,
zasielam odpoveď zo zdravotnej poisťovni:

epobocka@dovera.sk

12:04 (Pred 1 hodinou)

Vážený klient,
informujeme Vás o vyriešení vašej otázky podanej prostredníctvom www.dovera.sk zo dňa 20.03.2012 11:42.

Vaša otázka:
Dobrý deň, vyplýva mi nejaká povinnosť ohľadne podania Ročného zúčtovania v roku 2012 za rok 2011, prípadné iného tlačiva na zdravotnú poisťovňu. Môj VZ za rok 2011 bol nižší ako 3948,72 EUR.

Odpoveď našich pracovníkov::
Dobrý deň. Otázka je veľmi všeobecná. Ak ste si plnili počas roka 2011 povinnosti voči zdravotnej poisťovni súvisiace s platením a oznamovaním skutočností súvisicich so zdravotným poistením a splníte podmienky na vykonanie ročného zúčtovania, ktoré určí podrobná vyhláška k ročnému zúčtovaniu (zatiaľ nepublikovaná), nie je podľa dnes platného legislatívneho stavu zdravotnej posiťovni nič oznamovať ani predkladať. S pozdravom Ing. Alica Hrubá úsek financií

Toto je automaticky generovaný email na základe údajov v systéme. Nie je potrebné naň odpovedať. V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím kontaktujte na Zákaznickej linke 0850 850 850.
Dôvera zdravotná poisťovňa, a.s.
1 0
Ekonomka-SR Ekonomka-SR

Ekonomka-SR je offline (nepripojený) Ekonomka-SR

emarosl Pozri príspevok
Ďakujem pekne za radu. Takže ja nemusím nič robiť? Ani nič poisťovni oznámiť alebo zaplatiť, prosím?

Ďakujem veľmi pekne za rady!
skúš ešte prípadne zavolať na zákaznícku linku poisťovne. Neviem, akú máš poisťovňu, ale ak náhodou Dôveru, tak číslo: 0850850850 alebo email: epobocka@dovera.sk, odpovedia v priebehu dňa.
1 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Ekonomka-SR Pozri príspevok
zdravím Vás,
zasielam odpoveď zo zdravotnej poisťovni:

epobocka@dovera.sk

12:04 (Pred 1 hodinou)

Vážený klient,
informujeme Vás o vyriešení vašej otázky podanej prostredníctvom www.dovera.sk zo dňa 20.03.2012 11:42.

Vaša otázka:
Dobrý deň, vyplýva mi nejaká povinnosť ohľadne podania Ročného zúčtovania v roku 2012 za rok 2011, prípadné iného tlačiva na zdravotnú poisťovňu. Môj VZ za rok 2011 bol nižší ako 3948,72 EUR.

Odpoveď našich pracovníkov::
Dobrý deň. Otázka je veľmi všeobecná. Ak ste si plnili počas roka 2011 povinnosti voči zdravotnej poisťovni súvisiace s platením a oznamovaním skutočností súvisicich so zdravotným poistením a splníte podmienky na vykonanie ročného zúčtovania, ktoré určí podrobná vyhláška k ročnému zúčtovaniu (zatiaľ nepublikovaná), nie je podľa dnes platného legislatívneho stavu zdravotnej posiťovni nič oznamovať ani predkladať. S pozdravom Ing. Alica Hrubá úsek financií

Toto je automaticky generovaný email na základe údajov v systéme. Nie je potrebné naň odpovedať. V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím kontaktujte na Zákaznickej linke 0850 850 850.
Dôvera zdravotná poisťovňa, a.s.
ktoré určí podrobná vyhláška k ročnému zúčtovaniu (zatiaľ nepublikovaná)
strašne sa mi to páči
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
RZZP bude robiť poisťovňa podľa údajov z DU.
V priznaní sú (o.i.) takéto údaje:
tabuľka k § 5:
- úhrn poistného na zdravotné poistenie
Tu ešte nie je žiaden problém.


tabuľka k § 6:
- Preukázateľne zaplatené poistné na zdravotné poistenie z príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona
- Preukázateľne zaplatené poistné na zdravotné poistenie z príjmov podľa § 6 ods. 3 zákona za obdobie január až apríl 2011

V poučení sa píše:
Bez ohľadu na skutočnosť, akým spôsobom daňovník uplatňuje svoje výdavky k príjmom podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona, uvedie pod tabuľku č. 1, sumu preukázateľne zaplateného
poistného a príspevku v eurách v príslušnom zdaňovacom období.


Stále mi dačo chodilo po rozume, a teraz konečne zažiarila žiarovka.
Predsa vo výdavkoch je aj platba za 12/2010 a chýba tam platba za 12/2011.
Mám aj klientov SZČO, ktorým vediem PU, uvediem čo je v nákladoch a zároveň pre ZP to je aj platba za rok 2011.
Ale čo uviesť do priznania, ak sa vedie JU?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Rozalka Pozri príspevok
RZZP bude robiť poisťovňa podľa údajov z DU.
V priznaní sú (o.i.) takéto údaje:
tabuľka k § 5:
- úhrn poistného na zdravotné poistenie
Tu ešte nie je žiaden problém.


tabuľka k § 6:
- Preukázateľne zaplatené poistné na zdravotné poistenie z príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona
- Preukázateľne zaplatené poistné na zdravotné poistenie z príjmov podľa § 6 ods. 3 zákona za obdobie január až apríl 2011

V poučení sa píše:
Bez ohľadu na skutočnosť, akým spôsobom daňovník uplatňuje svoje výdavky k príjmom podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona, uvedie pod tabuľku č. 1, sumu preukázateľne zaplateného
poistného a príspevku v eurách v príslušnom zdaňovacom období.


Stále mi dačo chodilo po rozume, a teraz konečne zažiarila žiarovka.
Predsa vo výdavkoch je aj platba za 12/2010 a chýba tam platba za 12/2011.
Mám aj klientov SZČO, ktorým vediem PU, uvediem čo je v nákladoch a zároveň pre ZP to je aj platba za rok 2011.
Ale čo uviesť do priznania, ak sa vedie JU?
Rozalka, uvedieš tam skutočne zaplatené poistné v prísl. kal.roku (predpis poistného eviduje ZP). Lebo pri výpočte vymer.základu sa preddavky pripočítavajú k základu dane.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Rozalka, uvedieš tam skutočne zaplatené poistné v prísl. kal.roku (predpis poistného eviduje ZP). Lebo pri výpočte vymer.základu sa preddavky pripočítavajú k základu dane.
V jednoduchom účtovníctve sa pripočítajú k základu dane tie, ktoré sú vo výdavkoch - čiže zaplatené v r. 2011, v PU mám v nákladoch celkový predpis, bez ohľadu na úhradu.
Veronika, ty si myslíš, že "zaplatené" budú mať správne? Myslím zaplatené poistné na bežný rok, nie v bežnom roku ...
Podľa mňa sa z toho v ZP nevymocú ...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Nemyslím si to, preto po 30 sept. ti pošlú RZZP "na odsúhlasenie", ak budeš mať pripomienky, môžeš sa odvolať ... Vo vlastnom záujme by si mali živnostníci skontrolovať platby v ZP a ak tam majú napr. preplatky z titulu PN-ky, požiadať o vrátenie zaplateného poistného bez právneho dôvodu. Lebo tieto preplatky ZP automaticky v rámci RZZP vracať nebudú.
Vďaka, si ma uspokojila.
Čiže si máme spraviť RZZP my a čakať, či sa "stretne" s tým ich, ak nie, treba hneď reklamovať.
No to mi je už len zníženie byrokracie ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Rozalka Pozri príspevok
Vďaka, si ma uspokojila.
Čiže si máme spraviť RZZP my a čakať, či sa "stretne" s tým ich, ak nie, treba hneď reklamovať.
No to mi je už len zníženie byrokracie ...
Minimálne porovnať predpis so skutočnými úhradami...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Bola som v roku 2011 3 mesiace na PN-ke,počas tohto obdobia som platila preddavky v plnej výške. Dala som si vytlačiť prehľad platieb a keď som videla tú evidenciu ZP, zježili sa mi vlasy ... Ale aspoň jedna dobrá správa - žiadosť o vrátenie poistného zapl.bez právneho dôvodu vybavili do 10 dní.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať