Zavrieť

Porady

Drez

Aký je rozdiel medzi granitivým,silgranitovým a tegranitovým drezom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

    tom_NR
    Jednoduchšie:

    granit = žula, je materiál, z čoho sú všetky drezy vyrobené;
    Tegranit je granit, ktorý robí výrobca TEka;
    Silgranit vyrába Blanco, malo by tam byť viac SILikónu (zvyšuje odolnosť,...);
    a ešte je aj Fragranit od firmy FRAnke, tí tam zas pridávajú umelú živicu.

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    Blanco drez cierny absolutne neodporucam, my mame tvrdu vodu, takze drez vyzera priserne, stale je na nom biely povlak, ktory sa neda nijako odstranit, ked drez, tak jedine nerezovy, mozno este taky ten bledo hnedy

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Mám Blanco hnedý a som maximálne spokojná ... nemenila by som nikdy za nerez....

    leva11 je offline (nepripojený) leva11

    leva11
    Ja mám Blanco svetlohnedý drez. Neodpporúčam, nedá sa očistiť, všetko som vyskúšala ale nič nepomáha. A z batérie sa odlepuje silgranit či aká je to látka. Ale nechcela by som ani nerezový drez skôr by som vyskúšala keramický. Možno o par rokov vymením, ale zatiaľ sa musím pozerať na dosť drahý silgránitový drez ktorý už nikdy nebude ako nový.

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Ja som tiež prekvapená. Mám Blanco drez s batériou už vyše 9 rokov, farba sa podobá na dnešnú béžovú champagne a sú v nej také maličké do tmavohneda nepravidelné "frcky" (akoby rozprsknuté), som veľmi spokojná, stále je ako nový, nemám problémy s čistením, aj batéria je po toľkých rokoch v pohode. Vtedy to bolo o dosť drahšie ako dnes, tak neviem, či to nie je snáď aj iným zložením materiálu ... odvtedy ... .

    evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

    evaj63
    Mám tiež Blanco,odtieň champagne a som spokojná, stačí pár kvapiek domestosu a a fefu na riad, o chvíl'u je ako nový, a žiadny vodný kameň.

    81janka je offline (nepripojený) 81janka

    večný študent 81janka
    Ak dovolíte, pridám sa. Tiež uvažujem nad tým, aký drez do novej kuchyne. Veľmi sa mi páčia práve tie fragranitové (či granitové či aké) a najviac sa mi páčila tmavá farba. Lenže obávam sa práve toho, o čom tu už ktosi písal, a síce, že sa na ňom nezbavím belavého povlaku v podobe vodného kameňa - dosť výrazne s ním bojujem na súčasnom antikorovom a celkom sa mi darí, ale antikorový už nechcem. Nepáči sa mi tak, ako fragranitové. Preto som rozmýšľala nad béžovou, bledohnedou či šampanskou (kto ako chce), len pri týchto ma zaujíma, čo napr. s fľakmi od čučoriedok alebo iného ovocia, ktoré tak veľmi farbí (povedzme najmä počas sezóny zavárania, kedy je práce s ovocím neúrekom). Všade totiž píšu, že na tieto drezy neodporúčajú používať prostriedky s prídavkom chlóru ani tekuté piesky. Čo na to hovoria Vaše skúsenosti, prosím?

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    81janka Pozri príspevok
    Ak dovolíte, pridám sa. Tiež uvažujem nad tým, aký drez do novej kuchyne. Veľmi sa mi páčia práve tie fragranitové (či granitové či aké) a najviac sa mi páčila tmavá farba. Lenže obávam sa práve toho, o čom tu už ktosi písal, a síce, že sa na ňom nezbavím belavého povlaku v podobe vodného kameňa - dosť výrazne s ním bojujem na súčasnom antikorovom a celkom sa mi darí, ale antikorový už nechcem. Nepáči sa mi tak, ako fragranitové. Preto som rozmýšľala nad béžovou, bledohnedou či šampanskou (kto ako chce), len pri týchto ma zaujíma, čo napr. s fľakmi od čučoriedok alebo iného ovocia, ktoré tak veľmi farbí (povedzme najmä počas sezóny zavárania, kedy je práce s ovocím neúrekom). Všade totiž píšu, že na tieto drezy neodporúčajú používať prostriedky s prídavkom chlóru ani tekuté piesky. Čo na to hovoria Vaše skúsenosti, prosím?
    Ja s drezom popísaným v mojom príspevku vyššie som doteraz nemala problémy, ani s povlakom, ani s fľakmi od ovocia (višne, černice, maliny, ríbezle ...), na čistenie používam len tekutý CIF.

    Dalno je offline (nepripojený) Dalno

    Dalno
    Rozdiel je tam iba vo výrobcoch, mierne kvalitatívne rozdiely tam ale byť môžu, frangranit sú napr. drezy Franke, silgranit Blanco atd. Viď http://www.idrezy.sk/idrezy/eshop/30-1-Kameninove-drezy

    Čo sa týka čistenia - základ je, že ich treba pravidelne čistiť. Ak sa nečistia pravidelne, už to pôjde ťažšie, skúste nájsť niečo na internete. Článkov ako sa čistia je veľa (aj napr. na stránkach výrobcov, alebo napr. http://drezyfranke.wordpress.com/201...franke-1-cast/)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.