Zavrieť

Porady

Prenájom bytu v roku 2012 dôchodcom

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu ohľadom dane z príjmu z prenájmu. Do akej sumy môže mať dôchodca "zisk" z prenájmu bytu v roku 2012, aby nemusel platiť daň. Dôchodca nemá žiadne iné príjmy, samozrejme okrem dôchodku.

Ďakujem za každú radu a pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    má 500€ oslobodenú sumu, kt. neuvádza....
    a ak bude mať príjem vo výške 1/2 NČZD na rok+ oslob. suma (500€) nemusí podať DP....

    ak bude vyšší príjem ako predch. =bude mať príjem rovnajúci sa výdavkom, vtedy dá DP a nebude platiť daň....

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    3644,74 : 2 = 1822. 37 + 500 = 2322.37 € v tej sume ak bude príjem, nemusí podávať DP.....

    opýtam sa predmet prenájmu je v BSM?

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    Má na to vplyv paušálne výdavky 40% ? nemá to byť náhodou suma 3 537,28 eur?

    3 537,28 - 500 = 3037,28

    z toho 40% = 1 214,91 paušálne výdavky

    3 037,28 - 1 214,91 = 1 822,37 eur t.j. príjem nepresiahol hranicu na podanie DP.

    Otázka je, čo sa myslí ako príjem pre tento test, či to je príjem btto, alebo príjem po odpočítaní 40% výdavkov, t.j. základ dane.

    Stretla som sa aj s takým výkladom, aj s takým, tak teraz neviem.

    Vie niekto? :-)
    monikago aj ja som sa stretla s týmto výkladom výpočtov, aj som to v inej téme uviedla, ale je to zle, mne veľmi pomohlo rady odtiaľto a poucenie k vyplnovaniu tlaciva

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    alexxandra Pozri príspevok
    Má na to vplyv paušálne výdavky 40% ? nemá to byť náhodou suma 3 537,28 eur?

    3 537,28 - 500 = 3037,28

    z toho 40% = 1 214,91 paušálne výdavky

    3 037,28 - 1 214,91 = 1 822,37 eur t.j. príjem nepresiahol hranicu na podanie DP.

    Otázka je, čo sa myslí ako príjem pre tento test, či to je príjem btto, alebo príjem po odpočítaní 40% výdavkov, t.j. základ dane.

    Stretla som sa aj s takým výkladom, aj s takým, tak teraz neviem.

    Vie niekto? :-)
    podľa toho názoru by nemali povinnosť podať DP ani tí ktorí vykazujú stratu......nesprávny názor....
    podať DP vzniká ak je príjem vyšší ako 1/2 nčzd za príslušný rok..... v tomto prípade bol príjem 3 037,28€, povinnosť vznikla.....

    Prenájom bytu v roku 2012 dôchodcom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.