Zavrieť

Porady

Daň z výhry v súťaži

Firma s.r.o. platca DPH vyhrala v súťazi dodávatelskej firmy osobne auto v hodnote 19600 €. Ake povinnosti nám z toho vyplývaju a v akých lehotách?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    slavuska Pozri príspevok
    ďakujem za radu, ale keby to na drsr fungovalo, tak nenaháňom poradu...
    hláška na drsr znie:
    "Vzhľadom na zmenu nastavení interných systémov je služba PODÁVANIE DOPYTOV dočasne neprístupná."
    Tak by som skusila informacnu linku:
    Odborné daňové informácie a informácie k elektronickým službám (informačná linka):
    048/43 17 222
    každý pracovný deň od 8:00 do 16:00 hod

    slavuska je offline (nepripojený) slavuska

    slavuska
    Ja som si čítala kopec príspevkov, len všade sú to výhry osobné. A my sme to vyhrali ako firma. Takže to bude majetkom firmy. Výhru sme prevzali 20.12.2011, netreba odviesť nejakú zrážkovú daň? Stačí to priznať v daňovom priznaní právnických osôb ktoré budeme podávať v marci? DPHačka sa to netýka? Ak ho tohto roku predáme, budeme musieť z predaja DPH odviesť?

    slavuska je offline (nepripojený) slavuska

    slavuska
    slavuska Pozri príspevok
    Ja som si čítala kopec príspevkov, len všade sú to výhry osobné. A my sme to vyhrali ako firma. Takže to bude majetkom firmy. Výhru sme prevzali 20.12.2011, netreba odviesť nejakú zrážkovú daň? Stačí to priznať v daňovom priznaní právnických osôb ktoré budeme podávať v marci? DPHačka sa to netýka? Ak ho tohto roku predáme, budeme musieť z predaja DPH odviesť?
    NIKTO MI NEVIE POVEDAŤ?

    slavuska je offline (nepripojený) slavuska

    slavuska
    slavuska Pozri príspevok
    Ja som si čítala kopec príspevkov, len všade sú to výhry osobné. A my sme to vyhrali ako firma. Takže to bude majetkom firmy. Výhru sme prevzali 20.12.2011, netreba odviesť nejakú zrážkovú daň? Stačí to priznať v daňovom priznaní právnických osôb ktoré budeme podávať v marci? DPHačka sa to netýka? Ak ho tohto roku predáme, budeme musieť z predaja DPH odviesť?
    posuvam... to naozaj nikto nevie poradiť???

    slavuska je offline (nepripojený) slavuska

    slavuska
    ivka70 Pozri príspevok
    Skuste sa s dotazom obratit na danove riaditelstvo www.drsr.sk
    ďakujem za radu, ale keby to na drsr fungovalo, tak nenaháňom poradu...
    hláška na drsr znie:
    "Vzhľadom na zmenu nastavení interných systémov je služba PODÁVANIE DOPYTOV dočasne neprístupná."

    Daň z výhry v súťaži

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.