Zavrieť

Porady

Fakturovanie za sluzbu do EU - neplatca

Tak podarilo sa mi zalozit s.r.o., som neplatca DPH. Firma sa zaobera programovanim a teda poskytovanim sluzieb. Firma je zaregistrovana na DU a ma pridelene IC DPH pre poskytovanie/prijmanie sluzieb vramci EU. Takze fakturovat napr. Nemeckej firme za pracu nie je problem, uvediem svoje IC DPH a ich, DPH platia oni v svojom state.
Ale co ak potrebujem vyfakturovat beznej fyzickej osobe v EU? Urcite nepripada do uvahy, aby sa niekde registrovala a odvadzala z tej faktury DPH osobitne. Je tam ina moznost?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Takej osobe fakturuješ so slovenskou DPH.
    Napadá mi, čo také sa dá "programovať" bežnej fyzickej osobe?

    § 15
    (2)Miestom dodania služby osobe inej ako zdaniteľnej osobe je miesto, kde mádodávateľ služby sídlo alebo miesto podnikania, a ak je služba dodanáz prevádzkarne dodávateľa služby, miestom dodania služby je miesto, kde mádodávateľ služby prevádzkareň. Ak dodávateľ služby nemá sídlo, miestopodnikania alebo prevádzkareň, miestom dodania služby je jeho bydlisko alebomiesto, kde sa obvykle zdržiava.
    (3) Miesto dodania službysa určí podľa odseku 1 alebo 2, ak § 16 neustanovuje inak.

    Ak by si vykonával programátorské služby pre "bežné fyzické osoby" mimo únie, potom platí § 16, ods. 16 a 17.
    Ako vacsinou to je firma, ale predstav si situaciu, ze niekomu proste robis webstranku a je to iba fyzicka osoba (nie je to moj pripad, ale uvadzam ako mozny scenar).
    Ako mozem fakturovat so slovenskou DPH, ak nie som platca DPH? V pondelok sa stretnem s uctovnickami, ale chcel som sa vopred informovat aby som bol mudrejsi :-).

    Fakturovanie za sluzbu do EU - neplatca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.