Zavrieť

Porady

II. pilier a vešiaková skriňa

V roku 2005 som mala príjem zo sprostredkovania II. pilieru dôchodk.sporenia.Môžem si dať na zníženie daňového základu nákup vešiakovej skrine v hodnote 6 000,- Sk a kancelárskeho stola vo výške 9 000,- Sk, ktoré som si kúpila v r. 2005?Môžem si to zdôvodniť, že som jednoducho potrebovala vešiak na odkladanie kabátov, keď mi prišli klienti a písací stôl predsa potrebuje každý sprostredkovateľ.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ja by som povedala, že môžeš, ale nevychádzajú Ti lepšie "paušálne" výdavky a poistné?

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Pod slovom "poistné" myslíš životnú poistku? Ak áno, tak už som uvažovala aj na paušálom a tak isto aj život.poistkou, ale neviem čo do budúcna, či nebudem potrebovať peniaze z poistky, ktovie? A "zaviazať" si ich sa mi moc nechce.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Pod slovom poistné sa myslia zaplatené sociálne a zdravotné poistenie. Skús si pozrieť § 6 ost.10 a 11 Zákona o dani z príjmov alebo sa pýtaj ďalej.

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Johanka, zaplatené soc. a zdr.poistenie z môjho trvalého pracovného pomeru? Zaplatené zo mzdy za zamestnanca za celý rok?
    Naposledy upravil Natka : 30.01.06 at 12:53

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Toto musíme zrekapitulovať. Z pôvodnej otázky som nepredpokladala, že máš aj príjmy z pracovného pomeru. Myslela som, že iba zo sprostredkovania DSS. K paušálnym výdavkom by si si pripočítala poistné, ktoré by si platila ako sprostredkovateľ DSS. Ale keďže si platíš poistné v zamestnaní, tak to už máš odpočítané v rámci mesačného zdanenia príjmov v zamestnaní. Takže v tvojom prípade budú výdavky iba 25 % príjmov.

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Johanka
    Toto musíme zrekapitulovať. Z pôvodnej otázky som nepredpokladala, že máš aj príjmy z pracovného pomeru. Myslela som, že iba zo sprostredkovania DSS. K paušálnym výdavkom by si si pripočítala poistné, ktoré by si platila ako sprostredkovateľ DSS. Ale keďže si platíš poistné v zamestnaní, tak to už máš odpočítané v rámci mesačného zdanenia príjmov v zamestnaní. Takže v tvojom prípade budú výdavky iba 25 % príjmov.
    Myslela som si, že je to tak, ale ďakujem, že ste ma v tom utvrdili, ste zlatí. Takže som na začiatku tohto príspevku...

    II. pilier a vešiaková skriňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.