Zavrieť

Porady

Blahoželám, pán minister Mihál!

V tomto dlhodobo hektickom čase pre Slovensko a Slovákov ste dokázali takmer nemožné. Zvýšiť môj dôchodok o 3,3 % a potešiť ma deviatimi Eurami. Dovoľte mi z celého môjho srdca Vám úprimne poďakovať. Na konci budúceho roka sa chystám na jachtu do Monaca, a dúfam, že mi ešte niečo aj ostane. Potešila som sa Vašej zelenej. Na šál mi veľa nezostane, lebo budem šetriť, ale nádej v tej zelenej ma uisťuje, že o rok to už budú 3,4 % a možno sa dostanem aj do Dubaja. V mojom podvedomí už budete navždy. Na večné časy, a nikdy inak. Želám Vám neprekonateľný volebný úspech.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..pik, žiadne monaco ani dubaj!..seď pekne doma a sleduj, ako sa pán minister zaradí do bežného života ako radový občan...lebo tak to slubuje na facebuku..to znamená, že bude mať minimálnu mzdu a čarodejnú paličku..ako my fšetci....

(sorry, paličkosmajlíka som nenašla...

..pik a ak nás odtiaľto vyšmaria obidve naraz, pôjdeme to zapiť!..
8 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Pikoška Pozri príspevok
...Zvýšiť môj dôchodok o 3,3 % a potešiť ma deviatimi Eurami...
v konečnom dôsledku máš aspoň 9€, moja polovička také šťastie nemala (t.j. ani tých 9€ sa jej neušlo) - že prečo ? no jednoducho preto, že dovolila si opatrovať (a pritom platiť z vlastného pár rokov dobrovoľné dôch. poistenie) postihnutú osobu... výsledok je ten, že má kvôli tým pár rokom ošetrovania (a platenia dôch. poistenia) nižší dôchodok ako opatrovaný....
Problém opatrovateľ-opatrovaný (ako i celú problematiku postihnutých) neriešil nielen tento, ale ani predchádzajúci, ba ani predpredchádzajúci, a veľmi dlho už žiadny pán minister...
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Neviem, či plačete na správnom mieste.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

a to este chcel zrusit socialne davky a minimalnu mzdu-jemu cloveku plnemu arogancie a bez svedomia nestaci 2500 eur a iny maju otrocit za 200 eur,co je totozne takmer zo sumou potrebnou na platby spojene z byvanim
6 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Milan Benka Pozri príspevok
Neviem, či plačete na správnom mieste.
prečo ? však sme v kaviarni....
Vieš poradiť niečo lepšie ?
0 0
fem fem

fem je offline (nepripojený) fem

lepšie tu, ako niekde v krčme... možno si to pán minister aj prečíta... zvolebnieva sa... a možno vydá ďalšiu užitočnú knižku, kde bude radiť chudákom, ako si prilepšiť o pár eur... jednu takú už od neho mám... potom si založím mini knižnicu....
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
K dôchodkom bol návrh na zvyšovanie o rovnakú sumu ku všetkým starobným dôchodkom závislu od medziročnej inflácie a priemerneho starobného dôchodku. To by pomohlo hlavne tým s nízkymi dôchodkami. Nestretlo sa to však s pochopením politikov ale ani tých plačúcich nízkopríjmových dôchodcov.
2 1
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Milan Benka Pozri príspevok
... Nestretlo sa to však s pochopením politikov ale ani tých plačúcich nízkopríjmových dôchodcov.
zvýraznené nechápem - pýtal si ich na to niekto? tej mojej určite nikto !
11 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Milan Benka Pozri príspevok
Neviem, či plačete na správnom mieste.
..

..prečo máš pocit, že plačeme?..naopak, sme spokojní,že sme sa dožili aspoň toho mála..však po 36 odpracovaných rokoch a rakovine fakt neny nad čím plakať..asi len, rozhodovať sa...či lieky, alebo chleba...ale to len tak, medzi rečou..
12 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
trisestri Pozri príspevok
a to este chcel zrusit socialne davky a minimalnu mzdu-jemu cloveku plnemu arogancie a bez svedomia nestaci 2500 eur a iny maju otrocit za 200 eur,co je totozne takmer zo sumou potrebnou na platby spojene z byvanim
Minimálna mzda je parameter, ktorý sa dá tak ľahko obísť, že je naozaj zbytočné sa zaoberať touto veličinou. Pri sociálnych dávkach je potrebné odstrániť zneužívanie. A najjednoduchšie sa to dá urobiť zrušením súčasných a vytvorením nových, ktoré by boli rezistentné voči zneužívaniu. No na Slovensku to je scifi.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Milan Benka Pozri príspevok
K dôchodkom bol návrh na zvyšovanie o rovnakú sumu ku všetkým starobným dôchodkom závislu od medziročnej inflácie a priemerneho starobného dôchodku. To by pomohlo hlavne tým s nízkymi dôchodkami. Nestretlo sa to však s pochopením politikov ale ani tých plačúcich nízkopríjmových dôchodcov.
No asi tí plačúci nízkopríjmoví to veľmi neovplyvnili. A on na rozdávanie tiež veľmi nemá, keď musí previesť časť DSSkám. Veď aj tie musia z niečohop žiť. Veď na to ich aj zakladali.
4 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Stefan2005 Pozri príspevok
zvýraznené nechápem - pýtal si ich na to niekto? tej mojej určite nikto !
Myslím, že sa o tom dosť dlho hovorilo. Na akúkoľvek blbosť sa organizujú pripomienky a petície cez internet. Bránil niekto zorganizovaniu petície na podporu tej myšlienky? Zabezpečiť to nemuseli tí dôchodcovia, ale napr. ich deti alebo príbuzní.
Človek čo chce, hľadá spôsoby. A kto nechce, hľadá dôvody.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ty nestraš s tým scifi!!!...ani potichu!!..lebo to sme tu ešte nemali!
..už tu je teater, komedia, fraška, balada, opice...ale scifi-nyjeee..
2 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
pepsikova Pozri príspevok
....však po 36 odpracovaných rokoch a rakovine fakt neny nad čím plakať.....
pepsikova, toto som nechcel sem vôbe ťahať, to je už navyše - ale to nepochopí ten, kto v tom nie je zainteresovaný - a ak ti pritom tú rakovinu ohodnotia 20%.... takí už neplačú, ale ďakujú Bohu, že žijú...
10 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
pepsikova Pozri príspevok
..

..prečo máš pocit, že plačeme?..naopak, sme spokojní,že sme sa dožili aspoň toho mála..však po 36 odpracovaných rokoch a rakovine fakt neny nad čím plakať..asi len, rozhodovať sa...či lieky, alebo chleba...ale to len tak, medzi rečou..
Ten osud Ti nezávidím. Aj preto bol zámer zmeniť systém zvyšovania. Súčasný systém len rok čo rok zvyšuje rozdiely medzi jednotlivými dôchodcami.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Milan Benka Pozri príspevok
Myslím, že sa o tom dosť dlho hovorilo. Na akúkoľvek blbosť sa organizujú pripomienky a petície cez internet. Bránil niekto zorganizovaniu petície na podporu tej myšlienky? Zabezpečiť to nemuseli tí dôchodcovia, ale napr. ich deti alebo príbuzní.
Človek čo chce, hľadá spôsoby. A kto nechce, hľadá dôvody.
..

a kde si bol, mojko, ty?...
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
marjankaj Pozri príspevok
No asi tí plačúci nízkopríjmoví to veľmi neovplyvnili. A on na rozdávanie tiež veľmi nemá, keď musí previesť časť DSSkám. Veď aj tie musia z niečohop žiť. Veď na to ich aj zakladali.
Problém nie je v DSS-kách. Snáď len vo výške odmeny za správu fondov.
Pozrite si na stránke SP dĺžnikov, ich pôvodných vlastníkov, pretože takmer všetci poprevádzali firmy na biele kone. A hlavne tých spred 10-15 rokov. Nejeden z nich je vysmiatym milionárom. Potom pochopíte, kde je problém.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
pepsikova Pozri príspevok
..

a kde si bol, mojko, ty?...
Hľadal som spôsoby ako to presadiť.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Milan Benka Pozri príspevok
K dôchodkom bol návrh na zvyšovanie o rovnakú sumu ku všetkým starobným dôchodkom závislu od medziročnej inflácie a priemerneho starobného dôchodku. To by pomohlo hlavne tým s nízkymi dôchodkami. Nestretlo sa to však s pochopením politikov ale ani tých plačúcich nízkopríjmových dôchodcov.
to je sice pravda,az na podstatny detail ze kazdemu chcel zvysit dochodky o pevnu sumu 5-6 eur,takze bysi nedostal si ani tych 9 co teraz-plne podporujem filozofiu zvysovania dochodkov o pevnu sumu,ale to by malo byt minimalne 12-15 eur,skoda ze dochodcov zastupuje jediny clovek uz dlhe roky,tusim Vajnorsky,ked on ma vysoky dochodok,jasne ze bude bojovat za percentualnu valorizaciu,chyba tych dochodcov co ich maju nizke ze ho neodvolaju,alebo samy neaktivizuju
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať