Zavrieť

Porady

DPH - faktúry za reklamné predmety

Zdravím, mám faktúru za reklamné predmety (spolu za 910 EUR+182 EUR DPH). Mám nárok na odpočet DPH z fa ?????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Nie je to reklamný predmet, je to reklamná služba.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    mondes Pozri príspevok
    Ok. Len ešte stále neviem, či sú tie Profil Kontakty reklama, či nie. Či si môžem uplatniť odpočet DPH, alebo nie. Skúsim ešte raz.
    Mám pred sebou faktúru od Slovak Telekom v sume 4,80 Eur s popisom Pravidelné poplatky - Profil Kontakty. Je tam vyčíslená DPH. Môžem si tú DPH uplatniť? Vďaka.
    Informačné služby poskytujú kontakty na firmy desiatkam tisícov zákazníkom denne. Prinášame vám možnosť zverejniť alebo rozšíriť informácie a kontakty poskytované zákazníkom o vašej firme formou profilu Kontakty, alebo podporiť predaj vašich produktov a služieb pomocou profilu Zľavový kupón.


    Profil Kontakty,
    Za 4,00 € (4,80 € s DPH) mesačne môžete zverejniť na hlasovej službe 1181 a webovej stránke www.telefonnyzoznam.sk:

    • Názov spoločnosti a jej adresu
    • 3 x číslo telefónnej prípojky verejnej telefónnej siete a 2x mobilné číslo
    • 1x číslo VOIP ( Smart, Skype, Icq - služby hlasovej komunikácie cez internet)
    • 2x kategóriu ( predmet činnosti) a 1x adresu www stránky
    • 1x adresu elektronickej pošty ( e-mailovú adresu

    zdroj: http://www.telekom.sk/biznis/telefon...remne-profily/

    - je Profil Kontakt reklamny predmet?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    karacenka Pozri príspevok
    Zdravím, mám faktúru za reklamné predmety (spolu za 910 EUR+182 EUR DPH). Mám nárok na odpočet DPH z fa ?????
    Neviem, takto je to ťažké určiť, keď si nenapísala, za koľko predmetov. Podstatná je hodnota jedného predmetu, ak je max. vo výške 16,60 €, tak áno.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Tweety Pozri príspevok
    Neviem, takto je to ťažké určiť, keď si nenapísala, za koľko predmetov. Podstatná je hodnota jedného predmetu, ak je max. vo výške 16,60 €, tak áno.
    Prosím Vás, kde v zákone nájdem, že odpočet DPH si môžem uplatniť len z rekl. predmetov do výšky 16,60 eur?

    Totižto mám jednu faktúru za služby pevnej siete, predošlá účtovníčka mi povedala, že to je nejaká reklama Profil Kontakty v sume 8,30 a mám tam poznámku, že nie je nárok na odpočet DPH.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ale...faktúru za služby pevnej siete...nie je reklamný predmet.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mondes Pozri príspevok
    Prosím Vás, kde v zákone nájdem, že odpočet DPH si môžem uplatniť len z rekl. predmetov do výšky 16,60 eur?

    Totižto mám jednu faktúru za služby pevnej siete, predošlá účtovníčka mi povedala, že to je nejaká reklama Profil Kontakty v sume 8,30 a mám tam poznámku, že nie je nárok na odpočet DPH.
    Treba rozlíšiť pojmy reklama a reklamný predmet. V nich je podstatný rozdiel. AK máš v službách aj reklamu, do služieb 518SE-reklama s nárokom na odpočet dph. Prečítaj si ešte raz môj príspevok.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    OK, vlastne ani neviem, čo sú to tie Profil Kontakty. Je to vôbec nejaká reklama? Faktúra je od Slovak Telekom. A mám na nej poznámku, že do N ide bez DPH, nie je nárok na odpočet.

    Takže môžem uplatniť odpočet? Vďaka.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mondes Pozri príspevok
    OK, vlastne ani neviem, čo sú to tie Profil Kontakty. Je to vôbec nejaká reklama? Faktúra je od Slovak Telekom. A mám na nej poznámku, že do N ide bez DPH, nie je nárok na odpočet.

    Takže môžem uplatniť odpočet? Vďaka.
    zvýraznené sa bije. Ak je nárok na odpočet, do N ide ZD bez DPH.
    Ak nie je nárok na odpočet, do N ide celá suma s DPH.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ok. Len ešte stále neviem, či sú tie Profil Kontakty reklama, či nie. Či si môžem uplatniť odpočet DPH, alebo nie. Skúsim ešte raz.
    Mám pred sebou faktúru od Slovak Telekom v sume 4,80 Eur s popisom Pravidelné poplatky - Profil Kontakty. Je tam vyčíslená DPH. Môžem si tú DPH uplatniť? Vďaka.

    DPH - faktúry za reklamné predmety

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.