Zavrieť

Porady

výška materskej z DNP

Dobrý deň. Prosím Vás o radu. Dnes som bola na sociálnej poisťovni a bola to hodinová katastrofa. Chcem si platiť DNP kôli materskej a nikto mi tam nevedel povedať ako si mám vypočítať výšku materskej z vymeriavacieho základu. Mala som tam napísať len vymeriavací základ, ale poradiť mi nevedeli ako to vypočítať aby mi vyhovovala aj mesačná splátka a aj výška materskej. Dala som si vymeriavací základ 600 eur a pani mi ani nevedela povedať koľko budem mesačne platiť a asi koľko by bola materská. Vie mi poradiť niekto vzorec ako sa to vyráta? Moc ďakujem
Usporiadat
harctom harctom

harctom je offline (nepripojený) harctom

Caute, potreboval by som poradit, manzelka na rodicovskej dov. si plati DNPO od 1.juna 2011 z maxima. Od 10.novembra do 20. decembra bola na PN. Za mesiac november dostala davku z PDVZ cize minimum, kedze nedosiahla potrebnych 26 tyzdnov na maximalnu davku.
Vypocital som ze 23.novembra vychadza potrebnych 26 tyzdnov na dosiahnutie VZ z maxima. Lenze manzelka dostala nem. davku za december z minima, ako je to mozne?
Je v tom nejaky figel? Rozmyslam ci tam nieje nieco take, ze ked sa zacne PN este pred 26.tyzdom a pokracuje nepretrzite pocita sa to aj tak z minima?
Alebo sa pomylili v Soc. poist.? Vie niekto v tom zrucny poradit? Vdaka pekne
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No ak PN vyrátali z minima, a aj keby marodovala rok tak by stále bola platená z minima. To len pri PN vystavenej po 26 týždni by sa týkal skutočný VZ.

SP rátala správne.
2 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

začiatok PN bol pred 26 týždňom......preto bola z minima......ak ste chceli mali ste prerušiť PN k 23.11.2011 tá nová by už bola z maxima.....
1 0
harctom harctom

harctom je offline (nepripojený) harctom

Sakra.......tak sme prisli o par sto eur
Vdaka za odpovede
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

harctom Pozri príspevok
Sakra.......tak sme prisli o par sto eur
Vdaka za odpovede
Treba čítať Rozhodnutie ... tam to je uvedené..
Zase ale nie vždy sa dá (záleží od lekára a asi aj od diagnózy) ukončiť PNka .. a nanovo vypísať ďalšia
Naposledy upravil Katy a R : 26.01.12 at 10:26
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať