Zavrieť

Porady

Bolesť zubu

V stredu som bola u zubára, pretože som mala kaz na päťke. Buchal mi po zube, nebolel ma, tak vravel, že je to v poriadku. Vrtal a zaplomboval. Všetko bolo v poriadku. V noci zo štvrta na piatok ma však zub začal mierne bolieť. Bolel ma i v piatok no už silnejšie. Dnes je Nedeľa a zub ma nehorazne boli a už len pri miernom dotyku zuba o zub to bolí. Ďasno pod ním je tmavo červené, bolestivé. Zub ma boli tak silno, že mám pocit že ma bolia i ďalšie v jeho blízkosti. Neviem, či mám zahnisané ďasno a tá bolesť je preto taká alebo je to chyba zubára a zle zaplombovaný zub?? ( Nepoznáte niečo na zmiernenie bolesti.
Usporiadat
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
jonny115 Pozri príspevok
a maximalne mam kolko moznosti ??
keby idem na pohotovost tak co sa tam vlastne robi?
Máš tam niekoho miestneho, kto by ťa sprevádzal a pomohol ti?

Ukážeš poistku, povieš, čo ťa bolí, lekár urobí všetko potrebné.

Teoreticky by sa mala bolesť bez pomoci lekára stupňovať. 3 týždne je dlhá doba.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
A hlavne ide víkend. Na Slovensku cez víkendy ordinujú len pohotovostné služby a u nás je to len zopár hodín, tak najlepšie by bolo ešte využiť dnešok. Možno by si mohol stihnúť obyčajného zubára, nie pohotovosť.
0 0
jonny115 jonny115

jonny115 je offline (nepripojený) jonny115

aku poistku?? myslis karticku?? ak hej tka ju nemam ja mam pri sebe len karticku ktora je uz neplatna a tu platnu som zabudol doma.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ak si tam na prázdninách a nepracuješ tam, tak ti platí kartička európskeho zdravotného poistenia. Prípadne ak máš cestovné poistenie, tak to by tiež malo platiť.
Prípadne treba zavolať do svojej zdravotnej poisťovne a sa opýtať.
0 0
jonny115 jonny115

jonny115 je offline (nepripojený) jonny115

mam europsky preukaz zdravotneho poistenia. ktory vsak uz neplati .. platni preukaz mam doma ako som pisal.. momentalne mam volno este jeden tyzden potom idem do prace na 2tyzdne a potom spet na slovensko.. neda sa to s dakymi liekami alebo nieco na to co by aspom utlmilo na chvilku?? aby som to dako prezil dovtedy?
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
ibalgin, ibuprofen - len neviem, či nie sú návykové
0 0
jonny115 jonny115

jonny115 je offline (nepripojený) jonny115

navykove myslis ze by mi to zacalo skodit alebo by som zacal na tom byt zavisli?? ci nechapem ta teraz.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pomáha tvrdý alkohol.Ideálne domovina .Treba to čo najdlhšie podržať na boľavom zube .Ak máš málo rokov tak vypluť ,neprehltnúť.
0 0
jonny115 jonny115

jonny115 je offline (nepripojený) jonny115

Mam 16 rokov nieco take tvrde mi nezaskodi skor pomoze .. na vecer to vyskusam.. bude stacit 30rocna slivovica??
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať