Zavrieť

Porady

Je kancelária prevádzkou?

Ahojte,

chcem vas poprosit o radu.
Vlastnim sro, ktora ma sidlo v inom meste. Teraz si vybavujem najom kancelarie a mojou otazkou je:
  • ci je kancelaria automaticky prevadzkou alebo nie
  • musim niekde kancelariu nahlasovat?
  • musi byt v najomnej zmluve uvedene, ze si prenajimam kancelariu?

Moja sro poskytuje poradenske sluzby a do kancelaria nemame v plane vodit klientov a nebudu tam pracovat ziadni zamestnanci. Budu tam mat pracovne mieste iba 2 spolocnici.

Dakujem za odpovede!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Takže je takáto kancelária prevádzkou, alebo nieje?
    Nemám žiadne hodiny pre verejnosť, jednoducho tu len robím svoje papiere, mám tu zložený pc, stôl... platím prenájom. Vďaka.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Mať ohlásený súvisiaci priestor je jednoduchšie v praxi ako prevádzka.

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Ak budeš v kancelárii poskytovať poradenské služby, tak bude kancelária prevádzkarňou, ohlasuješ ju na ŽÚ, ak v kancelárii budeš spracuvávať len svoje papiere, vlastnú dokumentáciu, trebárs aj so zamestnancami, nie je to prevádzkareň, ani priestor súvisiaci s prevádzkovaním živnosti. Čo je priestor súvisiacvi s prevádzkovaním živnosti, je taxatívne uvedené v § 17 ods. 3 živ.zákona.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Priestor súvisiaci s prevádzkovaním živnosti sa považuje okrem iného aj : miesto podnikania fyzickej osoby alebo právnickej osoby, výstavné priestory a vzorková predajňa, tiež aj priestor na prijímanie zákaziek alebo tovaru a na jeho vydávanie... atď.

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Súhlas, keďže ide o sro-čku, sídlo je v inom meste, tak kancelária nebude žiaden priestor súvisiaci s prevádzkovaním živnosti / ak tam nebude robiť poradenstvo /.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.