Zavrieť

Porady

Existuje niečo také, ako čiastočný odpočet DPH ?

Firma, ktora je platcom DPH ma problem prijat fakturu od platcu DPH s argumentom, ze si vraj nemozu odpocitat celu DPH, ze len malu cast. Tym sa im cena vlastne navysi, preto by im bolo vhodnejsie, keby im sluzbu vykonal neplatca DPH. Keby boli neplatcom, tak by mi to bolo jasne, ze sa im to neoplati, ale takto ?Argumentuju tym, ze oni maju nejake specificke podmienky. Jedna sa o a.s. Nerozumiem tomu, ci to ma ozaj opodstatnenie v nejakom zakone, alebo su to z ich strany len nejake vyhovorky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mihu Pozri príspevok
    Firma, ktora je platcom DPH ma problem prijat fakturu od platcu DPH s argumentom, ze si vraj nemozu odpocitat celu DPH, ze len malu cast. Tym sa im cena vlastne navysi, preto by im bolo vhodnejsie, keby im sluzbu vykonal neplatca DPH. Keby boli neplatcom, tak by mi to bolo jasne, ze sa im to neoplati, ale takto ?Argumentuju tym, ze oni maju nejake specificke podmienky. Jedna sa o a.s. Nerozumiem tomu, ci to ma ozaj opodstatnenie v nejakom zakone, alebo su to z ich strany len nejake vyhovorky.
    Určite myslel odpočet koeficientom. A ten nejaký zákon je Zákon o dph.

    Existuje niečo také, ako čiastočný odpočet DPH ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.