Zavrieť

Porady

PN po roku s pretrvávajúcou chorobou

Dobrý deň,
prosila by som pomoc v nasledujúcom probléme.
Začiatko februára uplynie rok, čo som dočasne PN, na odporúčanie obvodného a posudkového lekára som podala žiadosť o invalidný dôchodok, nakoľko moja liečba naďalej pokračuje.

Neviem však, čo mám robiť vo vzťahu k zamestnávateľovi. K termínu ukončenia PN (52 týždňov) ešte nebudem v invalidnom dôchodku a nastúpiť do zamestnania nemôžem, pretože som v tých dňoch opäť v nemocnici.
Viem, že výpoveďou by som prišla o trojmesačné odstupné (vo firme pracujem viac ako 5 rokov).
Neviem, čo mám robiť? Prosím Vás, poraďte mi.
Usporiadat
mimiga mimiga

mimiga je offline (nepripojený) mimiga

Ahojte chcela by som sa opýtat po akej dobe mam narok na odstupne . Som už viac ako rok PN a bohužial kvoli mojmu zdravotnemu stavu nebudem moct vykonavat dalej moju pracu.Som po operacii chrbtice. 6.5. to budu 2 roky co som zamestnana u mojho zamestnavatela.Ďakujem
0 0
evire evire

evire je offline (nepripojený) evire

som zena -:)))
Pekný deň, chcem poprosiť o radu :
Som po operácii chrbtice /r. 2009/ trvale v liečbe pre bolesti. Nakoľko som bola zamestnaná a práca ma bavila, tak som po operácii napriek bolestiam pracovala, dovolenku som si šetrila na návštevy u lekára /infúzie, ambulancia chronickej bolesti a pod. /
Po operácii som sa snažila stav riešiť s operatérom, ale neúspešne. Bol podaný podnet na Úrad pre zdravotnú starostlivosť. Výsledok do dnešného dňa nemám.
V minulom roku 10/2011 sa stav tak zhoršil, že som bola nútená ísť na PN. Bola som 2x v nemocnici, stav sa ale ešte výrazne zhoršil pre svalovú slabosť a nestabilitu a pod.
Teraz som už viac ako 52 týždňov, PN tak som požiadala o ID. Do práce by som nastupila veľmi rada, ale pre trvalé bolesti to nie je možné, pretože mám problém aj sedieť aj s chodzou - stabilita.
ID mi posudkový lekár zamietol, resp. priznal 30 %. /asi v tom zmysle, že môžem pracovať, lebo pracujem v administratíve/.
Chcem sa poradiť ako mám ďalej postupovať, / som samoživiteľkou, nemám žiadny príjem, chodenie po lekároch je pre mňa tiež veľmi finančne náročné - cestovanie s doprovodom, lieky a pod./ Stav sa žiaľ nelepší, skôr zhoršuje, čakanie na niektoré vyšetrenia - 2- 3 mesačné lehoty.
Ďakujem
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

pre evire .. tak je možnosť sa aj odvolať voči rozhodnutiu SP - ale to si najskôr pozri v prílohe zákona o SP - že či vôbec ísť do toho (podľa diagnózy)
No a na UPSVaR - dávka v hmotnej núdzi - ak si DPN - tak aj niečo "navyše" .. pozri tu, že či spĺňaš http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226
0 0
evire evire

evire je offline (nepripojený) evire

som zena -:)))
dakujem za link
-- predpokladám, že budem musieť podať odvolanie - mne je ťažko pozrieť si dg - je to stav po operácii , presne nevedia určiť ani lekári z čoho sú bolesti /preto som to podrobnejšie rozpísala/, bol daný podnet na preskúmanie a pod.
neviem ako dlho trvá celý odvolací proces
0 0
evire evire

evire je offline (nepripojený) evire

som zena -:)))
evire Pozri príspevok
Pekný deň, chcem poprosiť o radu :
Som po operácii chrbtice /r. 2009/ trvale v liečbe pre bolesti. Nakoľko som bola zamestnaná a práca ma bavila, tak som po operácii napriek bolestiam pracovala, dovolenku som si šetrila na návštevy u lekára /infúzie, ambulancia chronickej bolesti a pod. /
Po operácii som sa snažila stav riešiť s operatérom, ale neúspešne. Bol podaný podnet na Úrad pre zdravotnú starostlivosť. Výsledok do dnešného dňa nemám.
V minulom roku 10/2011 sa stav tak zhoršil, že som bola nútená ísť na PN. Bola som 2x v nemocnici, stav sa ale ešte výrazne zhoršil pre svalovú slabosť a nestabilitu a pod.
Teraz som už viac ako 52 týždňov, PN tak som požiadala o ID. Do práce by som nastupila veľmi rada, ale pre trvalé bolesti to nie je možné, pretože mám problém aj sedieť aj s chodzou - stabilita.
ID mi posudkový lekár zamietol, resp. priznal 30 %. /asi v tom zmysle, že môžem pracovať, lebo pracujem v administratíve/.
Chcem sa poradiť ako mám ďalej postupovať, / som samoživiteľkou, nemám žiadny príjem, chodenie po lekároch je pre mňa tiež veľmi finančne náročné - cestovanie s doprovodom, lieky a pod./ Stav sa žiaľ nelepší, skôr zhoršuje, čakanie na niektoré vyšetrenia - 2- 3 mesačné lehoty.
Ďakujem
Prosím o radu : aká je lehota na doručenie písomného rozhodnutia o nepriznaní ID a následne lehoty na odvolanie a zase doručenie rozhodnutia odvol. orgánu.
DAKUJEM
0 0
evire evire

evire je offline (nepripojený) evire

som zena -:)))
evire Pozri príspevok
Pekný deň, chcem poprosiť o radu :
Som po operácii chrbtice /r. 2009/ trvale v liečbe pre bolesti. Nakoľko som bola zamestnaná a práca ma bavila, tak som po operácii napriek bolestiam pracovala, dovolenku som si šetrila na návštevy u lekára /infúzie, ambulancia chronickej bolesti a pod. /
Po operácii som sa snažila stav riešiť s operatérom, ale neúspešne. Bol podaný podnet na Úrad pre zdravotnú starostlivosť. Výsledok do dnešného dňa nemám.
V minulom roku 10/2011 sa stav tak zhoršil, že som bola nútená ísť na PN. Bola som 2x v nemocnici, stav sa ale ešte výrazne zhoršil pre svalovú slabosť a nestabilitu a pod.
Teraz som už viac ako 52 týždňov, PN tak som požiadala o ID. Do práce by som nastupila veľmi rada, ale pre trvalé bolesti to nie je možné, pretože mám problém aj sedieť aj s chodzou - stabilita.
ID mi posudkový lekár zamietol, resp. priznal 30 %. /asi v tom zmysle, že môžem pracovať, lebo pracujem v administratíve/.
Chcem sa poradiť ako mám ďalej postupovať, / som samoživiteľkou, nemám žiadny príjem, chodenie po lekároch je pre mňa tiež veľmi finančne náročné - cestovanie s doprovodom, lieky a pod./ Stav sa žiaľ nelepší, skôr zhoršuje, čakanie na niektoré vyšetrenia - 2- 3 mesačné lehoty.
Ďakujem
Prosím o radu - je lepšiesa odvolať /lehoty/ alebo požiadať o znovouposúdenie zdrav. stavu o pol roka ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

evire Pozri príspevok
Prosím o radu - je lepšiesa odvolať /lehoty/ alebo požiadať o znovouposúdenie zdrav. stavu o pol roka ?
Tvoju žiadosť prejednávala posudková komisia priamo v SP, alebo si sa informovala len na komisii u obvodného lekára. Máš písomné stanovisko SP s poučením, dokedy sa môžeš odvolať ?
0 0
evire evire

evire je offline (nepripojený) evire

som zena -:)))
veronikasad Pozri príspevok
Tvoju žiadosť prejednávala posudková komisia priamo v SP, alebo si sa informovala len na komisii u obvodného lekára. Máš písomné stanovisko SP s poučením, dokedy sa môžeš odvolať ?
Bola som na posudkovej komisii, posudkový lekar mi povedal, že nemam narok na ID , písomne stanovisko nemám. Som naďalej na PN, lebo nemozem zo zdravotnych dôvodov ist do prace.
0 0
evire evire

evire je offline (nepripojený) evire

som zena -:)))
evire Pozri príspevok
Bola som na posudkovej komisii, posudkový lekar mi povedal, že nemam narok na ID , písomne stanovisko nemám. Som naďalej na PN, lebo nemozem zo zdravotnych dôvodov ist do prace.
este to doplnim : už vlastne bola prejednavana žiadosť o priznanie ID, teraz uz len dostanem pisomne vyjadrenie.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

evire Pozri príspevok
Prosím o radu - je lepšiesa odvolať /lehoty/ alebo požiadať o znovouposúdenie zdrav. stavu o pol roka ?
môžeš urobiť obidvoje si myslím
0 0
evire evire

evire je offline (nepripojený) evire

som zena -:)))
Pekný deň, chcem poprosiť o radu :
Som po operácii chrbtice /r. 2009/ trvale v liečbe pre bolesti. Nakoľko som bola zamestnaná a práca ma bavila, tak som po operácii napriek bolestiam pracovala, dovolenku som si šetrila na návštevy u lekára /infúzie, ambulancia chronickej bolesti a pod. /

V minulom roku 10/2011 sa stav tak zhoršil, že som bola nútená ísť na PN. Bola som 2x v nemocnici, stav sa ale ešte výrazne zhoršil pre svalovú slabosť a nestabilitu a pod.
Teraz som už viac ako 52 týždňov, PN tak som požiadala o ID. Do práce by som nastupila veľmi rada, ale pre trvalé bolesti to nie je možné, pretože mám problém aj sedieť aj s chodzou - stabilita.
ID mi posudkový lekár zamietol, resp. priznal 30 %. /asi v tom zmysle, že môžem pracovať, lebo pracujem v administratíve/.
Chcem sa poradiť ako mám ďalej postupovať, / som samoživiteľkou, nemám žiadny príjem, chodenie po lekároch je pre mňa tiež veľmi finančne náročné - cestovanie s doprovodom, lieky a pod./ Stav sa žiaľ nelepší, skôr zhoršuje, čakanie na niektoré vyšetrenia - 2- 3 mesačné lehoty.
Ďakujem

Pekný deň, v mesiaci novembri som napísala horeuvedený príspevok, v ktorom som žiadala o radu. Voči rozhodnutiu SP som sa odvolala cestou súdu. Chcem sa spýtať, či mi vie niekto poradiť akú lehotu má na rozhodnutie súd a či môžem už pol roka po prehodnotení podať žiadosť o znovuposúdenie zdrav. stavu. Som už rok a pol na PN bez príjmu. Zdravotný stav je rovnaký ak nie ešte horší, pri EMG sa zistila lézia m.fiburalis a axonopatia stredne ťažkého stupňa /nové nálezy/, tiež ma čaká operácia o 2 mesiace. Som už zúfalá z toho, že si neviem pomôcť, aby niekto objektívne riešil daný stav. Podotýkam, že som vždy pracovala !
Ďakujem za akúkoľvek radu
0 0
evire evire

evire je offline (nepripojený) evire

som zena -:)))
Pekný deň,
prosím nevie mi niekto povedať, či existuje -- je stanovená lehota v odvolacom konaní na súde proti rozhodnutiu Soc. poisťovne o priznanie ID ?
/vid predch.príspevok/
Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať