Zavrieť

Porady

prechod z JU na PU zrušený !!!

jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Práve mi prišiel e-mail z VERLAG DASHOFERU, že bol 9.9.2004 parlamentom zrušený pre platiteľov DPH prechod z JU na PU od 1.1.2005. JE TO FAKT PRAVDA???
Usporiadat
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Dudo, nie je čo opravovať
0 0
Dudo Dudo

Dudo je offline (nepripojený) Dudo

snažím sa dohnať to, čo som počas štúdia zanedbával :) ...viac
Zuzka, som rad ze nerobim hanbu svojmu vzdelaniu
0 0
dusanpetras dusanpetras

dusanpetras je offline (nepripojený) dusanpetras

Opravte aj mna, ak sa mylim - Kedysi davno ( neviem presny datum ) bol parlamentom schvaleny zakon, ktory od 1.1.2005 urcuje povinnost vsetkym uctujucim v JU prejst na uctovanie v PU. A ZATIAL som nenasiel ziadnu novelizaciu, ziadnu vyhlasku, ktora by bola schvalena ... nic ! Takze s tohto predpokladam, ze plati povodny stav - povinnost prejst od 1.1.2005 na uctovanie v PU.
Tak co myslite ?
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

ahoj dusanpetras

opravuj tvoje tvrdenie že: bol parlamentom schvaleny zakon, ktory od 1.1.2005 urcuje povinnost vsetkym uctujucim v JU prejst na uctovanie v PU...
to malo platiť iba pre tých účtujúcich v JU ktorí sú zároveň platcami DPH
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

V tom máte pravdu, dusanpetras, že novela ešte nevyšla v zbierke a teda zatiaľ platí, že fyzické osoby, ktoré sú platiteľmi DPH majú povinnosť od 1.1.2005 začať účtovať v PÚ. Ale keďže predpokladáme, že novelu prezident podpíše, lebo veď on chce ľuďom len to najlepšie, tak to už ani keby bolo uverejnené. A potom to už ozaj nebude pravda!
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

tak v tom zavere ste to riadne pomotali!!

- nebol schvaleny ziaden zakon o povinnom prechode, resp. zruseni JU!
Iba poniektorí si to takto vysvetlovali. Ako nado mnou bolo napisane, bolo schvalene iba pre tych, co uctuju v JU a su zaroven platcami DPH! Bolo treba splnit aj túto podmienku. A teraz túto podmienku (úctovat v JU a súcasne byt platcom DPH) zrusili, cize kto doposial uctoval jednoduche ucto, bude tak robit aj nadalej - ak to uverejnia v zbierke zakonov do 31.12.2004, tak vlastne odvolaju to, co schvalili a schvalia to, co bolo predtym:p NA SLOVENSKU JE TO TAK
0 0
lepotka lepotka

lepotka je offline (nepripojený) lepotka

Všetci o tom zrušení prechodu z JU na PU u platcov DPH hovoria, ale už ste to zaregistrovali v zbierke? Lebo ja som to ešte nikde nevidela ak viete poraďte kde.
0 0
Zyka Zyka

Zyka je offline (nepripojený) Zyka

Priatelia nepodliehajte panike, v tejto problematike sa nic nemeni,plati stav ako do teraz.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prečo myslíš Zyka , že sa v problematike prechodu z JU na PU nič nemení ? Nerozumiem tomu .
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

Zita, Zyka to myslí tak, že sa máme tváriť, ako by žiadny zákon nikdy nebol hovoril o povinnosti podnikateľa (účtujúcom v JÚ a zároveň plátcom dane ) prejsť na PÚ.
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

lepotka
Všetci o tom zrušení prechodu z JU na PU u platcov DPH hovoria, ale už ste to zaregistrovali v zbierke? Lebo ja som to ešte nikde nevidela ak viete poraďte kde.
Ja som to tiež v zbierke ešte nevidela - že by to ešte nebolo publikované ?
0 0
Viera Viera

Viera je offline (nepripojený) Viera

elenka
Ja som to tiež v zbierke ešte nevidela - že by to ešte nebolo publikované ?
http://www.porada.sk/showthread.php?...12227#poststop
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

NR SR zákon schválila, teraz čaká na podpis prezidenta, takže zatiaľ v zbierke uverejnený nebol, to znamená, že platí pôvodný stav, až kým nebude uverejnený

zas sa asi naši zákonodarci idú s nami hrať na "poslednú chvíľu", ako to bolo so zákonom o DPH, keď ho uverejnili v zbierke vo štvrtok, a od soboty platil - ozaj to bolo úžasné
teraz ľudia sa už pomaly začali pripravovať na prechod z JÚ do PÚ, kúpili softwary, boli na školení, vyhodili za to prachy, a oni to zrušia a aj to ešte nie je isté, veď treba ešte trochu ľudí ponapínať, či vstúpi do platnosti, alebo nie
0 0
Janette Janette

Janette je offline (nepripojený) Janette

veselá, priateľská..
Takže nie je ešte schválený, tzn. netešme sa!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať