Zavrieť

Porady

čo do kolónky SK NACE

Potrebovala by som poradiť, čo dať do tejto kolónky. Hladám niekde tie kódy a nemôžem to nájsť.Priateľ má živnosť zámočníctvo, potom si pridával živnosť na dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov, terajší príjem má len zámočníctvo. Poraďte mi, aký kód tam dať.

ďakujem za radu.
Usporiadat
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Ivenka Pozri príspevok
No troška som z toho SK NACE zmotaná. Klient má v predmete podnikania : Prípravné práce k realizácii stavieb a Uskutočňovanie stavieb a ich zmien.
Ak zadám IČO do priloženého linku vypíše mi predmet podnikania: DEMOLÁCIA. Tak toto nevie či mi DU zožerie. Čo je správne ?
V poučení k DP sa píše:
V kolónke „Hlavná, prevažná činnosť“ sa uvádza názov činnosti vykonávanej v rámci podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti, z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem.

Nazvy zivností nie su v sulade s SK NACE. Je preto nutne si v SK NACE vybrat cinnost, ktorej zodpoveda najvyssi prijem v danom roku. V pripade nejasnosti je dobre hladat vo vysvetlivkach k SK NACE.
3 0
majka79 majka79

majka79 je offline (nepripojený) majka79

lenže mne ten kód našlo podľa IČA na tej stránke, čiže neviem, či tam dať to alebo zmeniť na niečo iné. Tu keď zadáte IČO tak Vám vyhodí ten kód http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
majka79 Pozri príspevok
ja som len napísala, to čo som sa dozvedela, pretože nikto mi nevedel presne povedať, čo tam napísať. Na štatistickom úrade keď som sa pani pýtala, že ako prišli na takéto kódy, tak mi vravela, že niekomu posielali aj papiere na vyplnenie a niekomu nie. No a čo sa im zdalo pravdepodobné, to uviedli. Pre nich bolo napríklad zámočníctvo len o zámkoch a pántoch :-) tiež som bola z toho trošku mimo, nuž ale napísala som to, čo mi povedala a aj ona to tak napísala... neviem síce aký to má význam, keď podľa mňa je to úplná blbosť...
To nie je blbosť - to je Vyhláška !
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
slavka124 Pozri príspevok
ahojte, nevie niekto sk nace pre opatrovateľky v rakúsku?
Opatrovateľka je široký pojem koho a čo opatruje ?
Napr.
Denná starostlivosť o deti je 88910

Ostatná sociálna starostlivosť bez ubytovania inde neuvedená 88990

atď.............. treba pozrieť Vyhlášku, ktorú som priložila a treba sa zaradiť .

Sekciu Q Zdravotníctvo a sociálna pomoc
Sekciu S - Ostatné činnosti konkrétne
Sekciu T Činnosti domácností ako zamestnávateľov,nediferencované činnosti v domácnostiach produkujúce tovary a služby na vlastné použitie
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

slavka124 Pozri príspevok
čítala som, len mám problém ten, že nemám dotyčnej ičo len rodné číslo. je totiž odcestovaná a nedá sa s ňou spojiť. pekný deň všetkým. aj keď si rozkliknem na daňovom priznaní sk nace- tak to tam nevidím
IČO zistíš na www.zrsr.sk, keď si zadáš vyhladávanie podľa obchodného mena.
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ali8 Pozri príspevok
dakujem rada by som sa este opytala podla ktoreh tabulky to mam zistit spravne vcera som prezrela asi tri stranky a na kazdej boli ine kody neviem ktora je najaktualnejsia, dakujem pekne.
http://www.porada.sk/t186417-p5-co-d...ml#post1989476

Vyhľadajte sa .

Baby prosím Vás , však trošku života do toho vyhľadávania však ste účtovníčky, nie ?
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
macula Pozri príspevok
ahojte a ako je to pri DP typu B, ak som zamestnanec a v roku 2011 som predala byt, kt. nie je oslobodený od dane, vyplňujem SK NACE?( nemám IČO, som len zamestnanec)
V poučení DP typ B sa uvádza
Riadok 03 vypĺňa len daňovník s príjmami z podnikania (§ 6 ods. 1 zákona) alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti (§ 6 ods. 2 zákona). Na riadku 03sa uvedie kód SK NACE Rev. 2 podľa vyhlášky Štatistického úradu Slovenskej republiky č. 306/2007 Z. z., ktorou sa vydáva Štatistická klasifikácia ekonomických činností. Kód SK NACE nahrádza kód OKEČ a klasifikáciu kódov SK NACE možno nájsť na internetovej stránke www.statistics.sk. V kolónke „Hlavná, prevažná činnosť“ sa uvádza názov činnosti vykonávanej v rámci podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti, z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem. Daňovník, ktorému do lehoty na podanie daňového priznania podľa § 49 ods. 2 zákona alebo do lehoty podľa § 49 ods. 3 zákona správca dane neoznámil číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka, je povinný daň zaplatiť v lehote do ôsmich dní od doručenia tohto oznámenia, ak mu toto oznámenie bolo doručené po lehote na podanie daňového priznania. Rovnaký postup sa použije, ak za osobu, ktorá nemá do termínu na podanie daňovému priznaniu správcom dane oznámené číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka, podáva daňové priznanie dedič alebo osoba podľa osobitného predpisu (§ 35 Zákonníka práce).

Čiže SK NACE ako daňovník poberajúci príjem podľa §5 ( zamestnanie ) a príjem podľa §8(Ostatné príjmy-predaj nehnuteľnosti) ...nevypisujete .
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
macula Pozri príspevok
živnosť nie je pozastavená, nechal si ju pre prípad, že by sa niečo vyskytlo, keďže je zamestnaný odvody na SP neplatí, len na zdravotnú poisťovňu mu vzniklo platiť z RZZP z roku 2009.
Keďže má živú živnosť tak SK NACE mu uvediete zo živnosti a podávate typ B, lebo vykazuje aj stratu .
2 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Toto je prehľadnejšie http://www.statistics.sk/pls/wregis/ciselniky?kc=5205
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Kristina27 Pozri príspevok
http://www.statistics.sk/pls/wregis/ciselniky?kc=5205
našla som:
88990 Ostatná sociálna starostlivosť bez ubytovania i.n.
96090 Ostatné osobné služby i.n.


čo sa podľa vás najviac hodí na opatrovateľku starých ľudí?
88.10Sociálna práca bez ubytovania pre staršie osoby a osoby so zdravotným postihnutím


Táto trieda zahŕňa:
- sociálne, poradenské služby, služby sociálneho zabezpečenia, odporúčania a podobné služby, ktoré sú zamerané na staršie osoby a osoby so zdravotným postihnutím v ich domovoch alebo inde. Sú vykonávané vládnymi alebo súkromnými organizáciami, národnými alebo miestnymi svojpomocnými organizáciami a odborníkmi, ktorí poskytujú konzultačné služby:
návštevu starších osôb a osôb so zdravotným postihnutím
dennú opatrovateľskú službu pre staršie dospelé osoby alebo dospelých so zdravotným postihnutím
odbornú rehabilitáciu a prípravu osôb so zdravotným postihnutím za predpokladu, že prvok vzdelávania je obmedzený


Táto trieda vylučuje:
- financovanie a vedenie programov povinného sociálneho zabezpečenia, pozri 84.30
- činnosti podobné tým, ktoré sú uvedené v tejto triede, avšak s ubytovaním, pozri 87.30
- dennú opatrovateľskú službu pre zdravotne postihnuté deti, pozri 88.91
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

majka79 Pozri príspevok
už som sa informovala na daňovom úrade, treba tam uviesť to, čo Vám pridelil štatistický úrad. Ja som tam aj volala a zmenili mi to výroba zámkov na obrábanie. Vraj sa musí SK NACE zhodovať aj na daňovom aj na štatistickom úrade, inak môžu vrátiť daňové priznanie na opravu.
no v tom pripade ale cele uvadzanie SK NACE straca vyznam - to si rovno mohli stiahnut zo statistickeho uradu cez ICO

v pouceni k tlacivu DP PO je uvedene:

Na riadku 04 sa uvedie kód SK NACE Rev. 2 podľa vyhlášky Štatistického úradu Slovenskej republiky č. 306/2007 Z. z., ktorou sa vydáva Štatistická klasifikácia ekonomických činností. Kód SK NACE nahrádza kód OKEČ a klasifikáciu kódov SK NACE možno nájsť na internetovej stránke www.statistics.sk. V kolónke „Hlavná, prevažná činnosť“ sa uvádza názov činnosti, z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem.

tak teraz ako?
napriklad, ak mam na Statistickom urade uvedene pod ICO kod na uctovnictvo ale vyssi prijem som dosiahla z elektronickeho obchodu mam dat kod na ucto aj ked to nie je pravda?
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ali8 Pozri príspevok
vir niekto poradit?
Vždy uvádzate SK NACE činnosti, ktorú podnikateľ vykonáva , alebo z ktorej je dosiahnutá prevažná väčšina zdaniteľných príjmov .
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ali8 Pozri príspevok
dakujem rada by som sa este opytala podla ktoreh tabulky to mam zistit spravne vcera som prezrela asi tri stranky a na kazdej boli ine kody neviem ktora je najaktualnejsia, dakujem pekne.
na tejto stranke: http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=1924

SK NACE Rev. 2 - bud v systematickej casti, alebo vo vysvetlivkach
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
jacekova Pozri príspevok
klient robí projektovú dokumentáciu a SK NACE podľa IČO mu vychádza výstavba obytných budov..... no blbosť!

Tak som chcela som byť iniciatívna, aby by sedelo SK NACE podľa IČO na http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz so skutočnosťou...
Zavolala som na štatistiku podľa môjho kraja (teda do TT). 3x ma prepojili, až sme zistili, že klient je z iného kraja, tak nech zavolám na štatistický úrad do BB. 2x ma prepojili...
pani mi povedala, že mám mailom poslať žiadosť o zmenu SK NACE, ona mi pošle formulár na opravu SK NACE a potom ho pošlem späť buď poštou alebo naskenovaný....

no kašlem ja na takúto robotu... to už fakt asi nemáme nič iné na robote....
Si veľmi aktívna Ja nič neporovnávam so žiadnym IČO-m.


SEKCIA F - STAVEBNÍCTVO
41 Výstavba budov
41.1 Vypracovanie stavebných projektov
41.10 Vypracovanie stavebných projektov
41.10.0 Vypracovanie stavebných projektov

Takže SK NACE 411 00

http://www.colnasprava.sk/wps/PA_1_0...7EKrXEahTDDIF4
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

majka79 Pozri príspevok
už som sa informovala na daňovom úrade, treba tam uviesť to, čo Vám pridelil štatistický úrad. Ja som tam aj volala a zmenili mi to výroba zámkov na obrábanie. Vraj sa musí SK NACE zhodovať aj na daňovom aj na štatistickom úrade, inak môžu vrátiť daňové priznanie na opravu.
Aj ja som sa informovala na DU, a povedali mi, že takú činnosť , z ktorej dosiahol najväčší príjem, nie podľa ICA
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

neti Pozri príspevok
Vie mi niekto poradit KONKRETNE? Ja to naozaj nemozem najst. Dakujem.
konkretne

82.19Kopírovanie, príprava dokumentov a ostatné špecializované pomocné administratívne činnosti


Táto trieda zahŕňa rôzne služby týkajúce sa kopírovania a prípravy dokumentov a pomocné špecializované administratívne činnosti. Táto trieda zahŕňa len málo sériové kopírovacie činnosti / tlač dokumentov.


Táto trieda zahŕňa:
- prípravu dokumentov
- úpravu alebo korektúru dokumentov

- napísanie, spracovanie textu
- pomocné sekretárske práce
- prepis dokumentov a iné sekretárske služby
- písanie listov alebo prehľadov
- zabezpečenie prenajatia poštovej schránky a iné poštové a zásielkové služby ako je triedenie, písanie adries
- kopírovanie
- vypracovanie duplikátov
- vyhotovenie kópií technických návrhov (blueprinting)
- služby týkajúce sa spracovania textu
- iné služby pri kopírovaní dokumentov, okrem poskytovania ofsetovej tlače, rýchlotlače, digitálnej tlače, prípravy tlačových predlôh


Táto trieda vylučuje:
- tlač dokumentov (ofsetom, rýchlotlačou atď.), pozri 18.12
- služby pre tlač a médiá, pozri 18.13
- tvorbu a realizáciu reklamných kampaní, pozri 73.11
- špecializované služby zaznamenávané tesnopisom, ako sú súdne správy, pozri 82.99
- stenografické služby pre verejnosť, pozri 82.99
1 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

ja som našla toto - 25.62 Obrábanie
nič iné k tomu neviem nájsť, stiahla som so stránky štatist. úradu klasifikáciu SK NACE aj s vysvetl. a nič.
0 0
majka79 majka79

majka79 je offline (nepripojený) majka79

veď práveže ani ja neviem aký kód tam mám dať, keď zámočníctvo nieje
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať