Zavrieť

Porady

čo do kolónky SK NACE

Potrebovala by som poradiť, čo dať do tejto kolónky. Hladám niekde tie kódy a nemôžem to nájsť.Priateľ má živnosť zámočníctvo, potom si pridával živnosť na dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov, terajší príjem má len zámočníctvo. Poraďte mi, aký kód tam dať.

ďakujem za radu.
Usporiadat
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Zita5 Pozri príspevok
Keďže má živú živnosť tak SK NACE mu uvediete zo živnosti a podávate typ B, lebo vykazuje aj stratu .
Ďakujem
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

neti Pozri príspevok
Vie mi niekto poradit KONKRETNE? Ja to naozaj nemozem najst. Dakujem.
konkretne

82.19Kopírovanie, príprava dokumentov a ostatné špecializované pomocné administratívne činnosti


Táto trieda zahŕňa rôzne služby týkajúce sa kopírovania a prípravy dokumentov a pomocné špecializované administratívne činnosti. Táto trieda zahŕňa len málo sériové kopírovacie činnosti / tlač dokumentov.


Táto trieda zahŕňa:
- prípravu dokumentov
- úpravu alebo korektúru dokumentov

- napísanie, spracovanie textu
- pomocné sekretárske práce
- prepis dokumentov a iné sekretárske služby
- písanie listov alebo prehľadov
- zabezpečenie prenajatia poštovej schránky a iné poštové a zásielkové služby ako je triedenie, písanie adries
- kopírovanie
- vypracovanie duplikátov
- vyhotovenie kópií technických návrhov (blueprinting)
- služby týkajúce sa spracovania textu
- iné služby pri kopírovaní dokumentov, okrem poskytovania ofsetovej tlače, rýchlotlače, digitálnej tlače, prípravy tlačových predlôh


Táto trieda vylučuje:
- tlač dokumentov (ofsetom, rýchlotlačou atď.), pozri 18.12
- služby pre tlač a médiá, pozri 18.13
- tvorbu a realizáciu reklamných kampaní, pozri 73.11
- špecializované služby zaznamenávané tesnopisom, ako sú súdne správy, pozri 82.99
- stenografické služby pre verejnosť, pozri 82.99
1 0
querying querying

querying je offline (nepripojený) querying

Veľmi Vás prosím, tiež si neviem priradiť SK NACE kód....
Živnosť mám túto: 27. ADMINISTRATÍVNE SLUŽBY A PORADENSTVO -> 27.2 Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov -> a v rámci toho konkrétne robím: príprava a vypracovanie technických návrhov, grafické a kresličské práce /je to technické kreslenie v PC konštrukčnom programe, no ja nič nové nenavrhujem, vlastne len kreslím, prekresľujem, príp. upravujem/

momôžte ak viete prosím
0 0
querying querying

querying je offline (nepripojený) querying

querying Pozri príspevok
Veľmi Vás prosím, tiež si neviem priradiť SK NACE kód....
Živnosť mám túto: 27. ADMINISTRATÍVNE SLUŽBY A PORADENSTVO -> 27.2 Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov -> a v rámci toho konkrétne robím: príprava a vypracovanie technických návrhov, grafické a kresličské práce /je to technické kreslenie v PC konštrukčnom programe, no ja nič nové nenavrhujem, vlastne len kreslím, prekresľujem, príp. upravujem/

momôžte ak viete prosím
nemate niekto skusenosti / vedomosti s niecim takym /o niecom takom?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Zdravím Vás. Vôbec nechápem tým kódom. Bola som na DU odniesť zopár DP a pani na DU mi povedala, že nemám vyplnenú kolonku "Hlavná, prevažná činnosť". Nevedela som, čo napísať, pani na DU bola ochotná, sadla k PC, neviem, ktorú stránku pozerala a kázala mi napísať omietkárske práce, pričom viem ,že daný živnostník má v ŽL murárstvo. A na nevyplnenú kolónku kód SK NACE mi nič nevravela. Teraz vyplňujem ďalšie DP a daňovník má v ŽL železobetonárske práce, ale ak zadám jeho IČO na www.statistics.sk, tak mi tam dáva Ostatná stavebná inštalácia. (Teda, ak som správne postupovala). A na faktúrach uvádza, že fakturujem Vám za vykonané stavebné a železobetonárske práce. Fakt neviem, čo mám do tej kolónky dať. Ak dám kód podľa IČA, tak do kolonky Hlavná prevažná činnosť musím zadať Ostatná stavebná inštalácia, ale on vykonával stavebné a železobetonárske práce. Poraďte mi prosím, čo mám tam uviesť, aby to bolo správne.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

z poucenia DP FOB:
Riadok 03 vypĺňa len daňovník s príjmami z podnikania (§ 6 ods. 1 zákona) alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti (§ 6 ods. 2 zákona). Na riadku 03 sa uvedie kód SK NACE Rev. 2 podľa vyhlášky Štatistického úradu Slovenskej republiky č. 306/2007 Z. z., ktorou sa vydáva Štatistická klasifikácia ekonomických činností. Kód SK NACE nahrádza kód OKEČ a klasifikáciu kódov SK NACE možno nájsť na internetovej stránke www.statistics.sk. V kolónke „Hlavná, prevažná činnosť“ sa uvádza názov činnosti vykonávanej v rámci podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti, z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem.


neuvadza sa tam, ze sa SK NACE zadava podla toho co je registrovane na statistickom urade podla ICO

- ak nevies najst v zozname, hladaj vo vysvetlivkach k SK NACE
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

1Dara Pozri príspevok
z poucenia DP FOB:
Riadok 03 vypĺňa len daňovník s príjmami z podnikania (§ 6 ods. 1 zákona) alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti (§ 6 ods. 2 zákona). Na riadku 03 sa uvedie kód SK NACE Rev. 2 podľa vyhlášky Štatistického úradu Slovenskej republiky č. 306/2007 Z. z., ktorou sa vydáva Štatistická klasifikácia ekonomických činností. Kód SK NACE nahrádza kód OKEČ a klasifikáciu kódov SK NACE možno nájsť na internetovej stránke www.statistics.sk. V kolónke „Hlavná, prevažná činnosť“ sa uvádza názov činnosti vykonávanej v rámci podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti, z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem.


neuvadza sa tam, ze sa SK NACE zadava podla toho co je registrovane na statistickom urade podla ICO

- ak nevies najst v zozname, hladaj vo vysvetlivkach k SK NACE


Ďakujem veľmi pekne. Nerozumiem, v akom zozname to mám hľadať, resp. vo vysvetlivkách. Má existovať nejaký zoznam? Či ako to mám chápať? Napr. čo by ste napísali vy do r. 03 živnostníkovi, ktorý má v ŽL železobetonárske práce, demolácie , zemné práce a prípravné práce pre stavbu, maliarske a natieračské práce a fakturuje na stavebné a železobetonárske práce? Prosím Vás, skúste mi pomôcť. IČO daňovníka je: 1073730372 Vďaka.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

mondes, je dobre citat aj predchadzajuce prispevky

http://www.porada.sk/t186417-p2-co-d...ml#post1993515
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

OK, takže našla som toto:

43 Špecializované stavebné práce


Táto divízia zahŕňa špecializované stavebné práce (špeciálne remeslá), t.j. výstavbu častí budov a inžinierskych stavieb alebo prípravu na tento účel. Zvyčajne sa jedná o jednu špecializovanú činnosť spoločnú pre rôzne stavby, ktorá vyžaduje špeciálnu kvalifikáciu alebo zariadenie, patria sem činnosti ako zarážanie kolov a pilierov, zakladanie stavieb, práce na výstavbe kostry budovy, betonárske práce, kladenie tehál a kameňov, lešenárske a pokrývačské práce atď. Patrí sem aj vztyčovanie (montáž) oceľových konštrukcií, za predpokladu, že ich časti neboli vyrobené v tej istej výrobnej jednotke. Špecializované stavebné práce sú väčšinou predmetom čiastkových zmlúv (subdodávok), ale pri rekonštrukcii stavieb sú tieto práce výnimočne vykonávané priamo pre majiteľa nehnuteľnosti (investora).

Patria sem aj kompletizačné a dokončovacie práce.

Zahŕňajú inštalovanie všetkých druhov vybavenia, ktoré robí stavbu ako takú funkčnou. Tieto činnosti sú obvykle vykonávané na mieste stavby, aj keď časť prác môže byť vykonávaná v dielni. Patria sem činnosti ako napríklad inštalatérske práce, inštalovanie vykurovacích a klimatizačných systémov, antén, poplachových systémov a iné elektroinštalačné práce, inštalovanie protipožiarnych systémov, výťahov a eskalátorov atď. Patria sem aj izolačné práce (proti vode, teplu, zvuku), pokrývačské práce, komerčné chladiace práce, inštalovanie osvetľovacích a signalizačných systémov pre cesty, železničné dráhy, letiská, prístavy atď. Patria sem tiež opravy, ktoré súvisia s vyššie uvedenými činnosťami.
Dokončovacie stavebné práce zahŕňajú činnosti, ktoré prispievajú ku kompletizácii alebo k dokončeniu stavby, ako napríklad zasklievanie, omietanie, maľovanie a zdobenie, obkladanie stien a podláh, alebo pokrývanie inými materiálmi ako sú napríklad parkety, koberce, tapety atď., pieskovanie podláh, dokončovacie tesárske práce, akustické práce, čistenie okolia atď. Patria sem tiež opravy, ktoré súvisia s vyššie uvedenými činnosťami.

Prenajímanie zariadení s obsluhou je klasifikované spolu so súvisiacou stavebnou aktivitou.

.....a aj tak neviem, čo do kolonky SK NACE, pre vyššie uvedeného živnostníka. Riskujem, ak tam nezadám nič? Pomôže mi s tým DU? (aj keď mi už pani na DU pomohla, nechcem riskovať, že keď tam bude nejaká iná pani, či ma nepošle s tým kade ľahšie).
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

no super, hlavnu kategoriu si nasla ... takze 43.99.0 Ostatné špecializované stavebné práce i. n.
0 0
HEČER HEČER

HEČER je offline (nepripojený) HEČER

Ja tiež neviem čo mám napísať do kolonky Nace ,mojou hlavnou činnosťou je vypracovanie stavebných rozpočtov . Ja by som tam dala tak isto 41.10 lebo rozpočty by mali byť teoreticky súčasťou projektu . Ja už sa s prepáčením se...m na to. Pripravili nám týmto len problémy. Ak viete poradte ja to podám už takto. A na štatistike sedia aj takí čo nevedia poradiť .
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

1Dara Pozri príspevok
no super, hlavnu kategoriu si nasla ... takze 43.99.0 Ostatné špecializované stavebné práce i. n.
Ďakujem, a to presne mám takto napísať aj do kolonky Hlavná, prevažná činnosť? Alebo tam môžem uviesť to, čo má v ŽL?

Ale aj tak, ako si prišla na to, že to má byť práve toto? Veď v živnosti má železobetonárske a stavebné práce a tu o tom nie je nič napísané. Keď takto budem hľadať každého tak sa asi zbláznim.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

mondes Pozri príspevok
Ďakujem, a to presne mám takto napísať aj do kolonky Hlavná, prevažná činnosť? Alebo tam môžem uviesť to, čo má v ŽL?

Ale aj tak, ako si prišla na to, že to má byť práve toto? Veď v živnosti má železobetonárske a stavebné práce a tu o tom nie je nič napísané. Keď takto budem hľadať každého tak sa asi zbláznim.
ved vyssie som ti citovala z poucenia co tam chcu - kod cinnosti z ktorej dosiahol najvyssi prijem - ja uz neviem ako ti to polopatisticky napisat .... keby chceli kod podla toho co je zaregistrovane na Statistickom urade pod ICO, tak to tak napisu alebo si rovno sparuju podla ICO ... v inych temach k SK NACE sme to uz rozoberali

no kedze pod 43 su betonarske prace, a inde nie su spomenute, tak to das do 43.99.0 Ostatné špecializované stavebné práce i. n. (i. n. = inde neuvedene)
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Takže ešte raz, asi mi to nepáli. Do kolonky SK NACE podľa vyššie uvedeného dám kód 43.99.0 a do kolonky Hlavná, prevažná činnosť uvediem železobetonárske a stavebné práce? Vďaka.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

kod 43.99.0 hlavna: Ostatné špecializované stavebné práce i. n.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Dik. Teraz riešim živnostníka - zvárač - zámočník. Na statistics.sk podľa iča mi vyšiel kód 25620 - Obrábanie. A opäť som z toho paf. V tlačive DP sú na kód SK NACE kolonky 4 a mne vyšiel kod 5 miestny. Jóooj, nemám nato nervy. S jednou kolonkou sa tu s... celý večer. Prosím Vás skúste mi určiť kód na živnostníka s IČOM: 40874214. Veľká vďaka Vám.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mondes Pozri príspevok
Dik. Teraz riešim živnostníka - zvárač - zámočník. Na statistics.sk podľa iča mi vyšiel kód 25620 - Obrábanie. A opäť som z toho paf. V tlačive DP sú na kód SK NACE kolonky 4 a mne vyšiel kod 5 miestny. Jóooj, nemám nato nervy. S jednou kolonkou sa tu s... celý večer. Prosím Vás skúste mi určiť kód na živnostníka s IČOM: 40874214. Veľká vďaka Vám.
u mňa všetci zvárači, zámočníci sú obrábači.....
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

mondes Pozri príspevok
Dik. Teraz riešim živnostníka - zvárač - zámočník. Na statistics.sk podľa iča mi vyšiel kód 25620 - Obrábanie. A opäť som z toho paf. V tlačive DP sú na kód SK NACE kolonky 4 a mne vyšiel kod 5 miestny. Jóooj, nemám nato nervy. S jednou kolonkou sa tu s... celý večer. Prosím Vás skúste mi určiť kód na živnostníka s IČOM: 40874214. Veľká vďaka Vám.
to mas odkial tlacivo??? v tlacive je 5 miest na kod
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Mila123 Pozri príspevok
u mňa všetci zvárači, zámočníci sú obrábači.....

...a murári? Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

1Dara Pozri príspevok
to mas odkial tlacivo??? v tlacive je 5 miest na kod
Jaaj, ospravedlňujem sa, už som asi prepracovaná.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať