Zavrieť

Porady

čo do kolónky SK NACE

Potrebovala by som poradiť, čo dať do tejto kolónky. Hladám niekde tie kódy a nemôžem to nájsť.Priateľ má živnosť zámočníctvo, potom si pridával živnosť na dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov, terajší príjem má len zámočníctvo. Poraďte mi, aký kód tam dať.

ďakujem za radu.
Usporiadat
majka79 majka79

majka79 je offline (nepripojený) majka79

ja som len napísala, to čo som sa dozvedela, pretože nikto mi nevedel presne povedať, čo tam napísať. Na štatistickom úrade keď som sa pani pýtala, že ako prišli na takéto kódy, tak mi vravela, že niekomu posielali aj papiere na vyplnenie a niekomu nie. No a čo sa im zdalo pravdepodobné, to uviedli. Pre nich bolo napríklad zámočníctvo len o zámkoch a pántoch :-) tiež som bola z toho trošku mimo, nuž ale napísala som to, čo mi povedala a aj ona to tak napísala... neviem síce aký to má význam, keď podľa mňa je to úplná blbosť...
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
čítala som, len mám problém ten, že nemám dotyčnej ičo len rodné číslo. je totiž odcestovaná a nedá sa s ňou spojiť. pekný deň všetkým. aj keď si rozkliknem na daňovom priznaní sk nace- tak to tam nevidím
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
majka79 Pozri príspevok
ja som len napísala, to čo som sa dozvedela, pretože nikto mi nevedel presne povedať, čo tam napísať. Na štatistickom úrade keď som sa pani pýtala, že ako prišli na takéto kódy, tak mi vravela, že niekomu posielali aj papiere na vyplnenie a niekomu nie. No a čo sa im zdalo pravdepodobné, to uviedli. Pre nich bolo napríklad zámočníctvo len o zámkoch a pántoch :-) tiež som bola z toho trošku mimo, nuž ale napísala som to, čo mi povedala a aj ona to tak napísala... neviem síce aký to má význam, keď podľa mňa je to úplná blbosť...
To nie je blbosť - to je Vyhláška !
2 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

lavazza Pozri príspevok
Dobrý deň,

potrebovala by som pomoc: v živnostenskom liste mám napísané že SPROSTREDKOVATELSKA ČINNOST V OBLASTI OBCHODU (som zamestnaná u jednej firmy ako živnostník - pojazdná predajňa, predávame mäso). Neviem aký je kód SK NACE. Vie mi niekto poradiť? Vopred ďakujem!!!!!!!!!!!!!!
Obávam sa, že pri tejto definícii skolabuje nielen finančná správa, ale aj štatistický úrad so živnostenským dokopy.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
slavka124 Pozri príspevok
ahojte, nevie niekto sk nace pre opatrovateľky v rakúsku?
Opatrovateľka je široký pojem koho a čo opatruje ?
Napr.
Denná starostlivosť o deti je 88910

Ostatná sociálna starostlivosť bez ubytovania inde neuvedená 88990

atď.............. treba pozrieť Vyhlášku, ktorú som priložila a treba sa zaradiť .

Sekciu Q Zdravotníctvo a sociálna pomoc
Sekciu S - Ostatné činnosti konkrétne
Sekciu T Činnosti domácností ako zamestnávateľov,nediferencované činnosti v domácnostiach produkujúce tovary a služby na vlastné použitie
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

slavka124 Pozri príspevok
čítala som, len mám problém ten, že nemám dotyčnej ičo len rodné číslo. je totiž odcestovaná a nedá sa s ňou spojiť. pekný deň všetkým. aj keď si rozkliknem na daňovom priznaní sk nace- tak to tam nevidím
IČO zistíš na www.zrsr.sk, keď si zadáš vyhladávanie podľa obchodného mena.
2 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
Ďakujem ste obe zlaté. pekný deň
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

ali8 Pozri príspevok
Dobry den a co ak ma podnikatel v zivnosti 16290 - Výroba ostatných výrobkov z dreva; výroba výrobkov z korku, slamy a prúteného materiálu, ale tymto sa uz davno nezaobera ale prevadzkuje svoj bar aky SK NACE mam dat do danoveho priznania?
vir niekto poradit?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ali8 Pozri príspevok
vir niekto poradit?
Vždy uvádzate SK NACE činnosti, ktorú podnikateľ vykonáva , alebo z ktorej je dosiahnutá prevažná väčšina zdaniteľných príjmov .
1 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Zita5 Pozri príspevok
Vždy uvádzate SK NACE činnosti, ktorú podnikateľ vykonáva , alebo z ktorej je dosiahnutá prevažná väčšina zdaniteľných príjmov .
dakujem rada by som sa este opytala podla ktoreh tabulky to mam zistit spravne vcera som prezrela asi tri stranky a na kazdej boli ine kody neviem ktora je najaktualnejsia, dakujem pekne.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ali8 Pozri príspevok
dakujem rada by som sa este opytala podla ktoreh tabulky to mam zistit spravne vcera som prezrela asi tri stranky a na kazdej boli ine kody neviem ktora je najaktualnejsia, dakujem pekne.
http://www.porada.sk/t186417-p5-co-d...ml#post1989476

Vyhľadajte sa .

Baby prosím Vás , však trošku života do toho vyhľadávania však ste účtovníčky, nie ?
2 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ali8 Pozri príspevok
dakujem rada by som sa este opytala podla ktoreh tabulky to mam zistit spravne vcera som prezrela asi tri stranky a na kazdej boli ine kody neviem ktora je najaktualnejsia, dakujem pekne.
na tejto stranke: http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=1924

SK NACE Rev. 2 - bud v systematickej casti, alebo vo vysvetlivkach
1 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

ali8 Pozri príspevok
Dobry den a co ak ma podnikatel v zivnosti 16290 - Výroba ostatných výrobkov z dreva; výroba výrobkov z korku, slamy a prúteného materiálu, ale tymto sa uz davno nezaobera ale prevadzkuje svoj bar aky SK NACE mam dat do danoveho priznania?
jak hladam vtej tabulke tak hladam ale konkretne prevadzka denneho baru nikde nespada, je tam len ubytovacie a restauracne sluzby ale ubytovanie neposkytuje a zasa ani stravovanie ziadne pohostinstvo ako fakt neviem si poradit kam to hodit.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ali8 Pozri príspevok
jak hladam vtej tabulke tak hladam ale konkretne prevadzka denneho baru nikde nespada, je tam len ubytovacie a restauracne sluzby ale ubytovanie neposkytuje a zasa ani stravovanie ziadne pohostinstvo ako fakt neviem si poradit kam to hodit.
Ja by som ho zaradila do 56300 . Takto aj UPSVAR zaraďuje v dohodách o poskytnutí dotácii - prevádzkovanie baru .
Dohôd z UPSVAR je viac na nete a používajú vyššie uvedený kód.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
klient robí projektovú dokumentáciu a SK NACE podľa IČO mu vychádza výstavba obytných budov..... no blbosť!

Tak som chcela som byť iniciatívna, aby by sedelo SK NACE podľa IČO na http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz so skutočnosťou...
Zavolala som na štatistiku podľa môjho kraja (teda do TT). 3x ma prepojili, až sme zistili, že klient je z iného kraja, tak nech zavolám na štatistický úrad do BB. 2x ma prepojili...
pani mi povedala, že mám mailom poslať žiadosť o zmenu SK NACE, ona mi pošle formulár na opravu SK NACE a potom ho pošlem späť buď poštou alebo naskenovaný....

no kašlem ja na takúto robotu... to už fakt asi nemáme nič iné na robote....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
jacekova Pozri príspevok
klient robí projektovú dokumentáciu a SK NACE podľa IČO mu vychádza výstavba obytných budov..... no blbosť!

Tak som chcela som byť iniciatívna, aby by sedelo SK NACE podľa IČO na http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz so skutočnosťou...
Zavolala som na štatistiku podľa môjho kraja (teda do TT). 3x ma prepojili, až sme zistili, že klient je z iného kraja, tak nech zavolám na štatistický úrad do BB. 2x ma prepojili...
pani mi povedala, že mám mailom poslať žiadosť o zmenu SK NACE, ona mi pošle formulár na opravu SK NACE a potom ho pošlem späť buď poštou alebo naskenovaný....

no kašlem ja na takúto robotu... to už fakt asi nemáme nič iné na robote....
Si veľmi aktívna Ja nič neporovnávam so žiadnym IČO-m.


SEKCIA F - STAVEBNÍCTVO
41 Výstavba budov
41.1 Vypracovanie stavebných projektov
41.10 Vypracovanie stavebných projektov
41.10.0 Vypracovanie stavebných projektov

Takže SK NACE 411 00

http://www.colnasprava.sk/wps/PA_1_0...7EKrXEahTDDIF4
1 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Zita5 Pozri príspevok
Si veľmi aktívna Ja nič neporovnávam so žiadnym IČO-m.


SEKCIA F - STAVEBNÍCTVO
41 Výstavba budov
41.1 Vypracovanie stavebných projektov
41.10 Vypracovanie stavebných projektov
41.10.0 Vypracovanie stavebných projektov

Takže SK NACE 411 00

http://www.colnasprava.sk/wps/PA_1_0...7EKrXEahTDDIF4
supeeeer, dík... presne 411 00 som tam dala :-)
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Ja tiež nebudem nič opravovať - ani riešiť. Už teraz viem, že za rok 2012 budem mať iný kód, ako za rok 2011 - a ani jeden nesedí, čo mi ponúka podľa IČA Nech skúsia vrátiť
0 0
neti neti

neti je offline (nepripojený) neti

Tak ako?
Podľa IČO (to, co mi podla neho naslo, mam v predmete zivnosti, ale nie je to moja prevazna cinnost) alebo podla skutocnosti?
Ale ak dam podla skutocnosti a nie podla ICO, nebude to sediet so statistickym uradom....
Ako teda?
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

majka79 Pozri príspevok
už som sa informovala na daňovom úrade, treba tam uviesť to, čo Vám pridelil štatistický úrad. Ja som tam aj volala a zmenili mi to výroba zámkov na obrábanie. Vraj sa musí SK NACE zhodovať aj na daňovom aj na štatistickom úrade, inak môžu vrátiť daňové priznanie na opravu.
Aj ja som sa informovala na DU, a povedali mi, že takú činnosť , z ktorej dosiahol najväčší príjem, nie podľa ICA
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať