Zavrieť

Porady

Vyplnenie tlačivá . Hlásenie o vyučtovaní dane.. na internete.

AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Kto mi poradí, kde by som mohla vyplniť tlačivo - Hlásenie o vyučtovaní dane... na internete. Spracovala som ho ručne a treba mi to prepisať.
Pozerala som aj stránku www.drsr.sk ale tam som to nenašla.
Ďakujem.
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Začnime tým, prečo chceš ignorovať dohodára. Nejaký príjem hádam mal, či nie? A prečo nemal zrážku dane? Mal podpísané vyhlásenie a nevyšla mu daň?
0 0
danuliena danuliena

danuliena je offline (nepripojený) danuliena

hm...som to nechtiac vymazala....
áno, mal podpísané vyhlásenie, takže daň sa mu nesťahovala. Pracoval dva mesiace a poberal 3000Sk.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Hlásenie = súčet prehľadov za dané zdaňovacie obdobie.....tak porátaj jednotlivé riadky v prehľadoch a dopracuješ sa k hláseniu.
0 0
danuliena danuliena

danuliena je offline (nepripojený) danuliena

ďakujem, pochopila som
akurát mi nesedia čísla a už to nejako neviem
Po skontrolovaní som zistila, že účtovníčka podala zlý prehľad za 1.Q.Takže sa vrátilo o 52Sk viac.
1....6484
2....0
3....0
4....6484
5....6484
6....0
7....0
8....0
9....0
10...0
11...0
12...0
13...0
14...0
15...0
a....20466
b....6848
c....13982
d....13982
e....
a keďže bolo vrátených 52Sk navyše, čo všetko sa pomení???....ak by si mohla poradiť ešte....
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Za 1.Q treba podať opravný prehľad - súčasne s hlásením, aby boli úradníci v obraze. Ty napočítaj do hlásenia už správne sumy. Tú neoprávnene vyžiadanú sumu treba vrátiť DÚ - ale pod akým konšt. symbolom, resp. na aký účet, to netuším (keďže ide o DB). Prekonzultovala by som vec so správcom dane.
1 0
danuliena danuliena

danuliena je offline (nepripojený) danuliena

ďakujem...
som rada, že aj v túto neskorú hodinu tu človek nájde niekoho, kto rád poradí
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ešte k tomu dohodárovi:
Keďže mal podpísané vyhlásenie, uvedieš ho aj v časti V., napriek tomu, že mu nevyšiel preddavok na daň.

Už na to nevidím.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

lastovicka Pozri príspevok
ahojte,prosim vas o pomoc,podala som hlasenie za dvoch zamestnacov.Jeden bol na HPP a druhy na Dohodu.Na danovom mi povedali ze do hlasenie udavam udaje len toho co bol na HPP. - tetušku z DÚ treba poslať na školenie
riadok 0-sucet hrubej mzdy(tam ide mzda za HPP aj za dohodara - áno, aj za dohodára alebo len hr.mzda za HPP???ja som tam dala hr.mzdu za hpp,ale neviem kde sa potom prejavi ze sme mali dohoda?)
01-to co bolo zaplatene na DU,ale kedze HPP mal min.mzdu tak tak som tam dala 0 ? - r. 1 :nie to, čo bolo odvedené, ale čo bolo zrazené...v tvojom prípade 0
Dakujem za kazdu radu.

..................
A pracovník na dohodu nemal zrazenú daň?
0 0
mathis mathis

mathis je offline (nepripojený) mathis

nam vratili na opravu to hlasenie ze bez dohodara to ma byt...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

chcem si len overiť do hlásenia sa uvádza len mzda od zamestnávateľa, za ktorého sa hlásenie podáva? a ak dohodár robil pol roka u iného tak za tohto pol roka si ho on uvádza v hlásení? ale v rzd ak požiada zamestnávateľa uvádzam úhrn príjmov od obidvoch? dík
Naposledy upravil sybila3 : 07.05.12 at 22:45
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

sybila3 Pozri príspevok
chcem si len overiť do hlásenia sa uvádza len mzda od zamestnávateľa, za ktorého sa hlásenie podáva? a ak dohodár robil pol roka u iného tak za tohto pol roka si ho on uvádza v hlásení? ale v rzd ak požiada zamestnávateľa uvádzam úhrn príjmov od obidvoch? dík
Správne.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať