Zavrieť

Porady

Nezdaniteľná časť na manželku?

Dobrý deň,
chcela by som vedieť či si môj manžel môže na mňa odrátať nezdaniteľnú časť a hlavne v akej výške - v roku 2011 som od januára až do júna 2011 poberala materskú a od júla od konca roka rodičovský príspevok spolu s rodinnými prídavkami. Neviem akú výšku mám odrátať od nezdaniteľnej časti na mňa lebo neviem či materská aj s rodičovským idú do príjmu. Asi budem potrebovať potvrdenie zo Sociálky ale neviem či aj z Uradu práce o rodičovskom a prídavku. A ešte čo v tomto prípade priložiť k manželovmu daňovému aby to bolo všetko v poriadku?!? Prosím poraďte ďakujem.
Manžel má nárok na daň.bonus keď vykazuje kladný základ dane?!?! K daňovému doložiť kvôli bonusu kópiu rodného listu? Ďakujem ešte raz za radu.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

milkami Pozri príspevok
manželka - SZČO od 1.11.2012 mala príjmy z podnikania 764 Eur, zaplatené poistné na ZP 47,58, iné príjmy nemala, bola evidovaná na ÚP, manžel si na ňu v DP uplatní NČZD 3644,74-764+47,58=2928,32. Je to tak? Potrebuje manžel k svojmu DP priložiť nejaký doklad o príjmoch manželky? Ďakujem
A dostávala podporu?
0 0
milkami milkami

milkami je offline (nepripojený) milkami

nie
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

milkami Pozri príspevok
nie
Ak nemala iný príjem, ako podporu, nemocenské..., tak NČ uplatníš tak, ako si uviedla.
0 0
milkami milkami

milkami je offline (nepripojený) milkami

ďakujem, príspevok v nezamestnanosti určite nemala, nemocenské asi tiež nie, lebo na ÚP bola evidovaná od 1.4.2010 do 31.10.2012
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

milkami Pozri príspevok
ďakujem, príspevok v nezamestnanosti určite nemala, nemocenské ešte preverím, ak poberala tak pripočítam k príjmu?
Áno, počíta sa do vlastného príjmu manželky, prípadne aj iné príjmy.
1 0
vierka.vieročka vierka.vieročka

vierka.vieročka je offline (nepripojený) vierka.vieročka

milkami Pozri príspevok
manželka - SZČO od 1.11.2012 mala príjmy z podnikania 764 Eur, zaplatené poistné na ZP 47,58, iné príjmy nemala, bola evidovaná na ÚP, manžel si na ňu v DP uplatní NČZD 3644,74-764+47,58=2928,32. Je to tak? Potrebuje manžel k svojmu DP priložiť nejaký doklad o príjmoch manželky? Ďakujem
......a prečo si zaplatené poistné na ZP prirátala k príjmu ?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

vierka.vieročka Pozri príspevok
......a prečo si zaplatené poistné na ZP prirátala k príjmu ?
neprirátala ho k príjmu, ale k nčzd
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

vierka.vieročka Pozri príspevok
......a prečo si zaplatené poistné na ZP prirátala k príjmu ?
Naozaj je pripočítané k príjmu ? Nezvyšuje náhodou NČZD, ktorú si môže manžel uplatniť na manželku ?
0 0
Anicka79 Anicka79

Anicka79 je offline (nepripojený) Anicka79

Ahojte, ja mám jednoduchú otázku Starobný dôchodca, pracoval na dohodu, celý rok 2012, výška príjmov z dohody cca
10 000 EUR, zrazené preddavky boli, priznanie Typu A, ak jeho žena je dôchodkyňa, berie sa do vlastného príjmu jej dôchodok, ak nižší ako 3644,74, NČZD rozdiel medzi dôchodkom a NČZD, ak vyšší ako 3644,74, NČZD 0, čiže čo mu boli strhnuté preddavky na daň, zaplatí toľko na dani?
Ďakujem
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

Anicka79 Pozri príspevok
Ahojte, ja mám jednoduchú otázku Starobný dôchodca, pracoval na dohodu, celý rok 2012, výška príjmov z dohody cca
10 000 EUR, zrazené preddavky boli, priznanie Typu A, ak jeho žena je dôchodkyňa, berie sa do vlastného príjmu jej dôchodok, ak nižší ako 3644,74, NČZD rozdiel medzi dôchodkom a NČZD, ak vyšší ako 3644,74, NČZD 0, čiže čo mu boli strhnuté preddavky na daň, zaplatí toľko na dani?
Ďakujem
áno, v RZD sa len vysporiada daň a výsledok bude okolo nuly.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

máš pravdu ak dôchodok manželky je viac ako 303 eur mesačne odp. si nemôže nič.a predpokladám, že dane boli korektne odvedené to znamená má len povinnosť podať DP,
požiadať posledného zamestnávateľa o RZD mal do 15.2
0 0
Anicka79 Anicka79

Anicka79 je offline (nepripojený) Anicka79

mal požiadať, aj ked bol na dohodu???
danové robím cez alfu - kros a tam mi to hodilo - nedoplatok na dani vo výške preddavkov
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

mohol a boli by mu urobili RZD mal by to bez starosti ten manželkin dôchodok je vyšší ako 303 eur ?
keď robíš priznanie cez alfu v r. 62 dáš to čo bolo fyzicky zrazené
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Prosím o radu. Nezdaniteľná časť na manželku za rok 2012 : od 1.1. do 1.12.2012 rodičovská dovolenka, dieťa dovŕšilo 3 roky veku práve 1.12. Môže si jej manžel na ňu uplatniť nezdaniteľnú časť na celý rok? Teda za celých 12 mesiacov 2012? Alebo za december už nemá nárok? Mýli ma že práve jej RD skončil 1.12.2012=posledný deň RD. Do konca roka 2012 bola už len na neplatenej predlženej RD ....Príjem žiaden. Ďakujem.
Naposledy upravil AdaMtiM : 21.02.13 at 05:56 Dôvod: doplnenie info
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Pri NČZD pri manželke nezáleží na období, len na výške príjmu. Rodičovský príspevok sa do príjmu manželky nezarátava. Ak v decembri nemala iný príjem, manžel si môže na ňu uplatniť 3.664,74 €. Ak mala aj iný príjem, uplatní si na ňu len: 3.664,74 - jej príjem.
2 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Ale mám info na jednom školení je v materiáloch, že ak si chce manžel na manželku uplatniť NčZD, tak manželka musí splniť aspoň jednu z podmienok: napríklad že je v evidencii úradu práce, je na MD alebo RD a ešte iné ale tie už si nepamätám. ALe určite nestačí keď je na neplatenej RD predlženej. Preto sa pýtam. Ale je dosť možné že tieto nové podmienky platia až za rok 2013.... ešte raz vďaka.
0 0
Anicka79 Anicka79

Anicka79 je offline (nepripojený) Anicka79

Ďakujem Ti Anik, ešte že je porada
0 0
Jeniffer Jeniffer

Jeniffer je offline (nepripojený) Jeniffer

Ahojte poraďaci
prosim o pomoc
zamestnanec si uplatňujem nezdaniteľnú časť na manželku
Manželka: od 1.1.-08.06.2012 žiadny príjem
od 9.6.2012 do 31.12.2012 - dávka v nezamestnanosti
od 1.9.-31.12.2012 - dohoda vo výške 50 eur a uplatňovala si nezdaniteľnú čast
Moja otázka: môžem mu uplatniť nezdaniteľnú časť za 12 mesiacov?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jeniffer Pozri príspevok
Ahojte poraďaci
prosim o pomoc
zamestnanec si uplatňujem nezdaniteľnú časť na manželku
Manželka: od 1.1.-08.06.2012 žiadny príjem
od 9.6.2012 do 31.12.2012 - dávka v nezamestnanosti
od 1.9.-31.12.2012 - dohoda vo výške 50 eur a uplatňovala si nezdaniteľnú čast
Moja otázka: môžem mu uplatniť nezdaniteľnú časť za 12 mesiacov?
Môže, ale len rozdiel medzi jej príjmom z dohody, podporou a celkovou NČ.
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

áno, ale odpočítavaš jej príjem,
t.j. vyplatená PvN je v akej výške?
a dohoda 50x4 mesiace = 200 €
t.j. 3644,74- PvN- 200 €= túto sumu si uplatníš na manželku- žela
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať