Zavrieť

Porady

Zučtovanie dane a odpočítatelná položka na manželku

Ahojte, prosím vie mi niekto poradiť. Keď si dám urobiť zučtovanie dane u zamestnávatela, či si ja možem uplatniť u manžela Nezd. čiastku na manželku. Ak áno, ako prosím, alebo si ja musim urobit sama a podat A dan. priznanie?Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    elliko Pozri príspevok
    Ahojte, prosím vie mi niekto poradiť. Keď si dám urobiť zučtovanie dane u zamestnávatela, či si ja možem uplatniť u manžela Nezd. čiastku na manželku. Ak áno, ako prosím, alebo si ja musim urobit sama a podat A dan. priznanie?Dakujem
    Môžeš požiadať zamestnáv. o RZD. ( do 15.2.) Manžel si môže uplatniť už len rozdiel medzi NČZD a tvojími príjmami zníženými o zaplatené poistné.

    Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

    Mirka.V
    ak sa manželka stará o zverené choré dieťa (vnučku).
    poberá peňažný príspevok na opatrovanie FO s ťažkým ZP. tento príjem musíme odpočítať pri uplatnení nezdaniteľnej časti na manželku?
    a opakový príspevok dieťaťu?
    Ďakujem pekne
    Ahojte,
    správne som to pochopila, že ked manželka podala daňové priznanie a jej príjmy za rok 2011 je len odstupné a nemocenské dávky, jej manžel-živnostník si môže ešte uplatniť rozdiel odpoč.položka -mínus vlastné príjmy manželky?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    evicaevica Pozri príspevok
    Ahojte,
    správne som to pochopila, že ked manželka podala daňové priznanie a jej príjmy za rok 2011 je len odstupné a nemocenské dávky, jej manžel-živnostník si môže ešte uplatniť rozdiel odpoč.položka -mínus vlastné príjmy manželky?
    správne .. nčzd - /HM - odvody/ - PN

    AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

    AntekaK
    Dobrý večer, chcem sa poradiť, či si môže živnostník (starobný dôchodca) uplatniť odpočitateľnú položku na manželku za rok 2011 o rozdiel jej starobného dôchodku a odpočitateľnej položky na rok 2011. Teda výška jej mesačného dôchodku je 228 €, teda za 12 mesiacov 228*12=2736, odpočitateľná položka 3559,30 - 2736=823,30 ? Má nárok na celých 12 mesiacov, ak podnikal iba do októbra 2011? Ďakujem.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    AntekaK Pozri príspevok
    Dobrý večer, chcem sa poradiť, či si môže živnostník (starobný dôchodca) uplatniť odpočitateľnú položku na manželku za rok 2011 o rozdiel jej starobného dôchodku a odpočitateľnej položky na rok 2011. Teda výška jej mesačného dôchodku je 228 €, teda za 12 mesiacov 228*12=2736, odpočitateľná položka 3559,30 - 2736=823,30 ? Má nárok na celých 12 mesiacov, ak podnikal iba do októbra 2011? Ďakujem.
    áno, dobre uvažuješ..

    AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

    AntekaK
    Ďakujem za rýchlu odpoveď a naozaj má nárok na celých 12 mesiacov, aj keď podnikal iba od 10.mesiaca? :-(

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    AntekaK Pozri príspevok
    Ďakujem za rýchlu odpoveď a naozaj má nárok na celých 12 mesiacov, aj keď podnikal iba od 10.mesiaca? :-(
    sleduje sa ročný príjem a ročná NČZD - bez ohladu na počet mesiacov zdanitelného príjmu.
    AntekaK Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem.

    Zučtovanie dane a odpočítatelná položka na manželku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.