Zavrieť

Porady

Nariadená práca nadčas

Dobrý deň,

prosím pekne o Váš názor. Jedná sa o výrobnú spoločnosť, v ktorej sa pracuje na 2 zmeny, ustanovený týždenný pracovný čas je 37,5 hod - od pondelka do piatka 7,5 hod. Zamestnávateľ plánuje nariadiť prácu nadčas, z dôvodu zvýšenej dodávky materiálu, tak aby okrem pondelka až piatka prišli do práce v sobotu aj nedelu (v SO na 7,5 hod a v nedelu taktiež na 7,5 hod). S tým, že nasledujúci pracovný týždeň by pracovali tak ako majú v PZ, to je 7,5 hod každý deň od PO do PI. Je to prosím Vás v poriadku? Môžu pracovať 12 dní v kuse? Pri väčšine zamestnancov odpočinok medzi 2 zmenami vychádza aspoň na 16 hodín a pre menšinu zamestnancov vychádza odpočinok medzi zmenami na 8 hodín. Inšpektorát práce sa vyjadril, že je to v poriadku, ak im nariadime prácu nadčas a ani v nasledujúcom pracovnom týždni im neposkytneme 2 dni voľna, ale právnik tvrdí, že by asi mali dostať voľno v nasledujúci pracovný týždeň v trvaní 2 dní. A preto teraz neviem ako mám konať. Prosím skúste sa k tomu vyjadriť ak máte s tým už skúsenosti, lebo ja v tom nemám jasno a som z toho stále viac popletená... Ďakujem pekne za Vaše odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nariadená práca nadčas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.