Zavrieť

Porady

Príjem z prenájmu - reálne príjmy

Dobrý deň, pri prenájme bytu sa mi tak, ako mnohým ďalším prenajímateľom, stáva, že podnájomníci neplatia nájom v celej výške, resp. niektorý mesiac nezaplatia vôbec. Ja mám však mesačné výdavky spojené s prevádzkou vždy rovnaké a musím ich včas zaplatiť. Ako postupovať v tomto prípade? Musím priznať v daň. priznaní príjem za každý mesiac v danej výške ako je uvedená na zmluve o prenájme, hoci k platbe na môj účet nedošlo, prípadne prišla len časť platby? A v prípade, že som byt neprenajímala pár mesiacov v roku z rôznych dôvodov (napr. preto, že som si nevedela nájsť slušných a solídnych podnájomníkov), alebo som nemala zaplatený prenájom v danej výške, môžem si uplatniť výdavky? Čo sa týka výdavkov, stačí ak si budem viesť akýkoľvek zošit, kde si budem zapisovať príjmy a výdaje v časovom slede, tak ako mi prichádzajú na účet, resp.sú platené z môjho účtu? Ďakujem za odpoveď a prajem príjemný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Z textu predpokladám že máš príjem podľa §6.3 a teda si FO, takže do príjmu Ti vstupujú iba skutočne prijaté "peniaze" a do výdavkov zase len skutočne vydané "peniaze"./teda ak si neuplatníš paušálne výdavky vo výške 40%/, takže nájomná zmluva s tým skoro nič nemá, ak by Ti podnájomník nezaplatil nič tak samozrejme ani nič nezdaňuješ lebo nemአžiaden príjem.

    val.c je offline (nepripojený) val.c

    val.c
    čiže to čo došlo na účet a odišlo z účtu.....sú preukázateľné príjmy a výdaje....
    Takže zmluva je len akousi ochranou pre mňa, v prípade, že nastanú vážne problémy....

    Príjem z prenájmu - reálne príjmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.