Zavrieť

Porady

Chaos - už sa na..... aj domáci

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

od začiatku roku 2012 vládne v daňovej správe chaos.
najedovalo to už aj obyčajných zamestnancov a tak po 37 dňoch chaosu - nefunkčný informačný systém - je na na svete " Sťažnosť vo veci vykonávania štátnej služby":


Služobný úrad FR SR
(mesto), 10.02.2012
Sťažnosť vo veci vykonávania štátnej služby

Podpísaní štátni zamestnanci oddelení správy daní Daňového úradu (mesto) služobného úradu Finančné riaditeľstvo SR so sídlom Vazovova 2, 811 07 Bratislava
podávame týmto sťažnosť v zmysle § 65 zákona č. 400/2009 Z. z. zákona o štátnej službe a o zmene o doplnení niektorých zákonov.
V zmysle § 59 ods. 1 písm. a) zákona č. 400/2009 Z. z. v znení neskorších predpisov má štátny zamestnanec právo na vytvorenie podmienok nevyhnutných na riadne vykonávanie štátnej služby. Tieto podmienky v súčasnosti na správe daní nie sú vytvorené. Nefunkčnosť daňového informačného systému nám znemožňuje plnenie riadnych zákonných povinností. Bez funkčného informačného systému zabezpečujúceho celé spektrum činností správcu dane nie je v súčasnosti možné tieto činnosti vykonávať riadne, správne a tak aby boli dodržané zákonné lehoty. V súčasnosti ani nemáme žiadne konkrétne informácie o novom informačnom systéme, resp. systémoch, a spôsoboch ich používania po ukončení odstávky. Nie je nám známy termín uvedenia celého systému do reálnej funkčnej prevádzky. Z dôvodu odstávky systému od 2.1.2012 do dnešného dňa /37 dní/ nie je možné z pozície správcu dane

- zabezpečiť včasné vrátenie nadmerných odpočtov a preplatkov splatných po 1.1.2012
- zistiť aktuálny stav osobných účtov daňových subjektov /overiť úhrady platieb po 1.1.2012/, k dispozícii máme len údaje o stave osobných účtov daňových subjektov k 31.12.2011
- spracovať a overiť správnosť podaných daňových priznaní k dani z motorových vozidiel, daňových priznaní k dani z pridanej hodnoty, prehľadov na závislej činnosti podaných po 1.1.2012 a vystaviť predpisy
- zistiť informácie o daňových subjektoch /ukončenie činnosti, prerušenie činnosti, zmena bydliska, adresy na doručovanie a iných informácií relevantných pre bežnú komunikáciu s daňovým subjektom/


Nakoľko táto prekážka nevznikla na našej strane, odmietame akúkoľvek zodpovednosť za chyby a škody vzniknuté za celé obdobie počas ktorého nebol a nebude
služobným úradom poskytnutý plne funkčný informačný systém poskytujúci všetky relevantné informácie pre riadny výkon našich služobných úloh a plnenie našich zákonných povinností.
V prípade, ak spustenie nového systému prebehne do ostrej reálnej prevádzky, vzhľadom na to, že do dnešného dňa sme neboli zaškolení, netestovali sme pracovné činnosti v novom systéme, nepoznáme jeho fungovanie, odmietame zodpovednosť za škody a chyby vzniknuté po takomto spustení, nedodržanie zákonných termínov, nesplnenie príkazov a úloh.

zdroj: sme.sk

to o čom sa doteraz šuškalo, je faktom. kto je za tento stav zodpovedný?

viac tu:
Daňová správa sa topí v chaose

Kauza u daniarov rastie. Na peniaze čaká 1 700 firiem


DPH vracia štát naslepo. Úradníci to počítajú ručne
Naposledy upravil srska : 15.02.12 at 02:37
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
srska Pozri príspevok
vierka, ten červený text som mával pred 2 rokmi tiež pri jednom subjekte ale len ak som chcel pozerať dokumenty daňového subjektu. volal som podporu v bb a potom to ustalo (dačo napravili) po čase to začalo znova a po urgencii to dali do poriadku. neviem čo bolo príčinou.
Asi aj ja zajtra zavolám na podporu... ak sa dovolám... To mi urobilo 1x v živote...tak ma to prekvapilo. Ale aj to správanie sa pri vyplňovaní cez e-Dane, s tými mesiacmi je zvláštny.... No dnes už všetko bojkotujem...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
srska Pozri príspevok
možno migrujú na pozadí data z rds do kons-u

Vieš že som si to aj ja pomyslela ?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Economic Pozri príspevok
Asi aj ja zajtra zavolám na podporu... ak sa dovolám... To mi urobilo 1x v živote...tak ma to prekvapilo. Ale aj to správanie sa pri vyplňovaní cez e-Dane, s tými mesiacmi je zvláštny.... No dnes už všetko bojkotujem...
teraz som to skúšal - mne to ide ok. ale mne sa osobne nepáči to, že ak zadám mesiac: 04 rok: 2012 a dátum podania: 15.02.2012 a dám kontrolu vyplnenia - príde hláška, že údaje sú korektné, čo nie je pravda. na etaxe by to neprešlo
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
ja som vcera podala zopar prehladov zo zc cez e-dane, podpisujem zepom, ak chcem overit, ci podanie je v schranke, to zistim kde ?? doteraz som to nikdy nerobila, lebo som povazovala za dostatocny argument to, ze som si vytlacila potvrdenie o podani ...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Vypĺňala som DzMV cez eDane v januári. Mala som daňovníka nie za celý rok - systém vypočítal pomernú časť dane, vytlačila som a odoslala. A včera som sa išla pozrieť, koľko vlastne ta daň bola. A čuduj sa svete, včera mi zrazu začalo vypisovať chybu a zaokruhlilo to o 1 cent hore. Zaujímavé.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dáša_ Pozri príspevok
Vypĺňala som DzMV cez eDane v januári. Mala som daňovníka nie za celý rok - systém vypočítal pomernú časť dane, vytlačila som a odoslala. A včera som sa išla pozrieť, koľko vlastne ta daň bola. A čuduj sa svete, včera mi zrazu začalo vypisovať chybu a zaokruhlilo to o 1 cent hore. Zaujímavé.
Citujem z rozhovoru s Mikulčíkom

Prečo treba systém meniť?
„Nemali sme jednoznačnú identifikáciu subjektov ani daní. My sa trápime s elektronizáciou, kde nám podáva priznanie možno 40-tisíc subjektov. Od 1. apríla nám ho musí podávať 250-tisíc subjektov. Tu treba spraviť zásadné zmeny. “
A stihnete to dovtedy?
„Samozrejme, sú s tým problémy, ale som optimista. Hodnoťte nás až po prvom štvrťroku.“
Tak neviem, fakt to k 1.4. stihnú????? Alebo to posunieme ku pol roku.



0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
srska Pozri príspevok
teraz som to skúšal - mne to ide ok. ale mne sa osobne nepáči to, že ak zadám mesiac: 04 rok: 2012 a dátum podania: 15.02.2012 a dám kontrolu vyplnenia - príde hláška, že údaje sú korektné, čo nie je pravda. na etaxe by to neprešlo
Dnes ránko kontrolujem Schránku správ a všetko je už akceptované ! Aj prehľady a aj tá včerajšia DPH. Dokonca včerajšie všetky 4 pokusy k DPH mám ozaj akceptované... Tie odmietačky sa včera so mnou iba zahrali...(s platným certifikátom)

Veru tie dátumy ako píšeš nie je spoľahlivá kontrola, keď takú logickú chybu pustí ako korektne vyplnené DP.
Naposledy upravil Economic : 16.02.12 at 05:28
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
optimistka Pozri príspevok
ja som vcera podala zopar prehladov zo zc cez e-dane, podpisujem zepom, ak chcem overit, ci podanie je v schranke, to zistim kde ?? doteraz som to nikdy nerobila, lebo som povazovala za dostatocny argument to, ze som si vytlacila potvrdenie o podani ...
Overenie podania so ZEP je nasledovné :

1. Prihlásiš sa na portál drsr.sk 2. Vľavo na modrom paneli v 2. zložke v poradí volá sa eTax máš možnosti : Uvítanie, Schránka správ, správa certifkátor, odhlásenie. 3 Vyberieš si ako som už vyznačila Schránku správ a v ľavej časti zobrazia sa všetky správy aj o podaní a aj o Akceptovaní.
Tieto sa Ti v momente otvorenia presunú do časti v pravo. Nechaj si ich tam, nevymázavaj ich. Zídu sa ti v prípade dohľadávania pre informáciu správkyne dane ako mne.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dáša_ Pozri príspevok
Citujem z rozhovoru s Mikulčíkom

Prečo treba systém meniť?
Nemali sme jednoznačnú identifikáciu subjektov ani daní. My sa trápime s elektronizáciou, kde nám podáva priznanie možno 40-tisíc subjektov. Od 1. apríla nám ho musí podávať 250-tisíc subjektov. Tu treba spraviť zásadné zmeny. “
A stihnete to dovtedy?
„Samozrejme, sú s tým problémy, ale som optimista. Hodnoťte nás až po prvom štvrťroku.“

Tak neviem, fakt to k 1.4. stihnú????? Alebo to posunieme ku pol roku.
o tom je presvedčený len on. to nemusí byť dôvod na zhotovenie zatiaľ nefungujúceho systému za 22 melónov
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
srska Pozri príspevok
o tom je presvedčený len on. to nemusí byť dôvod na zhotovenie zatiaľ nefungujúceho systému za 22 melónov
Veru jedine on sám. Tých 22 melónov by sa lepšie zišlo napríklad v zdravotníctve.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Konečne aspoň kvapka dobrého činu!!! https://pki.drsr.sk/pomocka.jsp
6 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

0 0
ninocka55 ninocka55

ninocka55 je offline (nepripojený) ninocka55

tak si predstavte, zamestnanci DÚ Radlinského, BA sedeli 3 týždne v kaviarni, lebo nemali ako pracovať
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ninocka55 Pozri príspevok
tak si predstavte, zamestnanci DÚ Radlinského, BA sedeli 3 týždne v kaviarni, lebo nemali ako pracovať
aspoň mali kde minúť stravenky
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ninocka55 Pozri príspevok
tak si predstavte, zamestnanci DÚ Radlinského, BA sedeli 3 týždne v kaviarni, lebo nemali ako pracovať
No poviem pravdu, mňa by to nebavilo vysedávať v zafajčenej kaviarni 3 týždne A na druhej strane mne by za tie 3 týždne ani nikto nič nezaplatil . A my z našich vrecák sme im takto dopriali. PEKNEEEEE....
1 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Skúšala som poslať dnes "Prehľad za 1/2012" a tiež "Hlásenie za 2011".... Exportom z Krosu mi to nešlo, hlásilo plnú stranu červeným písmom chýb. Tak som jednu firmu, kde mám jedného zamestnanca vyplnila ručne podľa vytlačených . Prešlo bez chýb....vytlačila som si potvrdenku a mám to tam. No ale ak mám vypisovať ručne firmu, kde je tých zamestnancov viac..tak to rovno cestou do práce odnesiem na DÚ. Neviete prečo to z toho Krosu nechce zobrať? Alebo robím niekde ja chybu?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

DanielaSĽ Pozri príspevok
Skúšala som poslať dnes "Prehľad za 1/2012" a tiež "Hlásenie za 2011".... Exportom z Krosu mi to nešlo, hlásilo plnú stranu červeným písmom chýb. Tak som jednu firmu, kde mám jedného zamestnanca vyplnila ručne podľa vytlačených . Prešlo bez chýb....vytlačila som si potvrdenku a mám to tam. No ale ak mám vypisovať ručne firmu, kde je tých zamestnancov viac..tak to rovno cestou do práce odnesiem na DÚ. Neviete prečo to z toho Krosu nechce zobrať? Alebo robím niekde ja chybu?
pozri tu a vyššie
http://www.porada.sk/t168568-p217-el...ml#post1982868
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Toto si absolutne ZIADA o podanie trestneho oznamenia na kohokolvek a kazdeho kto je za toto zodpovedny !
Treba vysudit usly zisk a tak dalej, cas, stres a vsetko co ide ruka v ruke s tymto CHAOSOM !
Este by som si zauctoval poplatky a odmenu za BETA-TESTOVANIE danoveho systemu.. (lebo toto je celoplosny beta test, testujete VY a nie ten, kto tych 22 milionov inkasoval ! )
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Srska ďakujem za radu..... opravila som si to v exportoch krosu na to universal....a prešlo to pekne.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

porovnanie is rds a kons. v pondelok nastupuje na kontrolu fr nkú.


Porovnanie splnenia procesných a legislatívnych požiadaviek na IS FS SR v IS RDS a KONS IS stav k 14.2.2012


Č. pož. Popis požiadavky IS
RDS
IS
KONS
1 Kompletná údajová základňa pre registráciu daňového subjektu áno nie
2 Registrácia daňového subjektu áno áno
3 Registrácia skupiny áno nie
4 Pridelenie DKP pre pokladňu áno áno
5 Delimitácia (presťahovanie, zmena sídla) Presun daňového subjektu na Úrad pre vybrané daňové subjekty áno nie
6 Poskytovanie registračných údajov DPH pre zasielanie do EÚ prostredníctvom systému VIES (Vat International Exchange System) áno nie
7 Poskytovanie registračných údajov pre zverejnenie platcov DPH v SR *EUVAT, Zoznam DPH áno nie
8 Prepojenie na JKM, Živnostenský register, Obchodný register, Konkurzné súdy áno nie
9 Kompletná údajová základňa potrebná pre správu daní, kontroly, exekúcie áno nie
10 Komplexné spracovanie riadnych a dodatočných daňových priznaní FO, PO, DPH, MV a ostatné dane aj za zdaňovacie obdobia od roku 2004 (Internet, skenovanie, správa daní) vrátane vyrubenia predpisov a preddavkov z daňových priznaní áno nie
11 Spracovanie nadmerných odpočtov DPH za roky 2004 -2012 Overenie splnenia podmienok pri nároku na vrátenie, započítanie, overenie úhrady vrátane skupín DPH. áno nie
12 Prehľad stavu predpisov a platieb u subjektov, párovanie úhrad v súlade s legislatívou, odklady, splátky, úľavy, odpustenia, štátna pomoc áno nie
13 Prehľad o stave nedoplatkov a preplatkov daňového subjektu áno nie
14 Preúčtovanie preplatkov a nedoplatkov (vystavenie a spracovanie platobných poukazov) áno nie
15 Sankcionovanie daňových subjektov z dôvodu nesplnenia povinnosti (sankčný úrok/penále) áno nie
16 Komunikácia so Štátnou pokladnicou a Slovenskou Poštou, spracovanie prevodných príkazov, spracovanie bankových výpisov (staré aj nové účty) áno nie
17 Spracovanie daňových kontrol – oznámenie o začatí kontroly, dohranie protokolov, dorubov resp. vratiek áno nie
18 Daňové exekúcie – odstúpenie nedoplatkov, exekučné príkazy, dražby áno nie
19 Štátny dozor áno nie
20 Správa pokút a poplatkov áno nie
21 VIES -poskytovanie údajov zo súhrnných výkazov pre odoslanie do EÚ. (potrebné zaslať na konci mesiaca v ktorom boli dané SV podané -nie sú prvýkrát od roku 2004 odoslané) áno nie
22 VREF (VAT REFUND)-Overenie splnenia podmienok zo žiadosti pre vrátenie DPH z iného členského štátu EÚ daňovníkovi zo SR (automatické resp. miestne zisťovanie) a zabezpečenie odoslania žiadosti do príslušných členských štátov áno nie
23 Spracovanie došlých žiadostí na vrátenie DPH (VREF) z iných členských štátov s realizáciou platobného poukazu na vrátenie do zahraničia. áno nie
24 Poskytovanie údajov iným systémom – ISK, DWH, eTax, VREF, VIES áno nie
25 Spracovanie kompletnej daňovej agendy do 31.12.2011 áno nie


Pozn.: Systém IS RDS vyvíja spoločnosť Novitech Tax, s.r.o.

zdroj: sme.sk
viac tu:
Za nefunkčný systém chcú daniarov trestať
Štát poslal firmám naslepo 400 miliónov
Kollár: Situácia na daňových úradoch je havarijná


Naposledy upravil srska : 17.02.12 at 12:58
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať