Zavrieť

Porady

Vrátenie dlhu

Moja dlžníčka konečne predáva DB, resp. predáva členské práva k nemu. Peniaze by mala dostať v hotovosti a chcela by mať istotu že prevzaté peniaze budú pravé, kupujúceho nepozná. Na účet alebo vkladnú knižku neprichádza do úvahy lebo exekútor by jej mohol peniaze zablokovať. Prosíme o radu ako by mala platba prebehnúť. Pravosť peňazí sa aj mňa dotýka, tiež by som nechcel od nej prebrať sfalšované bankovky. Nechce aby tieto transakcie prebehli cez banku, ani mne nechce ich previesť na účet. Za rady vopred ďakujem.
Usporiadat
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Stačí naplnenie jednej z podmienok, ktorá je predpokladom pre absolútnu neplatnosť zmluvy. Existencia tiesne a nápadne nevýhodných podmienok zmluvy je však jedna podmienka, teda musí byť naplnená skutočnosť, že jedna zo strán bola v tiesni a zároveň zmluvu uzatvorila za nápadne nevýhodných podmienok. Každý prípad sa posudzuje samostatne, existuje však judikatúra, ktorá určila isté mantinely.
0 0
jozefhorvat jozefhorvat

jozefhorvat je offline (nepripojený) jozefhorvat

Ďakujem Draik,
chcel by som si to riadne naštudovať, problém absolútnej neplatnosti zmluvy, uzatvorenej pod nátlakom, v tiesni za nevýhodných podmienok, a dokazovanie, nakoľko aj ja mám taký prípad. Nie som taky skúsený v hľadaní judikátov a komentárov k tomu, neviete mi niečo napísať, nejakú konkrétnu adresu na Internete? Vopred Vám Ďakujem. Jozef
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať